Pieczony boczek Doroty*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ja jadłam go wczoraj podczas świątecznego śniadania. Jest wyśmienity. Zrobiony z modyfikacjami Małej_Mi smakował wybornie. Miał największe powodzenie razem, dodam nieskromnie, z pasztetem robionym według mojego przepisu. Ale ponieważ pasztet wszyscy znali, tę konkurencję wygrywał boczek. Dodatek majeranku jest bardzo pożądany. Doskonale wyważone przyprawy i niecodzienna konsystencja stawiały go na pierwszym miejscu. Przepis wzięły dwie panie, tak że powędrował już dalej. Dziękuję za przepis. Zrobię go w domu, przy większej nadarzającej się okazji.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ogromnie się cieszę, Seniorko!
icon_biggrin.gif

Mnie także przepis Jaki bardzo przypadł do gustu i będzie u nas gościł często przy różnych okazjach.
icon_biggrin.gif
 

anulao

Member
Kwi 27, 2009
8
0
0
W związku z tym, że boczek w wersji standardowej, tzn. przyprawiony a następnie pieczony, nam się przejadł, postanowiłam spróbować coś nowego.
Padło na pieczony boczek Doroty i... był to strzał w dziesiątkę
anbetung.gif

Pomimo tego, że w ilości roboty (robiłam kilka rzeczy na raz) pogubiłam się i zapomniałam dodać mleka- boczuś wyszedł genialny.
Troszkę rozwalał się na ciepło (to chyba oznaka braku mleka), ale na zimno z krojeniem nie było najmniejszych problemów
icon_smile.gif

 

cebulinka

Member
Lut 29, 2008
87
0
0
To jutro na mnie kolej
icon_smile.gif
Właśnie mam spory kawałek boczku, który miałam zamiar tak zwyczajnie w całości upiec, zaglądam, a tu... jaka...niespodzianka
icon_smile.gif

Na początku miałam wątpliwości co do tego wytopionego tłuszczu i co z tego boczku zostanie, ale przeczytałam wszystkie Wasze posty i wierzę na słowo
icon_smile.gif
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
wlasnie sie piecze
icon_smile.gif

juz upieczony
 

Załączniki

  • P1020505.JPG
    P1020505.JPG
    95.3 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

harapug

Member
Sie 22, 2006
105
0
0
Wyszedł pycha (zmieliłam z marchewką, cebulą i czosnkiem bo miałam lenia kroić to wszystko), powiedzcie mi tylko, jakie zadanie ma mleko w tym przepisie, o ile zauważyłam, po dodaniu nie wytapia się aż tyle tłuszczu (robię podobny blok, ale bez mleka i zawsze pływał w wytopionym tłuszczu) i w smaku jest znacznie delikatniejszy, ale ktoś może mi wytłumaczyć dokładniej?
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
boczek1.jpg

To mój boczek,bardzo smaczny,z dodatkiem papryki wędzonej,pieprzu ziołowego,marchwi i koperku.
Dziekuję za przepis.
anbetung.gif
 

Załączniki

  • boczek1.jpg
    boczek1.jpg
    87.8 KB · Wyświetleń: 7

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Janeczko powiedz mi czy owijałaś to ścisło czy tak z luzem? Bo z papierem to i u mnie przejdzie. W przeciwieństwie do folii aluminiowej.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Owijałam jak cukierka
icon_smile.gif
na ścisło,zakręcałam z jednej,potem z drugiej strony dokręcałam
tak kilka razy,aż się uformował z tego ładny rulon.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
ja też bardzo lubię ten boczek
icon_smile.gif
przpis mam z poradnika domowego, podobny, ale jednak każdy doprawia wg siebie
icon_smile.gif
 

cebulinka

Member
Lut 29, 2008
87
0
0
Widziałam w gazecie podobny przepis z tym, że dodana była papryka kolorowa i marchewka pokrojona w kostkę, ładnie się prezentowało, ale pomyślałam, ze papryka może popsuć cały smak tego boczku.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0