Pączki - bardzo dobre

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Joanna @ 20 Jan 2021 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1671530Tak, to bardzo popularna u nas marmolada o różanym aromacie. Ja mam swoją konfiturę z ucieranej róży, więc jej nie kupuję, ale czytałam, że do pączków jest dobra.
Zazdroszcze Joanno. W tym roku nie mialam takiej mozliwosci ale przed kilku laty udalo mi sie kupic gdzies w poblizu Zakopanego taka naturalna. W tym roku obeszlam cala nasza wies w poszukiwaniu takich krzakow rozy ale niestety nie ma. Pelno krzakow z bialymi platkami ale te sie nie nadaja.
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Elzunia @ 20 Jan 2021 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1671539Zazdroszcze Joanno. W tym roku nie mialam takiej mozliwosci ale przed kilku laty udalo mi sie kupic gdzies w poblizu Zakopanego taka naturalna. W tym roku obeszlam cala nasza wies w poszukiwaniu takich krzakow rozy ale niestety nie ma. Pelno krzakow z bialymi platkami ale te sie nie nadaja.
Rozejrzyj się w sklepikach tureckich. Tam zwykle mają konfiturę z róży
icon_smile.gif
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Właśnie dzisiaj się przymierzam, konfiturę, względnie marmoladę różaną ma mi dostarczyć dziecko ... tę z płatkami róży z plastikowych pudełek też stosowałam, dodając domowych powideł, nie za dużo, bo będzie za rzadka. Mam też domową, ucieraną własnoręcznie, niestety niedużo i tę trzymam na Tłusty Czwartek. Na razie mam w ogrodzie tylko 1 krzaczek, a i tak nie zawsze udaje mi się pozyskać wszystkie cenne płatki. Czasem wiatr rozniesie, albo zniszczy deszcz.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Nie pamiętam, to przed rokiem było. Być może że to tylko aromat, bo tania była, białe pudełko. Nazywała się marmolada wieloowocowa z różą, czy jakoś tak. Bo była i druga, bez róży.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Jeszcze ciepłe
 

Załączniki

  • P_czki_BSz.jpg
    P_czki_BSz.jpg
    51.1 KB · Wyświetleń: 3
  • P_czek_gryz.jpg
    P_czek_gryz.jpg
    39.3 KB · Wyświetleń: 3

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Nielukrowane, bo rodzina tak chce, ciasto Beatoeszowe, rzeczywiście bardzo luźne, lepiło mi się do rąk i kształty trochę ... hmmm, dowolne. Ale wyjątkowo mięciutkie, nie twardnieje w miarę stygnięcia.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Cieszę się że pączki się udały😊
Na zdjęciu Janie są piękne, nie widzę żeby były jakieś niezgrabne...Ja chyba jutro będę smażyć.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
 
  • Dzięki
Reakcje: janie

Neit

Member
Mar 14, 2006
116
0
0
Zaraz zaczynam pączkowanie
dance.gif


Wadą dobrych pączków jest to (oprócz rośnięcia doopki) jest to, że potem kupne to są takie meh i człowiek musi się męczyć i robić zamiast iść na łatwiznę :-D
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,665
2,967
113
Masz rację, Neit, niestety, nie tylko w przypadku pączków, ale to dotyczy wielu innych wytworów naszych rączek.
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Neit

Member
Mar 14, 2006
116
0
0
Oj tak, człowiek z kuchni wyjść nie może bo się tymi dobrociami rozbestwił :D


Zrobione, krzywe, każdy innej wielkości ale dobre takie, że się człowiek jeszcze trzy dni będzie oblizywał. Czuję jak mi dupsko rośnie od samego patrzenia (a przecież na patrzeniu się nie kończy) no ale warto!
https://photos.app.goo.gl/oD6kXLvyrtpepyBi9
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Odniosę się do powyższego postu od Neit, że z kuchni wyjść trudno :rofl::rofl::rofl: ja nie muszę, siedzę w pokoju przy kompie i w kuchni zarazem, bo ściany "ni ma". Z kanapy wszystko kontroluję :banana: no, dosyć tego dobrego. Ruszam do wyrabiania pączków. Oczywiście BeatoeSzowych. Co i Wam radzę.
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,429
4,688
113
To ja dorzucę swoje wczorajsze, głównie po to, żeby pamiętać, że w przyszłym roku też mam robić z tego przepisu. Bardzo dobre i zaraz po upieczeniu, i następnego dnia.
20220226_164840.jpg
 
  • Like
Reakcje: janie