Paszteciki krucho - drożdżowe*

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Zrobiłam z farszem cebulowym, pieczarkowym i 4 sztuki z mięsnym. Nie miałam czasu tutaj pisać bo co chciałam cos napisać to schodziłam do kuchni i "próbowałam" farsz. Najlepszy jest pieczarkowy. Paszteciki sa w piekarniku.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Podciągam i zaraz się zabieram do produkcji. Farsz będzie kapuściano-grzybowy, cebulowy oraz z fety i suszonych pomidorów w oleju z tymiankiem.
 
  • Like
Reakcje: Aniutka

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Ja zrobiłam tydzień temu, dla mężą na spotkanie w pracy - farsz miał byc pierwotnie mięsny, ale jakoś mało mi się tego mięsa wydawało, więc dogotowałam trochę soczewicy z suszonymi grzybkami i wyszła bardzo sympatyczna mieszanka smaków. Zostawiłam kilkanaście dla nas i zamroziłam, więc jedno danie mam już z głowy.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Sorry, nie zaglądałam wczesniej, ale tez nie mam żadnych rewelacji w temacie. Kapuściano-grzybowy to normalka, cebulowy był tu krótko omawiany: drobniutko krojona uduszona cebula plus dobra tarta bułka do lekkiego zagęszczenia, pieprz, pieprz ziołowy, sól itp, wg gustu. Ten ostatni to częściowo moja licencja :) : roztarta feta i drobno pokrojone pomidory osączone z oliwy, plus pokrojone w cienkie półkrążk zielone oliwki i surowa papryczka chili, tymianek, pieprz. Wsio. :)
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,426
4,676
113
U mnie będą tradycyjnie, z farszem z kapustą i grzybami, już się mama pytała, czy zrobię. Odkąd pierwszy raz upiekłam, nikt już nie chce uszek, tylko te paszteciki.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Moja rodzina jest rozpuszczona przez moją mamę, która jak qd gotowała każdemu inny obiad. Pięć osób przy stole i czasami trzy różne obiady.:roll: Tak więc, kiedy teraz mogą być i uszka i paszteciki, to dlaczego nie? Dobrze, że święta są tylko dwa razy w roku. :lol:
 
  • Haha
  • Dzięki
Reakcje: janie i qd

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
U mnie będą tradycyjnie, z farszem z kapustą i grzybami, już się mama pytała, czy zrobię. Odkąd pierwszy raz upiekłam, nikt już nie chce uszek, tylko te paszteciki.
U nas tez weszły na stałe zamiast uszek.

Buko, po zrobieniu dziś zamrozilas te paszteciki? Zawsze robię je w Wigilie, nigdy nie mroziłam.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Jeszcze nie mroziłam, pozwolę im dobrze odparować do jutra.
Aniutko, one rozmrażane w lodówce, znaczy powoli, i podgrzane w piekarniku czy mikrofali są nie do odróżnienia od świeżych. To jedna z tych potraw, które nam w wigilijny dzień pozwalają złapać oddech. :)
 
  • Like
Reakcje: janie i Aniutka

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
Sprytnie! Zapamiętam na przyszłość, bo w tym roku będzie skromnie jako ze będziemy tylko we czwórkę.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Moje od kilku dniu w zamrażarce, robiłam z kiszona kapustą i suszonymi grzybami posypane czarnuszką i drugie z pieczarkami posypane sezamem, dzięki Joannie polubiłam robienie pasztecików.
 
Ostatnia edycja:
  • Like
Reakcje: Joanna

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Chodzi za mną to genialne ciasto, ale chcę mieć cos do kawy w sztukach, nie w jednym kawałku. Tylko czym nadziać? Mam powidła z sokiem i skórką z pomarańczy, co przekładałam piernik, ale mało. Czym by jeszcze? :denknach:
Edit: Już wiem, Zrobię nie ze zwijanego ciasta, a rogaliki, wtedy nadzienia starczy. :)
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,426
4,676
113

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Dzięki, Anko, nawet orzechów mam sporo. Już zapisałam. Dodam kropelkę aromatu migdałowego. :)
 

Hanka145

Well-known member
Kwi 15, 2005
1,481
69
48
Dziekuje Helenko, w zasadzie chcialam podac latwy i szybki przepis, ktory moze byc dla jednej osoby, albo podzielny w zaleznosci w jak duzej patelni sie robi, a nie zastanawialam sie w jakim dziale powinnam wpisac, a wiec prosze Moderatora o przeniesienie, tego przepisu we wlasciwe miejsce. Dziekuje.