PIERNIKI

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Świetny pomysł, piernik w kształcie tarczy szkolnej. Podziwiam też wykonanie. Dobra jesteś, Joanno. (y)
:lol:
 
  • Dzięki
Reakcje: Joanna

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Tarcza w mojej szkole była bardzo ważna - dyrektor często osobiście sprawdzał nie tylko czy jest, bo to nie ulegało wątpliwości, ale czy jest solidnie przyszyta, czy tylko niedajbuk przypięta agrafką. :lol:
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,329
1,595
113
U mnie w liceum też były takie akcje, sprawdzanie czy tarcza przyszyta. Nie do ubrania wierzchniego nawet tylko do bluzki. Na szczęście takie akcje nie trwały zwykle długo :). Nie mam nic do tarcz, tylko do tego przyszywania.
 
  • Like
Reakcje: Joanna

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Joanno, jesteś nie do pobicia!!!! Pomysł, wykonanie - rewelacja!.:freu::freu::freu:
Miło mi, że się podoba, ale nie przesadzajmy z tą kreatywnością, skojarzenie tarczy ze szkołą z naszych czasów było dość oczywiste. :lol:
Cieszę się, że Wam przypadły do gustu, to może się też spodobają moim szkolnym kolegom i koleżankom. :)
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Pomysł i wykonanie - dla mnie bomba! W moim ogólniaku też co jakiś czas była akcja sprawdzania tarcz, musiały być przyszyte do szkolnego fartucha.
 
  • Dzięki
Reakcje: Joanna

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Miło mi, że się podoba, ale nie przesadzajmy z tą kreatywnością, skojarzenie tarczy ze szkołą z naszych czasów było dość oczywiste. :lol:
Cieszę się, że Wam przypadły do gustu, to może się też spodobają moim szkolnym kolegom i koleżankom. :)
Tylko nam szczerze opowiedz, jak zostały te pierniczki przyjęte. OK? :)
Miłych spotkań, Joanno!
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Joanno, udanego spotkania klasowego, co do pierniczków jestem PEWNA, że wszystkich zaskoczysz swoja kreatywnością, o smaku nie wspomnę, będą same ochy i achy.
 
  • Dzięki
Reakcje: Joanna

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Spodobały się, na razie wizualnie, bo każdy oglądał, pochwalił, ale nikt nie jadł. :lol: Może jutro odważą się rozpakować. :lol:
Za to prawdziwy zachwyt wzbudził mój eksperyment, coś w rodzaju quiche w cieście filo. Bardzo wszystkim smakował, dostałam dużo komplementów. :)
Spotkanie było bardzo udane. Już wstępnie zaklepaliśmy termin na następne. :)
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Może nawet następnego dnia nie rozpakują? Zawiozą do domu i pochwalą się. :)
A z udanymi spotkaniami zawsze tak jest, że nabiera się ochoty na następne. Trzeba się spotykać, dopóki wspomnienia w nas trwają. :>
Joanno, a co to za eksperyment? Podzielisz się?
 
Ostatnia edycja:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Buko, tak zwane czyszczenie lodówki przed wyjazdem . :) Na dno i na górę poszło ciasto filo, a w środek mieszanka kilku rodzajów serów pleśniowych, kilku żółtych dojrzewających, mascarpone, serka śmietankowego, śmietany, jajek, kilku plastrów szynki dojrzewającej i zblanszowanych liści boćwiny. Fajne to było i na ciepło i na zimno, zjedliśmy całą dużą blachę.
Z piernikami trafiłaś idealnie - ponieważ zrobiłam sporą nadwyżkę, zostały zabrane dla współmałżonków, dzieci i wnuków. :)
 
  • Like
Reakcje: Buka

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Że też u mnie z czyszczenia lodówki nic ekscytująco smacznego nie wychodzi, to aż dziwne.;-) A serio, to zazdroszczę pomysłów i chęci, zagospodarowuję najprostszym sposobem.
 
  • Haha
Reakcje: Joanna