Pyszna plecionka drożdżowa

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Nie wiem, czy wchodziłyście na ten drugi link, bo ja tez nie jestem zarejestrowana ale mimo tego drugi link normalnie mi się otwiera, tam jest właśnie zdjęcie plecionki.

A tu moje dziesiejsze wypieki z tego ciasta.

plecionka.jpg

talerz3.jpg
 

Załączniki

  • plecionka.jpg
    plecionka.jpg
    100.4 KB · Wyświetleń: 7
  • talerz3.jpg
    talerz3.jpg
    79.2 KB · Wyświetleń: 7

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
Kika świetna ta Twoja plecionka
lecker.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Kika ale naplotłaś ,ja chyba dzisiaj zagniotę a jutro po pracy też trochę naplotę
Tylko jakie nadzienie radzicie ,uwielbiam mak ,ale nie będę miała czasu zrobić go ,bo moczenie,mielenie...gotowej nie lubię,co radzicie?
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Śliczności
icon_eek.gif
lecker.gif
Kika wprawia sie przed swietami
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Margot @ 5 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=460455Kika ale naplotłaś ,ja chyba dzisiaj zagniotę a jutro po pracy też trochę naplotę
Tylko jakie nadzienie radzicie ,uwielbiam mak ,ale nie będę miała czasu zrobić go ,bo moczenie,mielenie...gotowej nie lubię,co radzicie?
Dzięki Akulka i Agusia Sz! Najbardziej podobało się sąsiadkom, bo dostały też na wynos
icon_smile.gif


Margot, gnieć ciasto bo naprawdę super ta drożdzówka.Ja wczoraj robiłam późno i w roztargnieniu (Blondynka) na koniec patrzę po wyrobieniu ciasta, ze mi miska z czymś została. Niestety z wyrośniętymi drożdzami
dump.gif
, wiec siup te drożdze do michy z ciastem, zakreciłam mikserem z hakami kolejne 7 minut i w niczym to ciastu nie przeszkodziło:) A moze nawet pomogło. ja robiłam z powidłami, ale bardzo dobre wyszły też te małe kręciołki z cynamonem (stopione masło, cukier i cynamon), następnym razem zrobię też taką plecionkę. Gdybym robiła z całego kg mąki to chyba zrobiłabym też kilka jagodzianek bo po ptaszkach widzę, ze pyszne z tego ciasta są też bułeczki.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
CYTATMargot, gnieć ciasto bo naprawdę super ta drożdzówka.Ja wczoraj robiłam późno i w roztargnieniu (Blondynka) na koniec patrzę po wyrobieniu ciasta, ze mi miska z czymś została. Niestety z wyrośniętymi drożdzami , wiec siup te drożdze do michy z ciastem, zakreciłam mikserem z hakami kolejne 7 minut i w niczym to ciastu nie przeszkodziło:) A moze nawet pomogło. ja robiłam z powidłami, ale bardzo dobre wyszły też te małe kręciołki z cynamonem (stopione masło, cukier i cynamon), następnym razem zrobię też taką plecionkę. Gdybym robiła z całego kg mąki to chyba zrobiłabym też kilka jagodzianek bo po ptaszkach widzę, ze pyszne z tego ciasta są też bułeczki.
bardzo dziękuję
zagniotę
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,670
113
kika @ 5 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=460205Dziewczyny, ja już mam plecionkę!!! pyszna jest. Zrobiłam wczzoraj ciasto z połowy porcji, z tym, ze zrobiłam normalny zaczyn drożdżowy z mlekiem (bo w wodzie mi drożdze nigdy nie wyrastają), wodę więc opuściłam w przepisie. Ciasto wyrobiłam hakami, potem na noc do lodówki, Bosze, rano sięgało pod samą półkę, dobrze, że to nie z kg mąki. No i rozwałkowałam na jedną plecionkę, posmarowałam powidłami, a drugiej połowy ciasta zrobiłam cynamonowe zawijańce, cztery zajączki i dwa ptaszki, to już w ramach treningu przed Wielkanocą. Ciasto jest bardzo delikatne, nie pęka, nawet ptaszynki i zajączki są mięciuteńkie i ładnie napuszone. To jedno z najlepszych ciast drożdżowych. potwm wstawię zdjęcia. Naprawdę polecam.
Zgadzam się z każdym komplementem na temat tego ciasta!
icon_smile.gif

Mimo stosunkowo niewielkiej zawartości drożdży rośnie jak szalone - u mnie po pięciu godzinach wylewało się niemal z miski. Gotowe jest puszyste, mięciutkie i smaczne.
icon_smile.gif


Sinistra @ 5 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=460223Imho, chodzi o 2 funtową, czyli:
9 x 5 x 3 inches 8 cups 23 x 13 x 8 cm
Moje "krancze" robiłam w keksówkach o długości 25 cm - pasowały idealnie!
icon_smile.gif

Ilara ( sądzac po zdjęciach) najprawdopodobniej piekła w formie Angelica.

Zrobiłam dwa zawijańce w keksówkach i dwa ułożone jeden na drugim w tortownicy z kominkiem.
Na zdjęciu kawałek ciasta z tortownicy - trafił się z małą ilością nadzienia w przekroju:
 

Załączniki

  • plecionka.jpg
    plecionka.jpg
    35.6 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Upiekłam właśnie z tego przepisu (z 1/2 kg mąki) same drożdżówki, część z serem a częsć z jagodami. Wyszło mi 15 szt. Jestem zachwycona tym ciastem!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,670
113
Kiko, ja też dziś piekłam z tego przepisu drożdżówki, tylko z makiem!
icon_razz.gif
 

Załączniki

  • dro_d__wki_z_makiem.jpg
    dro_d__wki_z_makiem.jpg
    32 KB · Wyświetleń: 2

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
alisia @ 8 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=463627Kika nie szalej, narobiłaś mi smaka na to ciasto
mniam.gif
Piękne te Twoje drożdżówki i plecionka
mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif
Alisia, dzięki. Wypróbuj to ciasto bo naprwdę warto. Ja robiłam juz z wielu drożdżowych przepisów, ale ten jest naprawdę super, bardzo łatwy, a ciasto jest pyszne i delikatne. I te z serem i te z jagodami to niebo w ustach. Jagody miałam w słoiku , zasypane cukrem. A nadzienie serowe zrobiłam jak BeataSz w swoich drożdżówkach z serem, bez dodatku mąki, jest pyszne.





Joanna @ 8 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=463847Kiko, ja też dziś piekłam z tego przepisu drożdżówki, tylko z makiem!
icon_razz.gif
Joanno, piękne te Twoje makowe! Jak robisz nadzienie, też bym chciała takie
icon_smile.gif
Tobie udało się ładniej je pozwijać, widać muszę jeszcze potrenować. Ale z tym ciastem (i z tym od drożdżówek fantazyjnych
mniam.gif
) dojdę jeszcze do perfekcji. Oba przepisy są wspaniałe!
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ooo nie!!! znów drożdżowiec
fiesgrins.gif
lecker.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,670
113
kika @ 8 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=463869Joanno, piękne te Twoje makowe! Jak robisz nadzienie, też bym chciała takie
icon_smile.gif
Tobie udało się ładniej je pozwijać, widać muszę jeszcze potrenować. Ale z tym ciastem (i z tym od drożdżówek fantazyjnych
mniam.gif
) dojdę jeszcze do perfekcji. Oba przepisy są wspaniałe!
Nie wiem co chcesz od swoich drożdżówek - są bardzo ładne!
mniam.gif
Jak pierwszy raz korzystałam ze sposobu zawijania BeatySz, trochę się nagimnastykowałam, zanim mnie oświeciło, jakie to łatwe. Trzeba te dwie boczne części przepleść ze sobą w powietrzu, nad częścią środkową i dopiero wówczas założyć pod spód.
icon_smile.gif

Nadzienie makowe tym razem robiłam "na skróty". Kupiłam kiedyś na próbę puszkę gotowej masy makowej i o niej zapomniałam... Wczoraj wykopałam ją z czeluści szafki i trochę po swojemu "udoskonaliłam". Dodałam nieco bakalii, kapkę rumu, wanilię, 2 płaskie łyżki mąki, żółtko i pianę z 2 białek. Drożdżówki wyszły całkiem smaczne.
icon_smile.gif

Jeśli lubisz robić ciasto drożdżowe, polecam Ci do wypróbowania ciasto z przepisu na watruszki:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=19109
Jest naprawde rewelacyjne. Bardzo przyjemne w kształtowaniu ,elastyczne i nie klejące. Niemal nie trzeba podsypywać mąką przy wałkowaniu. Bułeczki wychodzą mięciutkie i puszyste.
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
CYTATWczoraj wykopałam ją z czeluści szafki i trochę po swojemu "udoskonaliłam". Dodałam trochę bakalii, kapkę rumu, wanilię, 2 płaskie łyżki mąki, żółtko i pianę z 2 białek. Drożdżówki wyszły całkiem smaczne
Joanno to jest wyjście dla leniwca makowego ,zaraz zagniotę ciasto i polecę po masę


p.s w tygodniu piekłam z powidłami śliwkowymi i wiśniowymi + przyprawy typu cynamon ,imbir ,dore bylo....
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,670
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Joanno, Watruszki bedą następne, przepis wydrukowałam zaraz jak go wklepałaś
icon_smile.gif
Moze ja dla odmiany zrobię je z gotową masą makową, ale z serem na pewno też, uwielbiam wszystko, co drożdżowe z serem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: