pasta alla norma (makaron)

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
z lipcowego numeru 'sale e pepe'

bardzo mi sie spodobala taka wersja podania, a takze fakt ze baklazany w tej wersji nie sa smazone w glebokim tluszczu, bo jak wiadomo chlona go jak gabka...

baklazany przekroic na pol, ponacinac miazsz i wstawic do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 30-40 minut. nastepnie lyzka wybraz miazsz.

pokrojona w kostke cebule podsmazyc na 2 lyzkach oliwy, nastepnie dodac pokrojony miazsz baklazanow a potem dodac sos pomidorowy (lub pomidory obrane ze skorki i pestek) posolic i podgotowac. mozna dodac rozgnieciony zabek czosnku. ja dodaje tez troche peperoncino. wymieszac z ugotowanym makaronem. wg tradycji pasta alla norma podawana jest z ricotta salata ale ja nie mialam, wiec wymieszalam z 2 lyzkami ricotty normalnej i startym parmezanem. nastepnie wypelniamy makaronem lodki baklazanow i serwujemy.

przepraszam za zdjecie, musialam mu troche pomoc ze swiatlem, bo juz dosyc ciemno bylo...
pastaallanorma.jpg
 

Załączniki

  • pastaallanorma.jpg
    pastaallanorma.jpg
    79.3 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,727
3,001
113
Smakowicie wygląda.
lecker.gif

Mam podobny z: http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/2,54041,,...A_PRZEPISY.html
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ja tu juz wychwalalam pod niebiosa, ze baklazan najlepszy pieczony, co sie okazalo przypadkiem przy pieczeni wolowej. No i oczywiscie z grila.
 

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Boże, w życiu nie jadłam bakłażana
icon_redface.gif
Koniecznie muszę spróbować!