Pieczony sernik truskawkowy

zauberi

Member
Paź 5, 2010
144
0
0
Spód:

100 g mąki krupczatki,

1 jajko,

50 g cukru,

40 g miękkiego masła,

16 g cukru waniliowego,

2 łyżeczki kakao

Warstwa serowa:

500 g sera białego półtłustego zmielonego 3-krotnie,

170 g cukru (można dać mniej),

2 jajka,

op. budyniu waniliowego bez cukru,

200 g śmietany kremówki,

250 g truskawek

Wierzch:

500 g truskawek,

galaretka truskawkowa

Przygotuj spód: miękkie masło utrzyj z cukrem, dodaj jajko, kakao i cukier waniliowy. Wszystko dobrze wymieszaj, dodaj przesianą mąkę. Uformuj z ciasta kulę, zawiń w folię spożywczą i włóż na pół godziny do lodówki.

Ser utrzyj z cukrem, cukrem waniliowym i żółtkami. Truskawki zmiksuj na mus, dodaj do sera, wymieszaj, dodaj ubitą kremówkę i pianę z białek oraz proszek budyniowy.

Tortownicę o średnicy 21 cm wyłóż pergaminem. Dno wylep ciastem. Na spód wyłóż masę serową. Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni i piecz 45-55 minut. Studź, w lekko otwartym piekarniku ok. 1 h, wyjmij, całkowicie ostudź.

Przygotuj galaretkę rozpuszczając ją w szklance wrzącej wody. Na wierzchu sernika ułóż pozostałe truskawki, większe pokrój na pół, zalej tężejącą galaretką. Wstaw do lodówki do całkowitego stężenia. Smacznego!
 

Załączniki

  • sernik_truskawkowy01.JPG
    sernik_truskawkowy01.JPG
    220 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

zauberi

Member
Paź 5, 2010
144
0
0
piekłam w tortownicy o śr. 21 cm, co do mączki to szczerze powiedziawszy nie wiem, czy można zastąpić kukurydzianą, można natomiast zastąpić pszenną lub w ogóle zrezygnować z dodatku mąki - która ma za zadania sprawić, żeby sernik był bardziej zwarty. Ja w obawie przez rozpłynięciem dodaję budyń lub mąkę ziemniaczaną.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
a jak to sie stalo ze napisalam maczka kukurydziana???
dump.gif
dump.gif
dump.gif
przeca mi o skrobie chodzilo. Dzieki agatka za rozjasnienie umyslu
icon_biggrin.gif
zauberi tez dziekuje za odpowiedzi
icon_biggrin.gif