Rassolnik leningradzki z perłową kaszą.

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Nie, tamten był z kaszą. Wydaje mi się, że ten przepis jest bardzo zbliżony. Jutro zrobię i będę wiedziała, czy to jest to.
icon_biggrin.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Zrobione i zjedzone. Smak bardzo podobny do tego w restauracji. Dodałam jeszcze parę suszonych grzybów. Bardzo dobra zupa. Jedyny minus to kasza. Dodałam pęczak, gotował się długo i nie wiem, czy powinien jeszcze dłużej, ale przy delikatnych warzywach był niemiłym kontrastem.

rassolnik1.jpg
 

Załączniki

  • rassolnik1.jpg
    rassolnik1.jpg
    79.3 KB · Wyświetleń: 0

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Kawo,nie wiem czy gotowałaś pęczak oddzielnie czy razem.
Mój zawsze jest miękki,ale gotuję go oddzielnie,odlewając raz wodę i wtedy zupa jest klarowna.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Robiłam pęczak, jak w przepisie. Rzeczywiście zerknęłam na Twoje zdjęcie i u Ciebie zupa była klarowna. Hmmm. A jak długo gotowałaś całą zupę po wrzuceniu wszystkich składników?

Zresztą akurat klarowność jest najmniejszym problemem. Zupa była dobra, na pewno do niej będę wracać. Tylko następnym razem będę gotować kaszę dużo dłużej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

anowid

Member
Lut 19, 2007
562
0
0
ugotowala i jestem bardzo zadowolona z mojego dziela!
lecker.gif


Ja kasze najpierw mocze (tak jak fasole), potem odlewam wode, zalewam ponownie i gotuje zawsze odzielnie. Moja byla mieka. Zupe doprawilam ostra papryka, pieprzem i sola, posypalam koperkiem! Polecam serdecznie!

Inny temat, ze ja zupy uwielbiam
icon_mrgreen.gif
nie przepadam za zupami typu kremy, papka ... itp. ja musze widziec co jem
icon_mrgreen.gif


 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
skusiłam się i ja
icon_biggrin.gif

bardzo smaczna zupa-będę powtarzać ( z pęczakiem robiłam, bo uwielbiam tę kaszę, ale moja mama już by ją skrzętnie omijała).
Że ja wcześniej nie pomyślałam, jak mi jakaś kasza z obiadu zostaje, na drugi dzień ją do zupy dorzucić.

rassolnik_leningradzki_001.jpg
 

Załączniki

  • rassolnik_leningradzki_001.jpg
    rassolnik_leningradzki_001.jpg
    38.5 KB · Wyświetleń: 0