placuszki z serka wiejskiego

ja.1980

Member
Paź 12, 2005
212
0
0
Przepis wykopany gdzieś z internetu przy okazji pozbywania się nadmiaru serków wiejskich z lodówki...
-duży serek wiejski (500g)
-6 jajek (białka i żółtka oddzielnie)
-4 łyżki cukru
-wanilia (ja daję cukier wanilinowy, bo z reguły nic innego nie mam)
-100 g mąki

Serek, mąkę, cukier, żółtka i wanilię wymieszać razem (ja to robię mikserem). Dodać lekko ubitą pianę z białek. Można dodać rodzynki. Smażyć na tłuszczu na teflonowej patelni małe placuszki z obu stron (wychodzą dość cienkie, jak pancakes). Uważać bo niestety lubią przywierać (szczególnie drugą stroną). Podawać z cukrem, syropami, konfiturami, owocami, lub śmietaną (bitą lub normalną) wedle gustu.
U mnie ten przepis rozwiązuje problem nadmiaru serków wiejskich których termin przydatności zbliża się ku końcowi.
 

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
Następnym razem jak trafię na "lewy" serek wiejski, czyli taki, gdzie kuleczki i śmietanka stanowią jedną, gęsta breję, to zrobi placuszki, o. :D
 

ja.1980

Member
Paź 12, 2005
212
0
0
Placki powinny przypaść do gusty szczególnie miłośnikom naleśników z serem, szczególnie tych odsmażanych. Smak mają bardzo podobny, a roboty przy nich znacznie mniej. Mój małż i synek jedzą aż im się uszy trzęsą.
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Robię takie placuszki - są bardzo podobne w smaku (poza grubością
icon_mrgreen.gif
) do naleśników
icon_smile.gif

Najbardziej lubię jednak z miałkiego twarożku.
 

ja.1980

Member
Paź 12, 2005
212
0
0
Ja dzisiaj w ramach eksperymentu zamieniłam serek wiejski serkie homogenizowanym, a konkretnie danonkami. Nie dałam cukru i dałam więcej mąki tak by uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Wyszły gorsze od tych z serkiem wiejskim, ale pewnie powtórzę bo są fajne w smażeniu, wcale nie przywierają, nawet bez tłuszczu.