Pączki wg przepisu pani Bożeny Dykiel

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
A to wlasnie wysmazylam.... z 2/3 porcji... 24 sztuki duuuzych paczkow ;)
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Robiłam w tłusty czwartek znowu u koleżanki, z połowy porcji yszło 22 sztuki. Rodzina koleżanki i koleżanka smakiem zachwyceni, przepis został u niej na następne okazje :mrgreen: Malinna masz podziękowania od Eli za przepis :mrgreen:
Dzięki Gusia!
Nie wiem tylko jak dalej przekazać je p. Dykiel. Na pewno by się ucieszyla.
icon_biggrin.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
oczywiście zawsze trzeba temp. wyczuć w jakiś sposób, za bardzo rozgrzany tłuszcz spali szybko powierzchnię ( tak mi się niestety ostatnio zrobiło
icon_sad.gif
) zwykle robię próbe stopnia rozgrzania tłuszczu wrzucając kawałeczek ciasta, jak leży na dnie i przez jakiś czas nie wypływa tzn, że za zimny tłuszcz, jak szybko wypłynie i od razu go łapie na ciemno, to znak, że za gorący, trzeba sobie to przetestować.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Gusiu a na jaką grubość rozwałkowałaś to ciasto? i jeszcze jedno...nie do końca rozumiem tą akcję z marmoladą ;) na jednym płacie kładłaś kupki marmolady i potem na to kładłaś drugi płat, tak? tylko jak zorientowałaś sie potem gdzie jest marmolada a gdzie nie : hmm...może po prostu źle zrozumiałam :mrgreen: aha i jeszcze coś- którego w tym roku przypada tłusty czwartek bo ja nigdy się w tym połapac nie mogę? :cheers:
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Sylwia dokładnie tak jako piszesz, ciasto wałkowałam na jakieś 5 mm i jak położyłam je na to na którym były kupki marmolady to się robiły takie górki widoczne no i wykrawałam tak, żeby ta górka była na środeczku a dookoła przyciskałam szklanką. Mam nadzieję, ze jasno to wyjaśniłam.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Moze sie skusze...
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Sylwia dokładnie tak jako piszesz, ciasto wałkowałam na jakieś 5 mm i jak położyłam je na to na którym były kupki marmolady to się robiły takie górki widoczne no i wykrawałam tak, żeby ta górka była na środeczku a dookoła przyciskałam szklanką. Mam nadzieję, ze jasno to wyjaśniłam.
Dziękuję Gusiu Myslałam że malutko się tej marmolady kładzie no ale jak więcej to rzeczywiście będzie je widać :dump: Próbę robie w ten weekend więc na pewno zdam relacje teraz już tylko spalenia pączków sie boję ;)
 

Dolly

Member
Gru 20, 2005
185
0
0
Sylwia to jak zrobisz w weekend pączusie to zdaj relacje to może i ja spróbuje

ja nie rozumiem jednej rzeczy... jak wyciska się to ciasto to później nie nadaje się kształtu kulki? samo wyrasta z tego placka?
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Zrobiłam pyyycha wyszły, jak na pierwszy raz to myśle że moge byc z siebie dumna :mrgreen: Dolly bierz sie do roboty- jak taki sliczny tort potrafiłaś zrobić to pączki będą dla ciebie bułką z masłem ;)

Aha dodam że musiałam dosypać dużo więcej mąki niz było w przepisie...z tabelki którą mam wynikało że 30 dag mąki (robiłam z połowy porcji) to 1i 2/3 szklanki...nie wiem może złe mam te przeliczniki czy co :roll: w każdym razie z tego ciasta nie byłam w stanie nic zrobić tak się to lało, dopiero mąka jakoś to ujarzmiła ;)
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Sa rozne przeliczniki, rozne szklanki, maka przesiana albo nie... Lepiej wazyc...
 

Dolly

Member
Gru 20, 2005
185
0
0
to może w weekend zrobie próbe robienia pączków
icon_smile.gif


p.s. a jak wysiskałaś te kułka to później jeszcze je formowałaś w kulke a raczej elipse?
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
tak ,formowałam je bo kulki to one nie przypominały uwierz mi :lol: nawet po uformowaniu ich takie placki się porobiły, potem na tłuszczu jak urosły to pączkowego kształtu nabrały
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
bardzo śliczne! wrzuc je pliz do wątku pączkowanie :mrgreen:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Dzieki Malgosia
icon_biggrin.gif
Paczki b yly pyszne i juz mi przesyt nimi przeszedl, zatem czas na kolejne i na dnaich zrobie paczusie bajaderkowe
icon_biggrin.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0