Piernik świąteczny wspaniały

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Pimpek i jak wyszlo? Ja wczoraj tez pieklam ten pienik i wyszly mi 2 keksowki jedna duza, a druga jeszcze wieksza. I jeszcze bede piekla, bo juz 1/4 zjedzona.
icon_biggrin.gif
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
icon_biggrin.gif
Zrobiłam z połowy porcji i wyszła jedna duża keksówka. Troche za długo trzymałam w piekarniku... bo już tak późno było że przynęłam
icon_redface.gif

Właśnie nie wiem jak go przechowywać. Mam go wrzucić do woreczka i do lodówki? czy jak? Bo jednak wolałabym zostawić go na święta.

Ale faktycznie jest pyyyszny
fiesgrins.gif
poecam wszystkim niezdecydowanym
 

Dolly

Member
Gru 20, 2005
185
0
0
a można go zrobić w formach do muffinków?
chciałabym zrobić na Wigilie do pracy takie ciacha dla każdego
icon_smile.gif
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Pimpek @ 5 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=406892
icon_biggrin.gif
Zrobiłam z połowy porcji i wyszła jedna duża keksówka. Troche za długo trzymałam w piekarniku... bo już tak późno było że przynęłam
icon_redface.gif

Właśnie nie wiem jak go przechowywać. Mam go wrzucić do woreczka i do lodówki? czy jak? Bo jednak wolałabym zostawić go na święta.

Ale faktycznie jest pyyyszny
fiesgrins.gif
poecam wszystkim niezdecydowanym
Ja zawijam w pergamin i trzymam w worku, w chlodnym miejscu, ale nie w lodowce, chociaz pewnie i tak mozna w lodowie trzymac. Im dluzej polezy, tym bedzie smaczniejszy, zrobi sie mieciutki i delikatny. Ja jeszcze bede piec kolejna porcje, bo ta na swieta nie wystarczy.
Ciesze sie, ze Ci smakowal
icon_biggrin.gif


Dolly @ 6 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=407945a można go zrobić w formach do muffinków?
chciałabym zrobić na Wigilie do pracy takie ciacha dla każdego
icon_smile.gif
Wprawdzie nie robilam w foremkach muffinkowych, ale mysle ze nie ma przeciwskazan.
icon_mrgreen.gif
 

szuwarek

Member
Lis 4, 2005
254
0
0
zrobiłam z połowy porcji, do środka dałam rodzynk, morele i żurawinę i pół szklanki mąki żytniej
po upieczeniu polałam go lukrem z przepisu bajaderki na krajankę miodową,
jest aromatyczny i smaczny

39bc8d5a9b94c0cb.jpg
 

Pajda

Member
Wrz 6, 2006
16
0
0
Jejciu, jak ty to zrobiłaś, że ci tak pięknie ten piernik z keksówki wyskoczył???
icon_eek.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Szuwarku, ale sliczny,
icon_razz.gif
icon_smile.gif
Bardzo sie ciesze, ze Tobie smakowal i ze skorzystalas z mojego przepisu, mimo ze tyle innych pysznych piernikow dokola.
bussi.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Mam złe doświadczenia z piernikiem Gigi, w zeszłym roku trzymałam go w folii podziurkowanej i dopiero w dniu Wigilii odkryłam go a on kudłaty się okazał być, no pleśń urosła na nim no
cry_1.gif

to może go zrobić z połowy porcji a przed Wigilią nowy machnąć z całości!?
Bojam trzymać dłużej
cry_1.gif
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Bo widzisz... do takiego piernika to trzeba zaglądać i go regularnie próbować czy już jest dobry, wtedy wiesz na pewno że jest dobry i że do świąt i tak nie doczeka i 23.12 robisz kolejny (drugi albo trzeci
gruebel_2.gif
) i wszystko gra
icon_lol.gif

A jak go tak samego w worku zostawiłaś i nawet go nie przewietrzałaś to nei ma sie co dziwić że włosy zapuścił z nudów...


Mój już prawie znikł więc zrobie kolejny bo bardzo mi smakuje. Dam więcej orzechów i bakalii... mniamć
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Aaaa, achaaaa Pimpkuniuniu, no to jutro zrobię go jak się wyrobię, bo jeszcze ciasteczka piec będę różniste, dziękuję kociaczku
bussi.gif
i bedę podglądać
fiesgrins.gif
 

szuwarek

Member
Lis 4, 2005
254
0
0
W ramach wprawy upiekłam wczoraj z całej porcji na wierzch kładąc śliwki. Wyszedł wielki, i baardzoo smaczny
lecker.gif
. Pyszności na cały tydzień