Poledwiczki wieprzowe w serowym sosie Bajaderki

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Szukalam dlugo i nie znalazlam tego wpisu...stad moj post...
prosze zatem moderatorke o przeniesienie mojego pierwszego postu do powyzszego watku....
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Zostaw, zostaw, twoje zdjęcie nadaje mu zupełnie nową jakość
lizakli7.gif
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Są dobre, ale bez przesady.
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
pomysl wykorzystalam na dzisiejszy obiad- mialam inne mieso, z ktorego zrobilam zraziki z nadzieniem musztardowym... a sos serowy- pycha!
mniam.gif
podalam z basmati zmieszanym z dzikim ryzem oraz micha salaty
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Ten przepis zainspirował mnie i lekko go zmodyfikowałam dodając zamiast majeranku, którego moi faceci nie lubią płatki chilli i oliwę z suszonych pomidorów. Ominęłam podsmażanie, posypałam pokrojoną w piórka cebulą i wstawiłam do piekarnika całość zalaną sosem z sera.
Jest pyszny, zarówno w pierwotnej wersji, którą robiłam wczesniej, jak i po modyfikacji.
mniam.gif
A sos po prostu niebo w gębie.
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Wioletta

Member
Lis 1, 2004
68
0
0
Mam polędwiczki. Obiad jutro. Poradźcie proszę czy przygotować je dziś i odgrzać jutro, czy dziś tylko obsmażyć, posmarować musztardą i tak trzymać do jutra w lodówce, czy może całość zrobić jutro a dziś tylko sól i pieprz? Będę wdzięczna za wszelki uwagi, bo doświadczenie w przyrządzaniu mięsa mam prawie żadne.
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
Mięso z polędwicy wymaga bardzo krótkiej obróbki cieplnej tak, że całość wykonałabym na Twoim miejscu jutro.
Solenie mięsa wskazane jest po zdjęciu go z patelni, inaczej będzie twarde.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Odradzam też dużo wcześniejsze smarowanie musztardą. Kiedyś zamarynowałam mięso i w porę nie upiekłam. Następnego dnia było zupełnie pozbawione smaku mięsa.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ja bym wybrala piersi.
Schab i szynka wymagaja dluzszej obrobki cieplnej. To po prostu twarde mieso.
Z kurczakiem wyjdzie inne, ale moze byc nawet lepsze.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Tina86

Member
Lut 1, 2009
3,200
8
38
Ja również polecam jeśli już to pierś, robię albo z polędwiczkami, albo z piersią, zależy co mam akurat pod ręką.