Placuszki razowe*

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
  • jajko
  • sól
  • płatki owsiane, 20 g
  • mąka pszenna typ 2 000, 40 g
  • otręby pszenne, 25 g
  • siemie lniane, 5 g
  • woda
  • olej
Jajko roztrzebujemy z solą widelcem lub trzepaczką, potem dodajemy płatki, mąkę, otręby i siemię (po dodaniu każdego składnika mieszamy). W trakcie dodawania kolejnych składników dodajemy po trochu wody - wedle uznania, jeśli damy więcej, będziemy mieli placki bardziej naleśnikowe, jeśli mniej - bardziej zwarte. Olej jest opcjonalny, zależy od tego jaką mamy patelnię - ja mam kiepski teflon z Tesco ;) więc rozsmarowuję na nim kropelke oleju. Na rozgrzaną patelnie nakładamy ciasto łyzką lub nalewamy (zależnie od gęstości) i smażymy - niezbyt długo, po przewróceniu juz tylko kilkanaście sekund. Z tej porcji wyszło mi dziś 9 placuszków - są dość neutralne w smaku, można je podawać na słodko lub zamiast chleba do sałatek.
Gdyby nie dodawac wody, pewnie można by z tego ciasta i ciasteczka upiec ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ludowa

Member
Sie 5, 2007
57
0
0
Niech mnie ktoś, sierotę, uświadomi, gdzie można kupić mąkę razową? Bo u mnie na wsi nigdzie, ale to nigdzie nie ma, kończy się na typu 500, a o 2000 to już mogę tylko pomarzyć
icon_rolleyes.gif


Sklepy internetowe może?

gruebel_2.gif
 

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
Jesli nie masz w pobliżu sklepu ze zdrową zywnością, to w internecie, np. na allegro albo własnie w internetowym sklepiku ze zdrową żywnością... nie jestem pewna, czy moge tutaj podac link, wyśle ci na PW
icon_smile.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Ludowa @ 6 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=557056Niech mnie ktoś, sierotę, uświadomi, gdzie można kupić mąkę razową? Bo u mnie na wsi nigdzie, ale to nigdzie nie ma, kończy się na typu 500, a o 2000 to już mogę tylko pomarzyć
icon_rolleyes.gif
Gdyby Sierota wpisała w profilu skąd klika, to może inne Cinki, które mieszkają niedaleko mogłyby podać konkretne wskazówki.
Tak tylko sobie gdybam
icon_mrgreen.gif
 

Ludowa

Member
Sie 5, 2007
57
0
0
Koffee @ 6 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=557059Jesli nie masz w pobliżu sklepu ze zdrową zywnością, to w internecie, np. na allegro albo własnie w internetowym sklepiku ze zdrową żywnością... nie jestem pewna, czy moge tutaj podac link, wyśle ci na PW
icon_smile.gif
Tralalalala
icon_mrgreen.gif

Mąki rozmaite są, nawet orkiszowa 2000
daumen.gif


anbetung.gif


Sinistra @ 6 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=557067Gdyby Sierota wpisała w profilu skąd klika, to może inne Cinki, które mieszkają niedaleko mogłyby podać konkretne wskazówki.
Tak tylko sobie gdybam
icon_mrgreen.gif
Co? W profilu?

Nie wymagaj od Sieroty, co ma 10 postów na liczniku, żeby takie rzeczy umiała
dump.gif
rofl.gif


Edycja:
Haaaa
icon_mrgreen.gif
Już znalazłam!
Acz jeszcze nic nie uzupełniłam
icon_rolleyes.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

coconut

Member
Sie 19, 2008
8
0
0
Zrobiłam sobie te placuszki w wersji na słodko z kakao i przyprawą do pierników i wyszło mi 9 sztuk. Zjeść się dało, ale nic poza tym. Wolę swoje placuszki jogurtowe.
fiesgrins.gif
Ale dla osób odchudzających się są jak najbardziej ok - bardzo sycące i małokaloryczne.
icon_wink.gif
 

Załączniki

  • placuszki.jpg
    placuszki.jpg
    56.7 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: