Pani Walewska

belle martini

Member
Lut 24, 2008
43
0
0
icon_smile.gif


skladniki:
30 dag maki (2 czubate szkl)
20 dag margaryny
10 dag cukru pudru do ciasta
20 dag cukru pudru do bialek
4 jajka (zoltka do ciasta)
1 lyzeczka proszku do pieczenia
powidla sliwkowe
15 dag orzechow wloskich
krem karpatkowy
polewa czekoladowa

Maka, zoltka, cukier, maslo i proszek - zagniesc. Ubic piane z bialek.
Ciasto podzielic na 2 czesci. Pierwsza czesc rozwalkowac, rozsmarowac na niej powidla, polozyc polowe ubitej piany i posypac polowa orzechow. Upiec w 180st przez ok 30min ciagle dogladajac.
Tak samo upiec druga czesc ciasta.
Obydwa upieczone juz ciasta przelozyc masa karpatkowa. (Krem zrobic wg przepisu na opakowaniu. Efekt koncowy - cos ala budyn. Do budyniu powoli dodawac 20 dag miekkiej margaryny ciagle miksujac. MASLO DO BUDYNIU! nigdy na odwrot, poniewaz zrobia sie grudki.)
Na wierzch polac czekoladowa polewa.

icon_biggrin.gif


A oto moje dzielo:
 

Załączniki

  • Pitpit144.jpg
    Pitpit144.jpg
    793.3 KB · Wyświetleń: 0
  • Pitpit143.jpg
    Pitpit143.jpg
    601.6 KB · Wyświetleń: 0

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Z tym budyniem i maslem to dokladnie na odwrot(?),bo jest ryzyko,ze sie zwarzy.Ale to (nie) tylko moje zdanie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

belle martini

Member
Lut 24, 2008
43
0
0
nie wiem czy zauwazylyscie, ale w tych linkach, jest mowa o normalnym budyniu rozrobionym z maslem itd a mnie chodzi budyn czyli masa karpatkowa z paczki. Moze i nie mam racje, ale zawsze kiedy dodawalam budyn do masla, bo tak mnie pouczano to zawsze wystepowaly niepozadane grudki. Kiedy zaczelam laczyc na odwrot - ot tak zeby sprobowac - Maslo do masy karpatkowej zwanej przeze mnie budyniem, masa jest jednolita i bez zadnych grudek. Ale sprobujcie same jesli nie wierzycie
icon_smile.gif
pozdrawiam
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja akurat b. często używam kremu karpatkowego, zamiast zwykłego budyniu ale chyba to z jakiego budyniu zrobiony jest krem do przełożenia tego ciasta nie ma aż takiego znaczenia żeby zakładać kolejny wątek, no ale może to tylko moje zdanie...
 

belle martini

Member
Lut 24, 2008
43
0
0
BeataSz @ 2 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=669550chyba to z jakiego budyniu zrobiony jest krem do przełożenia tego ciasta nie ma aż takiego znaczenia żeby zakładać kolejny wątek, no ale może to tylko moje zdanie...
nie wiedzialam ze w tym portalu jest tak bardzo nie mile widziane to ze ktos dodal kolejny ten sam przepis. Przepraszam, ale nie widzialam ze sa juz inne Panie Walewskie. Czy to az taki blad? Nie wydaje mi sie. Smutne
 

belle martini

Member
Lut 24, 2008
43
0
0
ciekawe czemu tak traktujecie mnie i moje przepisy, czy dlatego ze ja jestem "brazowy uzytkownik" a inni "zloty" ? poprostu dodalam bo chcialam, a jestem traktowana jak ktos bez doswiadczenia.. Smutne to..
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
moze wiec dobrze bedzie zapoznac sie z regulaminem forum https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=20332

mialas prawo to przeoczyc, ale lepiej zapamietac na przyszlosc ze :

CYTATPrzepisy:
- Przed wpisaniem nowego przepisu sprawdź, czy taki już istnieje na forum,
- Podawaj tylko przepisy sprawdzone. Przepisy niewypróbowane zamieszczamy w dziale Niebo w gębie w tym wątku: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=21470
- Jeśli podasz przepis bardzo podobny do już istniejącego, Twój przepis zostanie dołączony do wcześniejszego.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
belle martini @ 2 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=669574ciekawe czemu tak traktujecie mnie i moje przepisy, czy dlatego ze ja jestem "brazowy uzytkownik" a inni "zloty" ? poprostu dodalam bo chcialam, a jestem traktowana jak ktos bez doswiadczenia.. Smutne to..
nie, nie ma to nic wspolnego z kolorem metalu szlachetnego
icon_wink.gif


chodzi o ulatwianie pozniejszego szukania innym i o nieobciazanie pracy serwera
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Belle, nie obrażaj się
bussi.gif
Przecież chyba nawet nie masz jeszcze możliwości wyszukiwania przepisów w wyszukiwarce, więc nikt do Ciebie pretensji chyba nie powinien mieć
gruebel_2.gif

Twoja Walewska wygląda naprawdę pysznie
daumen.gif
A patent z kolejnością dodawania składników w kremie wypróbuję
icon_wink.gif
Budyń powinien być ciepły, czy zimny?

Na święta muszę znów zrobić, bo dawno nie robiłam
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

belle martini

Member
Lut 24, 2008
43
0
0
maslo dodajemy do wystudzonego budyniu
icon_smile.gif
dzieki za uwagi i postaram sie ich uzywac w przyszlosci, choc i tak wydaje mi sie ze nie kazdy ich przestrzega bo jest conajmniej z 15 przepisow Pani Walewskiej, bardzo do siebie podobnych i jakos sa, ale mniejsza o wiekszosc... powiedzenia w wypiekach
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

marcychna

Member
Sie 6, 2006
1,050
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
jako 'nowej' wyszukiwarka pokazywala mi mniej rezultatow, ale pokazywala jednak
icon_wink.gif

mozna tez popatrzec troszku w spisie tresci w danym dziale
icon_wink.gif

ale tez chyba nie ma sie o co tak denerwowac
icon_wink.gif

wink.gif
 

belle martini

Member
Lut 24, 2008
43
0
0
czy caly moj temat "pani walewska" bedzie poswiecony temu dlaczego dodalam ten przepis i ze mialam wyszukiwarke i powinnam przeszukac? jesli tak to super...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Belle jesli jeszcze tego nie zauważyłaś to ci powiem, że na tym forum (jak i na wielu innych) wątki bardzo często zbaczają z głównego tematu i nie jest to niczym dziwnym - a dzieje się tak zwłaszcza wtedy gdy jest ku temu powód - a tu był - więc norma.
I naprawdę - nie ma się co unosić, ani obrażać - jeśli się gdzieś trafia to należałoby się zapoznać z zasadami tam panującymi - nie zrobiłaś tego ale nikt nie ma ci tego za złe, naprawdę
icon_biggrin.gif
więcej luzu
icon_wink.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,493
3,813
113
Ostatnią edycję dokonał moderator: