Placki ziemniaczane z dynią

harapug

Member
Sie 22, 2006
105
0
0
Trzeba korzystać z sezonowych dobrodziejstw
icon_mrgreen.gif


Placki ziemniaczane z dynią.

1kg ziemniaków.
1kg dyni
średnia marchew i cebula
dwa jaja
sól, pieprz, jarzynka (co kto lubi)
mąka do zagęszczenia całości.

Na ogół placki robię na oko więc trudno mi napisać dokładne ilości poszczególnych składników.

Ziemniaki, marchew, cebulę obieramy i ścieramy na drobnych oczkach (drobne paseczki), dynię obieramy i ją również należy zetrzeć na drobnych oczkach (ja posiłkuję się maszyną, idzie łatwiej), wszystkie warzywa dokładnie mieszamy, wbijamy jajka, doprawiamy według uznania i dodajemy mąkę tyle by masa nie była lejąca (powinna trzymać się na łyżce)

Smażymy na rumiano (smażą się trochę wolniej niż placki z samych ziemniaków), polecam z ostrym sosem taco, można również podać z kwaśną śmietaną lub najzwyklejszym ketchupem, niebo w gębie
lecker.gif


Na zachętę:
DSC00058.JPG
 

Załączniki

  • DSC00058.JPG
    DSC00058.JPG
    149 KB · Wyświetleń: 2

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Ładna zachęta, szkoda tylko że za szybką...
icon_mrgreen.gif


Nigdy nie dodawałam dyni do placków, ale w miejsce dyni ścierałam cukinię i też było PYCHA

 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Zapisuję do zrobienia bo już od kilku dni chodzą za mną placki ziemniaczane, a szukam jakiejś modyfikacji - z dodatkiem marchewki już robiłam, a z dynią też muszę być smaczne
mniam.gif
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Bardzo lubię placki ziemniaczane, te z dodatkiem marchewki też mi smakują, ale te są poprostu pyszne! Tym razem dałam marchewkę, dynię i ziemniaki mniej więcej w równych proporcjach plus niewielka cebula i wyszły znakomite - nieco słodkawe i napewno dużo lżejsze od tradycyjnych, podałam z jogurtowym sosem czsnkowym
lecker.gif
W sezonie dyniowym napewno będę do nich wracać!