Piaskowe ciasto

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Moje wyszło cuuuuudne! Smak świetny, wygląd bardzo elegancki. Jabłka niestety miałam mniej wyraźne w smaku, ale i tak jestem bardzo zadowolona. W sumie wychodzi calkiem spore to ciasto. Został mi jeszcze mały kawałeczek na dziś wieczór.
Przepis bardzo mi się podoba i będę go wykorzystywała.
 

marmak

Member
Sty 17, 2007
38
0
0
Przypominam to proste i smaczne ciasto. Ostatnio zamiast całej szklanki mąki ziemniaczanej dałam dwa budynie śmietankowe(bez cukru na pół litra mleka każdy) i wsypałam tyle mąki ziemniaczanej, aby łącznie było 3/4 szklanki. Dopełniłam (tę szklankę) mąką tortową. Druga szklanka to bez zmian mąka tortowa. A i jeszcze na pokrojone jabłka rozkładam zamrożone maliny i dopiero gorący budyń. Według mnie smak ciasta zyskał na tych modyfikacjach.
Dziękuję Krystyno za wszystkie naprawdę super przepisy
cvety.gif
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Jakie inne owoce można użyć? Jakoś nie przepadam za jabłkami, za to uwielbiam biszkoptowe z owocami no i uwielbiam budyń.
 

Spes

Member
Kwi 20, 2010
349
0
0
Krysiu ..i ja mam pytanie:
Czy budyń nalezy uzyć taki bez cukru, tak?
Czy upiecze sie jeżeli z podwójnej porcji na dużej blasze (na cały piekarnik) zrobię?
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
tak, budyń bez cukru daję. Ale jeżeli lubicie mocno słodkie ciasta, to może być i z cukrem.
Co do podwójnej porcji i blaszki z piekarnika, to niestety ale nie mam pojęcia. Zawsze piekę na blaszce 24x36. A blaszki piekarnikowe też nie są standardowe i mają róże rozmiary
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Dawno go nie robiłam. A dzisiaj natchnęło mnie na ............... malinowy budyń. I mam ciasto w kolorze majtkowego różu
rofl.gif
Ale pyszne jest. Ukroiłam takie gorące, więc budyń jest ciut mało stabilny jeszcze

p.mal4.JPG


i w cukrowym ubranku

p.mal6.JPG
 

Załączniki

  • p.mal4.JPG
    p.mal4.JPG
    108.2 KB · Wyświetleń: 1
  • p.mal6.JPG
    p.mal6.JPG
    113 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Kiedys wydrukowałam sobie ten przepis ale mi się zawieruszył. Wczoraj przeglądałam jakies instrukcje i znalazłam. Polozyłam na szafce i wpadł w niepowołane ręce. Wszystko, co lubi właściciel niepowołanych rąk w tym przepisie jest, wyjścia nie miałam, upiekłam.

Nie czytałam żadnych komentarzy, miałam jedynie goły przepis ale uwagi mam dokładnie takie jak dziewczyny - ciasto na wierzchu trudno rozprowadzić, u mnie zostały kupeczki które zupełnie nie przeszkadzają.

Krystyno, dziw nad dziwy że akurat dziś obie upiekłyśmy to ciasto, przepis od dość dawna "nie chodził" na forum. 

 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Popatrz no Tosiu, jeszcze wczoraj wieczorem coś innego planowałam do upieczenia. A rano wstałam i mi błysnęło, że bardzo dawno nie piekłam piaskowego
icon_mrgreen.gif
. Telepatia jakaś czy co ?
Ja swoje ciasto robię w malakserze. Dzisiaj miałam spore jajca to i ciasto wyszło w miarę luźne i lepiej się go rozkłada na wierzchu. Zawsze układam na gorącym budyniu, bo ono po chwili samo się prawie rozlewa i już lekko szpatułką rozprowadzam po całej powierzchni (co widać i na zdjęciu)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mimi33

Member
Lut 24, 2011
2,489
0
0
oj mam ochotę na ciasto i uwielbiam budyń jutro piękę
icon_smile.gif
te zdjęcia ciasta nie pozwola mi zasnąc
 

morena55

Member
Wrz 5, 2011
78
0
0
Znam ten przepis ale pod inną nazwą i na wierzchu była kruszonka z drugiej połowy tego ciasta
Ogólnie ciasto jest przepyszne
 

Załączniki

  • szarlotka.jpg
    szarlotka.jpg
    70.5 KB · Wyświetleń: 0

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Przez Was - właśnie Was co mi to ciacho wyciągnęliście pod nos
baa.gif
aktualnie obserwuję go jak się piecze w piekarniku. Juz skubane pachnie. Ciekawam jak wyjdzie, bo byłam przerażona, ze tak mało ciasta mi wyszło w stosunku do budyniu. No nic to... w razie czego budyń lubię
fiesgrins.gif
icon_mrgreen.gif



Edit: Wyjęłam z pieca. Patrze na ciasto, ono też na mnie patrzy i wydaje mi się, że przypadliśmy sobie do gustu
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Z perspektywy czasu i pustawej blaszki stwierdzam, że ciasto się przyjęło. Całkiem smaczne, takie domowe na szybko, dla niespodziewanych gości, z tym co pod ręką.
daumen.gif