Puchatek - pyszne ciasto z truskawkami

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Już wpisałam w nieodpowiednim miejscu i teraz muszę się powtorzyć. Ciasto bardzo mi odpowiada, bo bardzo szybko sie je robi, jest duże, smaczne i pyszne. Napewno bedę je jeszcze piekła z innymi owocami. Tym razem zrobiłam 2 zmiany: celowo pokroiłam część truskawek i jak się okazało te pokrojone zostały na wierzchu ciasta a te które były całe, wtopiły sie w ciasto. Druga zmiana polegała na tym że nie rozpuścilam proszku do pieczenia w mleku tylko przesiałam jak zwykle z mąką i to chyba był błąd ponieważ smak proszku jest w cieście wyraznie wyczuwalny, w koncu daje sie go dość dużo do tego ciasta.
Napewno bardzo dobrze się sprawdzi z porzeczkami i z agrestem.

Puchatek_z_truskawkami_ca_y.JPG

Puchatek_z_truskawkami_porcja.JPG

 

Załączniki

  • Puchatek_z_truskawkami_ca_y.JPG
    Puchatek_z_truskawkami_ca_y.JPG
    109.4 KB · Wyświetleń: 0
  • Puchatek_z_truskawkami_porcja.JPG
    Puchatek_z_truskawkami_porcja.JPG
    88.3 KB · Wyświetleń: 0

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Sliczne te Wasze Puchatki dziewczyny, ciesze sie, ze ciasto jest popularne. Ja tak czytam i sie oblizuje, ale jeszcze w tym roku nie pieklam. Czekam na jakies prawdziwe truskawki, a nie te z supermarketu. Wybierzemy sie w przyszly weekend na farme po truskawy
icon_biggrin.gif
 

frogini

Member
Lis 1, 2008
184
0
0
Piekłam we wtorek dla moich szkolnych dzieci. Użyłam zbyt dużej blachy i ciasto wyszło niskie, ale i tak wszystkim smakowało
icon_smile.gif
 

DOROTKA1

Member
Lis 5, 2008
153
0
0
Bardzo proste smaczne leciutkie ciasto
mniam.gif

piekłam w prostokątnej formie, wiec składniki podwoiłam i użyłam truskawek mrożonych -opadły, w piekarniku siedziało z 70 min
polecam
anbetung.gif


 

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
zakalec mi dziś wyszedl
icon_sad.gif

piekłam dziś ze śliwkami i jabłkami, wcześniej z truskawkami, wiśniami i raz ze śliwkami, trzy razy wyszło super a dziś klapa. Ciasto jest całe mokre i lekko gorzkawe... piekłam godzinę w 180 C
ehh nie wiem co schrzaniłam...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bib_i

Member
Maj 7, 2010
12
0
0
Syso mam pytanie, jeśli chcę zrobić to ciasto z podwójnej porcji (na blaszce 25x40cm) to ilość proszku do pieczenia też muszę podwoić? bardzo proszę o odpowiedź:)pozdrawiam serdecznie:)
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
właśnie siedzi w piekarniku. Jaja zmiksowałam, wszystko wrzuciłam i masło roztopiłam, truskawki oprószyłam mąką, może nie wpadną w głąb ciasta
icon_smile.gif
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Bardzo często je robię i zawsze wychodzi. Ostatnio nawet dałam za dużo truskawek i potem bałam się, że wyjdzie mi zakalec, ale o dziwo nic sie nie stało. Jest proste, szybko się robi i zawsze się udaje, wiec czego chcieć więcej. Dla mnie rewelacja.
SYSO - a już chyba największymi fanami Twojego ciasta są mój brat i jego koledzy wędkarze, bo za każdym razem, kiedy wybierają się na kilka dni na wielkie połowy w mazurskich jeziorach, to proszą o wielką blachę Puchatka i pożerają go na łódce.
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
I znowu siedzi w piekarniku. Tak sie spieszyłam że zapomniałam wymieszać proszku z mlekiem i wrzuciłam wszystko osobno, ale wyjdzie, co??
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Właśnie piekę 2 pełnoziarniste puchatki w małych foremkach, z mrożonym truskawkami i jak przestygną, zaleję galaretką i jedno bierzemy ze sobą do koleżanki na film
icon_smile.gif
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
adrijah @ 19 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1167728Właśnie piekę 2 pełnoziarniste puchatki w małych foremkach, z mrożonym truskawkami i jak przestygną, zaleję galaretką i jedno bierzemy ze sobą do koleżanki na film
icon_smile.gif
tylko jeden zalaliśmy galaretką, bo nie chciała stężeć i jednak bez był lepszy ;) ale oba pyszne i zdecydowanie do powtórki
icon_smile.gif
bo żadne nie doczekało się zdjęcia ;) po prostu nie zdążyłam zrobić ;)

ps. dałam mniej cukru, a następnym razem w ogóle spróbuję z trzcinowym