Pancakes z jabłkami i cynamonem*

agaszk

Member
Lip 5, 2007
3
0
0
Wyglądają tak pysznie że trudno się oprzeć,u mnie będą na kolację.
wink.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
denknach.gif
hmmm ja nie wiem czy ktoś będzie w stanie ci na to pytanie odpowiedzieć - wszystko zależy od tego jak duże/małe placuszki będziesz smazyła, wyjdzie ci ich albo mniej albo więcej
icon_lol.gif


Ciasta jest sporo wnioskując po składnikach (czytałaś?
icon_wink.gif
) a jak dodasz jeszcze jabłka do masy to będzie jeszcze więcej.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
No i zrobiłam sama
icon_smile.gif
jednak dalej nie umiem powiedzieć ile tych racuchów wychodzi
icon_lol.gif
bo u mnie po prostu znikały w okamgnieniu! Zanim skończyłam smażyć połowy już chyba nie było
icon_biggrin.gif

Robiłam je z rabarbarem i gruszkami - baaaardzo smaczne, pulchne i wilgotne, a jednocześnie pięknie dopieczone racuszki.
 

Cynamonna

Member
Lut 16, 2008
2,605
0
0
Zrobiłam je sobie dziś na śniadanko, jako że zapowiada mi się późny obiad lub w ogóle... bo zwykle nie jadam aż tyle z rana, a wsunęłam pankejki z połowy porcji podanej w przepisie
icon_smile.gif


Moje niewielkie zmiany: zutylizowałam otwarty jogurt naturalny - zamiast maślanki; jako cynamonowa maniaczka w cynamonie nie tylko otoczyłam jabłka, ale również dodałam cukru cynamonowego zamiast zwykłego.

Moje uwagi: mniam, mniam, mniam
lecker.gif
Bardzo szybciutko się smażą, więc trzeba je raz-dwa obracać. Ja trochę przerażona zbyt mocno zarumienionymi brzeżkami dwóch placuszków nie dosmażyłam w środku do końca, ale szybko wyczaiłam moment, gdy są już gotowe
icon_smile.gif
Dla wielbicieli słodkości proponuję śmiało dodać łyżkę cukru więcej, zwłaszcza, gdy używa się kwaskowatej maślanki/jogurtu. Ja lubię takie mało słodkie, więc dla mnie było w sam raz.

Są przepyszne, więc będę kombinowała na tej bazie z innymi owocami [już mam w głowie rodzynkową wersję polaną serkiem homo waniliowym
mniam.gif
], a także zdrowymi składnikami - płatki owsiane, otręby itp.

A w odpowiedzi ile mniej więcej wychodzi porcji - mnie wyszło ok. 7 niewielkich z połowy porcji.
 

Załączniki

  • pancake2.jpg
    pancake2.jpg
    383.5 KB · Wyświetleń: 0
  • pancake.jpg
    pancake.jpg
    361.4 KB · Wyświetleń: 0
  • pancake3.jpg
    pancake3.jpg
    358 KB · Wyświetleń: 0

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Cynamonna - polecam smażyć je na mniejszym ogniu - wtedy środek się dosmaży napewno a wierzch będzie złocisty i nic się nie przypali. Smażone powoli są wg mnie jeszcze delikatniejsze i chyba nawet bardziej rosną.
Smaka mi narobiłaś
icon_biggrin.gif
dawno ich nie robiłam, muszę to nadrobić
icon_wink.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Dziś tak deszczowo, zimno, jesiennie - pogoda nastraja na tego typu placki
icon_smile.gif
. Zrobiłam te pancakes a II śniadanie - bardzo smaczne, takie biszkoptowe. Jabłek nie kroiłam w kostkę, a w plastry i układałam na wierzchu placków, jak przy polskich racuchach.
I naprawdę, chciałam zrobić zdjęcie, naszykowałam aparat, ale nie zdążyłam
rofl.gif

Dzięki Dziuniu za przepis.
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Wyszło mi ponad 30 niedużych placuszków, nakładanych dużą łyżką. Szukałam przepisu na racuszki dla mojej chorej córeczki, żeby zjadła cokolwiek, bo jak chora to apetytu nie ma bidulka... zjadła 8 ;) więc wielkie dzięki za przepis.
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Zrobiłam wczoraj - pyszne! Tylko strasznie dużo tego wychodzi, w czwórkę się opchaliśmy po kokardy i jeszcze na dzisiejsze śniadanie zostały
icon_smile.gif
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
Zrobilismy dzisiaj bo musialam zuzyc nadmiar kefiru, ktory niestety stracil waznosc. Wyszly pyszne. Z podanych skladnikow spokojnie wyjdzie pan cakes'ow na trzy osoby. Ja wcinalam je pokropione musem jablkowym, mezu polakomil sie na smarowanie nutella (?????).
Pycha - smakowaly mi nawet bardziej od racuchow
icon_biggrin.gif

Smazylam na bardzo malym ''ogniu'' (mam plyte na prad wiec z 9 stopni, smazylam na 4) - wyszly super chrupiace z wierzchu i wewnatrz takze sie dopiekly.
Bedziemy powtarzac przepis - troche kefiru jeszcze zostalo
icon_biggrin.gif