Polewa kakaowa

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Cinka zrobię Twoją polewę na pierniki (które dopiero dziś będę piekła
icon_wink.gif
). Specjalnie do tego celu śmietanę i masło nabyłam
icon_razz.gif

3maj kciuki bo do żelatyny jak do jeża podchodze
fiesgrins.gif

A ostatnio mama coś polewała i zachwalała - a znalazła polewę też właśnie z żelatyną
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
daumen.gif
icon_mrgreen.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Przy pakowaniu moich gotowych pierników dla cierpliwych olśniło mnie że polewa ma jeszcze jedno super zastosowanie - pierniki nią polane można spokojnie ciasno zawinąć w folię aluminiową i takie opakowanie nie czyni piernikom, ani samej polewie żadnej szkody - folia elegancko się od polewy odkleja
biggrinflip.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Jeee wyszła
icon_mrgreen.gif
anbetung.gif

Zostało mi trochę w garnku (na makowca jutrzejszego by starczyło) - mogę podgrzac i będzie ok czy do kosza już się nadaje
icon_question.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Jak najbardziej możesz podgrzać ale na wolniutkim ogniu, albo naczynie z nią wstawić w coś z gorącą wodą, żeby się żelatyna nie przypaliła, bo łapie moment.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Odgrzałam bez przeczytania Twojego posta. Podlałam odrobiną wody i polałam makowca
icon_mrgreen.gif

Faaajna ta polewa
daumen.gif
icon_mrgreen.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
No to fajnie że się udało
icon_smile.gif
ja dziś też podgrzewałam resztę, pomalowałam ciepane i jednego makowca, bo polewa jednak zatrzymuje świeżość ciasta, nie wysycha tak szybko jak się to dzieje bez polewy - nawet zawinięte szczelnie w folię.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawka1

Member
Paź 24, 2009
4
0
0
Korzystajac z przepisu na polewę , zrobiłam taki torcik na wczęsniejsze Walentynki
Masa jest swietna .
 

Załączniki

  • 2013_01_30_464.jpg
    2013_01_30_464.jpg
    1.1 MB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bumelka

Member
Sie 28, 2011
539
0
0
Cinka dzięki kochana za ten przepis. Jakem stara baba tak nie miałam jeszcze tak dobrej polewy.Obawiam się,że już innej nawet nie spróbuję. Rewelacyjna.
daumen.gif
bussi.gif
cvety.gif

 

Grace-Kelly

Member
Wrz 12, 2010
8
0
0
Polewa genialna - szczególnie gdy trzeba pokroić ciasto/tort, zero problemów. W ramach kombinowania zrobiłam też raz z capuccino, wyszedł sympatyczny kolor i smak też. Dziękować
icon_smile.gif

Jeszcze żeby udało się zrobić ją w wersji idealnie białej (ewentualnie kremowej) i mogłabym pozapominać o innych przepisach na polewy...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Kombinuj z białą
daumen.gif
może sie uda
fiesgrins.gif

Ja na makowce wykombinowałam (na oko
icon_wink.gif
) taką z dodatkiem mielonych migdałów i maku. Tyle że nie zależało mi na tym żeby była kryjąco biała, jedynie żeby pasowała do makowców i zabezpieczyła je przed wysychaniem
DSCF6197.JPG

Żeby była mocno biała trzebaby ją robić z dodatkiem mleka w proszku chyba, może z dodatkiem białej czekolady
gruebel_2.gif
może sama coś pomyślę do ciast na święta
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • DSCF6197.JPG
    DSCF6197.JPG
    128.4 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Też ostatnio zastanawiałam się, jak zrobić jasną wersję tej polewy. Faktycznie chyba mleko w proszku zamiast kakao będzie tu dobrym rozwiązaniem, oczywiście kolor będzie kremowy, czysto biały może wyszedłby z tłuszczem kokosowym zamiast masła
gruebel_2.gif
 

katka323

Member
Cze 7, 2011
253
0
0
Ponieważ mam w rodzinie wegetarian, a chciałabym, żeby spróbowali polewy mam pytanie, czy można zastąpić żelatynę agarem? I w jakiej proporcji?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nie mam pojęcia, nigdy nie robiłam jej z agarem.
Sądzę że jeśli istnieje jakiś przelicznik ilości używanej żelatyny do ilości agaru który ją skutecznie zastąpi - to i tu się to sprawdzi.