Pasta alla Norma (makaron)

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
asika, ja ponawiam pytanie Moi... czym maccheroni różni się od rigatoni?
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Sama nie wiem..i jedno i drugie to dosc duza pasta- sprawdze jutro w sklepie.

Ja niektore rzeczy tu przyjelam jako "swietosc" prawie,sie robi tak a tak i juz.Jak z zupami mojej babci. No zrobic dobra zupe to mistrzosto swiata,szubciej zupe zepsuc niz mieso udusic. Tu zas,co sie bede klocic z TRADYCJA. Mozna ta paste podac z czymkolwiek,ale TAK robia najczesciej i ja Tak robie.
icon_smile.gif


Wlosi mowia,np,ze oni "lubia" spaghetti a nie lubia czegos tam,tzn innego ksztaltu pasty
icon_smile.gif
. Dla mnie ona z tego samego zrobiona,tylko sie rozni ksztaltem. Mowimy o jednej firmie. Ale etz do roznych sosow biora rozne,tlumaczac to np lepszym "oblepieniem sosu",albo wygoda w jedzeniu..
Co sie zas tyczy "firmy" to ostatnio bedac w Polsce,poczulam,pierwszy raz tak wyraznie,ogromna roznice,pomiedzy makaronem wloskim a nawet najlepszym polskim,kurza twarz,kochani... Mam za maly garnek w Polsce,ale i tak roznica jest duuuuuuza. Zupelnie jak z ryzem.
Wezcie prosze pod uwage,ze ja laik jestem,pisze o tym co czuje i co widze,ani ze mnie guru,ani sie nie zaglebiam zbyt w tematy z czego i jak. Ot tak,prosta baba ze mnie. Mylic sie moge
icon_smile.gif
))))))))
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moi

Member
Paź 28, 2008
4,240
0
0
A ja zasoliłam bakłażany i okazało się, że dzisiaj nie muszę robić obiadu.
I co mam teraz z nimi zrobić: usmażyć i wsadzić do lodówki do jutra, czy wsadzic nieusmażone?
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Ja nie wiem czy to tak miało wyglądać...
Nawet jeśli nie, to było pyszne.
lecker.gif


IMG_5381.jpg
 

Załączniki

  • IMG_5381.jpg
    IMG_5381.jpg
    49.4 KB · Wyświetleń: 5

Moi

Member
Paź 28, 2008
4,240
0
0
Właśnie pochłonęłam. Było przepyszne
lecker.gif

W końcu nie smażyłam wczoraj (miałam świeżo umyte przed imprezą włosy i nie chciałam, żeby przesiąknęły zapachem oliwy).
Wyciągnęłam z lodówki dzisiaj, przesmażyłam, nic im nie dolegało, były pyszne.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Znam ten przepis od kilku lat - koleżanka przywiozła z Włoch. Ale ona kroi bakłażany na mniejsze kawałeczki. Tak czy siak - smakowite
icon_smile.gif
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Mnie zainspirował Buddy Valastro w TLC. Widziałam jak on to robił i postanowiłam spróbować. U mnie ze spaghetti.

P1030757.JPG


Wyszło pysznie
herzen.gif
 

Załączniki

  • P1030757.JPG
    P1030757.JPG
    164.9 KB · Wyświetleń: 5

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Moim zdaniem tak.

Probowalam,tak na zdrowo grilowac..suche szmaty. Ludzie robia i im smakuje,naprawde. Ostatnio smaze na oliwie z oliwek - jak juz mam tyle jej jesc,to pomyslalam,ze niech bedzie chociaz zdrowa ;)

A i ja nie lubie smazonych rzeczy,nie smaze prawie w ogole na glebokim tluszczu,to jest jedyny wyjatek
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Robiłam kilka dni temu. Bakłażan smażony w głębokim tłuszczu jest fantastyczny. Przepyszne danie, muszę szybko powtórzyć.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
prawda? przepyszne

ja polowe smazonych baklazanow wyjadam jeszcze cieplych,ale musze powiedziec,ze kupilamw polskim lidlu i usmazylam..jak je kroilam mialy taka obwodke zielona,moim zdaniem one byly niedojrzale..nie byly tak dobre jak zawsze tutaj.danie stracilo 70 % swojego smaku
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Jutro robię. Nawet kupiłam specjalnie do tego dania ricottę salata (i pamiętałam, że jest ona przypisana właśnie do niego).
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: