Pugliese

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Lisko, a Tobie który bardziej smakował Reinharta? Ten czy Pain...?
Jak dostaniesz książkę, to zacznij od rozmarynowego
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Tak wygląda dzisiaj:

pugliese15ql.jpg


pugliese26uq.jpg


Ten pisak to dla porównania wielkości
icon_smile.gif

Wyraźnie miąższ jest zbity chociaż chleb nie jest twardy,no tak jak już pisałam-jakby nie wyrósł tyle ile powinien(bo IMHO po prostu nie wyrósł)I soli trzeba raczej 2 łyżeczki bo taki trochę mdły się wydaje.
A zrazić się nie zrażę
icon_smile.gif
Zrobię go kiedyś na pewno raz jeszcze i te bagietki też zrobię
icon_smile.gif
Ja już tyle chlebów popsułam(zakwasowych przeważnie jak chyba większość z nas :mrgreen: ) że jakbym się miała zrazić to dawno juz powinnam :mrgreen: Teraz zakwasowe mi wychodzą zawsze(tfu tfu żeby nie zapeszyć ;) )no i pewnie te na drożdżach też muszą przejśc swoją drogę przez mękę ;) żeby zaczęły wychodzic tak jak powinny.W każdym bądź razie dzięki bardzo za wsparcie
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Dziuniu, ale on bardzo ładnie wygląda... może faktycznie gdyby wiecej urósl i dziury byłyby bardziej okazale. Co do soli - ja zawsze daję dużo więcejniż jest w przpepisach... :oops:

Dziuniu, a w tych interwałach po składaniu go w list, to on CI rósł?
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
Lisko, a Tobie który bardziej smakował Reinharta? Ten czy Pain...?
Jak dostaniesz książkę, to zacznij od rozmarynowego
icon_smile.gif
Chyba jednak Pain.
W połaczeniu z mąką orkiszową wyszedł rewelacyjny.
No i jednak - mimo długiego opisu - jest prostszy w wykonaniu.
I zjedliśmy wszystko, co do okruszka.

A rozmarynowy też jest w 100% z pszennej białej? Znając mnie, to go sobie znowu trochę zmodyfikuję i dosypię m. razowej albo orkiszowej. Przez chleby na zakwasie odzwyczaiłam się od bułek.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
tak, jets z bialej mąki, bo to w takim dizale włoskim jets, sama wiesz
icon_smile.gif

ale też z kartoflem, oliwą, rozmarynem, czosnkiem

Ale masz grzecznie czekać na ksiazkę, bo co, jak najlepsze zrobisz, zanim ja dostaniesz!

A i Deli Rye!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
wiesz, ja go prawie wcale nei odpowietrzałam. Miałam wrażenie, ze mi taki balon z niego wyszedł... Następnym razem dalabym na Twoim miejscu: tą mniejszą ilosć wody i ziemniaka, który cośtam jednak pewnie zmienia w strukturze. Mze gdyby był mniej luźny, moglabyś go własnie tak skladać, delikatnie, zeby się nie odpowietrzał...
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,363
1,451
113
Witam. Jestem z Warszawy, mam na imię Hanka i jestem nowym "odwiedzaczem" tej strony. Również stosunkowo niedawno zaczęłam eksperymentować z pieczeniem chleba. Próbowałam już trochę przepisów internautów i gotowe mieszanki z różnych firm. Ale nie trafiłam jak dotąd na swój smak. Bardzo zainteresował mnie ten chleb. Chyba te piękne dziury i bez konieczności używania zakwasu. No i zrobiłam. Co prawda nie miałam semoliny i zrobiłam z mąki chlebowej 750, ale dla mnie w smaku jest rewelacyjny. Dziury piękne, tylko trochę taki "plaskaty". Powinnam dać chyba ciut więcej mąki. Pięknie wyrósł i dopiero w piecu rozjechał się. Bardzo dziękuję za ten przepis. Teraz będę próbować Pain a l'ancienne.
Proszę o informację, gdzie w Warszawie mogę kupić semolinę. Ja mieszkam w Tarchominie i jest niedaleko BOMI, ale niestety nie ma w nim semoliny tylko z tej samej firmy mąki na pizzę i makaron.
Będę wdzięczna za informację.
Pozdrowienia dla wszystkich piekarzy (piekarek).
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,363
1,451
113
I zapomniałam zapytać, czy piekarnik ustawiać z termoobiegiem czy normalnie.
Zazwyczaj piekę wszystko grzejąc góra-dół.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Ja kupiłam w samirze i w Bomi w klifie
icon_smile.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,363
1,451
113
A ja z uporem maniaka testuję pieczenie kolejnych chlebów bochenkowych w garnku. Dziś przyszła kolej na Pugliese.
Piekłam tradycyjnie z 1/2 porcji. Tak wyszedł:

R__ne_002.jpg

Tu przekrojony ciepły, bo nie mogłam się doczekać, żeby zobaczyć jak wygląda w środku:

R__ne_010.jpg

Jak dla mnie trzeba dodać więcej soli.
 

Załączniki

  • R__ne_002.jpg
    R__ne_002.jpg
    29.9 KB · Wyświetleń: 0
  • R__ne_010.jpg
    R__ne_010.jpg
    24.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
co to jest Semolina jeszcze nigdy sie z czyms takim nie spotkalam, dziewczyny z Niemic moze wiecie gdzie to kupic ?
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
CYTATbuuuuuu nie wyszedł Nie wyrósł dużo więcej,a w piekarniku też nie wyrósł,mam nawet wrażenie że wręcz zmalał Przekroiłam i w środku zakalca żadnego wprawdzie nie ma ale miąższ jest trochę zbity i wilgotny i nie ma takich dziur jak Małgosiny
identycznie jak u mnie... nie wyrosl jakos ciekawie, w srodku bardzo wilgotny- nie zakalec ale kluski mozna super lepic.. ODCZEKALAM NA KROJENIE...
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,363
1,451
113
CYTATQUOTE
buuuuuu nie wyszedł Nie wyrósł dużo więcej,a w piekarniku też nie wyrósł,mam nawet wrażenie że wręcz zmalał Przekroiłam i w środku zakalca żadnego wprawdzie nie ma ale miąższ jest trochę zbity i wilgotny i nie ma takich dziur jak Małgosiny

identycznie jak u mnie... nie wyrosl jakos ciekawie, w srodku bardzo wilgotny- nie zakalec ale kluski mozna super lepic.. ODCZEKALAM NA KROJENIE...
Ja ten chleb robiłam trzy razy i za każdym razem bardzo dobrze się udawał. Tylko pierwszy wyszedł trochę płaski, ale ja nie mam kamienia. Bardzo dokładnie trzymałam się przepisu i uwag Malgosimi w całym tym wątku. Przy przepisach tego autora chyba rzeczywiście nie można nic kombinować i trzeba trzymać się ich dokładnie.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
też jestem zdania, że o ile improwizowane chlebki często wychodzą fajnie, to Reinharta trzeba się słuchać
icon_smile.gif
. Po pierwsze dlatego, że jego ciasta są dość luźne (i chwała mu za to, dzięki temu efekty są, jeśli wszystko wyjdzie, tak fenomenalne), po drugie - używa minimalnej ilości drożdży.

PS moje pugliese też nie jets nigdy bardzo wysokie, ale przy takim miękkim cieście (jeśli się nie doda więcej mąki) inaczej być nie może. Zresztą na zdjeciu w ksiażce też jest ,,ciabattowy" w wyglądzie.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,363
1,451
113
Małgosiu, a widziałaś mój parę postów wyżej
icon_question.gif
Pieczony z połowy porcji w żabkowym garnku. Wcale nie jest płaski.