Pieczona papryka

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,874
214
63
Buka @ 24 Aug 2020 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1665420Pasteryzowałam na różne sposoby, w piekarniku też, ale mam ciągle wątpliwości, co do czasu i temperatury. Zresztą chyba nie ja jedna, bo w necie co zalecenia dla tego sposobu, to inne.
Trzeba chyba zrobić jakieś doświadczenie na otwartym słoiku i po wymaganym czasie ogrzewania zmierzyć temperaturę przetworu.
Bo jeśli pieczemy mięso przez, powiedzmy, jedną godzinę w 180*C, a ono jest upieczone, kiedy temperatura wnętrza wynosi około 70 stopni, to ile ma taki przetwór po 20 minutach i znacznie niższej temperaturze? Na pewno zależy to od gęstości itd. ale chcemy, żeby zawartość miała blisko 100*C.
Poza tym mam wątpliwości, czy szkło jest dostosowane do piekarnikowych temperatur. Miałam nawet taki przypadek, że wyjmowany przez ściereczkę słoik wybuchnął. Rozerwało go w kilku miejscach, nawet nie rozniosło go po komorze piekarnika, tylko jakby zrobił głośne pyk i usiadł.
Znajomi od lat praktykujący pasteryzację w piekarniku mówią o temperaturze ustawionej na 120 st.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,424
113
Ja pasteryzuję w piekarniku od kiedy przeczytałam o takiej metodzie na blogu Bea73 i nigdy nie miałam żadnej wpadki, a niektóre przetwory otwieram po 2-3 latach. Nie piszę tu o przetworach mięsnych, bo takich nie robię.