"Zielona lista"

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Aucz.

Nawet tak po Elkowemu, na surowo z jogurtem, co? Spaghetti al dente tez maja nizszy IG niz calkiem ugotowane.
 

Made

Member
Maj 17, 2007
415
0
0
Dołączyłabym do listy naturalny cukier brzozowy, którego IG = 8
icon_wink.gif
Stosuję jako zamiennik cukru i wszelkich świństw typu chemiczne słodziki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Made napisała o BRZOZOWYM a nie brĄzowym - o Sorbitolu - prawda?

fajna rzecz, ale nie dodawajcie go do jajek - nie ubije się wam piana za żadne skarby.
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
a wiesz - w sumie w kazdym sklepie ze zdrową żywnością - z tego co pamiętam za jakies 0,5 kg zapłaciłam jakies 13 zł. Sorbitol jest odpowiednikiem(proporcjonalnie) cukru - czyli dodajesz tyle co normalnego kryształu
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Mam problem jeszcze z selerem. Ugotowany ma ponoc IG 70, a z drugiej strony widze go wszedzie w przepisach MM.
 

Made

Member
Maj 17, 2007
415
0
0
SORBITOL to nie KSYLITOL
icon_wink.gif
Mają inny skład pierwiastkowy, są wytwarzane w inny sposób (sorbitol z glukozy), ponadto ksylitol, jak pisałam, jest naturalnym środkiem słodzącym otrzymywanym z drewna brzozowego. Odsyłam tu. Jest niestety o wiele droższy - za kilogram chcą na allegro w promocji 57 zł, w sklepach ze zdrową żywnością widziałam po 70
icon_eek.gif
Mnie się dostało "po znajomości" i jestem zauroczona od niedawna
icon_wink.gif
Piana z białek się ubija
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
Simona @ 10 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=673213Mam problem jeszcze z selerem. Ugotowany ma ponoc IG 70, a z drugiej strony widze go wszedzie w przepisach MM.
Simonka, popatrz te moja wypowiedz z poprzedniej strony:

buraki surowe-30
buraki ugotowane-65, chociaz na forum szwajcarskim skad mam te liste pisze przy burakach gotowanych, ze zawieraja bardzo mala ilosc glukozy, ponizej 5%, dlatego spozywane w malych ilosciach nie sa "szkodliwe"-to samo tyczy sie gotowanej marchewki, dyni, selera, arbuza, melona
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Made @ 10 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=673237SORBITOL to nie KSYLITOL
icon_wink.gif
Mają inny skład pierwiastkowy, są wytwarzane w inny sposób (sorbitol z glukozy), ponadto ksylitol, jak pisałam, jest naturalnym środkiem słodzącym otrzymywanym z drewna brzozowego. Odsyłam tu. Jest niestety o wiele droższy - za kilogram chcą na allegro w promocji 57 zł, w sklepach ze zdrową żywnością widziałam po 70
icon_eek.gif
Mnie się dostało "po znajomości" i jestem zauroczona od niedawna
icon_wink.gif
Piana z białek się ubija
icon_mrgreen.gif
Pomerdało mi się - wiedziałam że Sorbitol tez jest naturalny - i to jest cukier z jarzębiny!! (ale gapa ze mnie - wiedziałam, ze jakies drzewko)
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
przeciez nic sie nie stalo Simona
icon_wink.gif


taka informacje wyczytalam, no ale kazdy sobie to musi jakos dopasowac lub nie
fiesgrins.gif