Pytania i wątpliwości

rogalik

Member
Lis 25, 2007
264
0
0
A moje wątpliwości dotyczą ubijania majonezu w termomiksie. Jestem w jego posiadaniu już sporo lat, ale dopiero dziś
dump.gif
postanowiłam sama zrobić majonez. Nie wychodzi mi taki gesty, jak lubię. Mogłam go raczej wylać niż wyjąć łyżką. W książce nie mowy o czasie ubijania. Może za krótko? Proszę o poradę bardziej doświadczonych w tym względzie.
Pozdrawiam
rogalik
 

rogalik

Member
Lis 25, 2007
264
0
0
Być może. Dodam więcej następnym razem. Ale jeszcze intryguje mnie sprawa czasu. Miksowałam kilka minut na poz.3 i bałam się, aby nie "przedobrzyć" jak kiedyś z kremem (zaczął mi rzednąć). Słyszałam też, że dodanie wody spowoduje większą gęstość. Słyszałas coś o tym, Jobi?
 

agnieeszek

Member
Lut 22, 2008
1
0
0
rogalik @ 30 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=642450A moje wątpliwości dotyczą ubijania majonezu w termomiksie. Jestem w jego posiadaniu już sporo lat, ale dopiero dziś
dump.gif
postanowiłam sama zrobić majonez. Nie wychodzi mi taki gesty, jak lubię. Mogłam go raczej wylać niż wyjąć łyżką. W książce nie mowy o czasie ubijania. Może za krótko? Proszę o poradę bardziej doświadczonych w tym względzie.
Pozdrawiam
rogalik
Im więcej będziesz dodawać oleju tym gęściejszy będzie majonez
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
stefanka-m @ 26 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=666570, ale taki bardzo gęsty jak ze sklepu
to mi się nie udał nigdy.
Naprawdę, polecam zrobienie majo z tego przepisu - robię go od ponad pól roku, raz na tydzień - on po prostu nie może się nie udać!
icon_mrgreen.gif

(pamiętaj, wszystkie składniki i żyrafa muszą być zimne!)
Do kiedy robię własny majo, nie kupiliśmu ani jednego słoiczka "sklepowego". Można uzyskac tak gęsty, jak się tylko chce.


https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2...ajonez&st=0 = dzięki Linn!!!
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Mnie akurat za pierwszym razem sie nie udal, ale cos zrobilam nie tak. Trzeba dokladnie robic wg przepisu i musi sie udac: jest bardzo gesty.
 

maaa

Member
Wrz 28, 2008
2
0
0
Majonez to jeden z pierwszych przepisów, który zrobiłam w TM, wg książki oczywiście i .... się udał. Super, tylko dla nas był WŁAŚNIE za gęsty (uwielbiamy rodzinnie i towarzysko "Majonez kielecki") Próbuję eksperymentować tak, aby uzyskać ten smak i tą gęstość, ale może ktoś znalazł coś bardzo zbliżonego do kieleckiego?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
rzadszy majo wyjdzie, jesli doda się więcej octu niz w przepisie.
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A żeby nie był za kwaśny, to nie lepiej dodać wody?


A ja mam pytanie - jak można Thermomix umaszynowić a'la maszyna do chleba? Jak często i na jakich obrotach męczyć ciasto? I przez jak długi czas? I czy z podgrzewaniem, czy bez?
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Johasia ja mam TM21 i tam jest takie coś jak interwał przekręcasz pokrętło szybkości obrotów w przeciwną stronę niż wskazówki zegara, jest oznaczone znaczkiem kłosa zboża i to jest właśnie program do wyrobu drożdżowego, nie podgrzewam, ale często na nim wyrabiam ciasto alo włączam na maxa na 9 i też jest dobrze
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
No właśnie o wykorzystaniu interwała myślałam, ale podejrzewam, że maszyna do chleba po pewien czas jeszcze międli ciasto. Chciałabym wiedzieć ile razy, etc. I czy zostawiać ciasto do wyrastania w dzbanku, czy raczej przełożyć do foremki/koszyka/temu_podobne.
Do tej pory międliłam raz interwałem przez kilka minut i zostawiałam do wyrastania, ale może chleb lepiej robić inaczej?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Ja wyrzucam ciasto do miski Tupperware (takiej do wyrabiania) i w niej sobie rośnie, później ręcznie wyrabiam chwilkę i wtedy do formy na ostateczne wyrastanie i do piekarnika, gdy już wyrośnie oczywiście. Nie zostawiam już w dzbanie, bo raz mi wyrosła tak, że noży nie mogłam doczyścić, powłaziło gdzieś pod uszczelkę.
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Dzięki za odpowiedź, Gusiu.
anbetung.gif

No to szykuję się do robienia chlebowej (mąka pszenna z żytnią) wersji ciasta na pizzę.
icon_smile.gif


P.S.
Też nie lubię tego dzbana.
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
przymierzam się do wymiany robota kuchennego i korci mnie thermomix, nigdy nie widziałam go na żywo, wciąż tylko o nim słyszę.
Chciałabym go zobaczyć na żywo, co robi, jak robi, czy to jest to, czego ja oczekuję od robota, chyba się wproszę na jakąś prezentację albo zaproszę do swojej kuchni...
Czy TM sieka także warzywa na surówki? Ściera ziemniaczki na placki? poszatkuje kapustę? pokroi na plasterki marchew czy ogórka?