Rogaliki drożdżowe

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
przymierzam sie do nich jutro
icon_smile.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Owieczko
icon_rolleyes.gif
, ciebie tez zapisuję na moja liste niebezpiecznych cinek - no, ja miałam przez zime schudnąć
cry_1.gif
cry_1.gif
cry_1.gif

Ale jak to zrobic, jak ktos sie tak znęca jak ty i kusi....
gruebel_2.gif
icon_mrgreen.gif
Śliczne ci wyszły
icon_wink.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
szukam wlasnie przepisu na rogaliki, ale niech mi ktos powie co to sa za drozdze? suche czy te w kostce?
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
oooo dzieki, a ile to bedzie na sypane? wiem, ze gdzies na forum jakbym pogrzebala znalalazlabym, ale... noooo innym tez sie przyda no nie
icon_wink.gif
dzieki jeszcze raz za odzew
icon_biggrin.gif
 

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
owieczka @ 1 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=404599Pierwsza czesc rogalikowej story
icon_smile.gif


Druga część rogalikowego story:
Owieczko, piękne Ci wyszły, slicznie zrumienione, gratuluję i mam nadzieję, że smakowały. Wyglądaja jak wyrób z cukierni. Przepraszam, że nie odpisałam Ci na temat wyrastania, moje wcale nie są zostawiane do wyrastania, tylko po zagnieceniu ciasta daję mu trochę odpocząć przez kilka minutek, a potem zanim wyrobię całą blachę i posmaruję jajkiem to są gotowe do pieczenia. Ja je koniecznie lukruję, to dopiero nadaje im uroku. Jak ktoś boi się słodkiego lukru to można zmieszać sok z cytryny z cukrem pudrem, ale lukier obowiązkowy:)

tillandsja @ 3 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=405632oooo dzieki, a ile to bedzie na sypane? wiem, ze gdzies na forum jakbym pogrzebala znalalazlabym, ale... noooo innym tez sie przyda no nie
icon_wink.gif
dzieki jeszcze raz za odzew
icon_biggrin.gif
Chodzi oczywiście o drożdże swieże, tylko ja niestety nie umiem Ci powiedzieć ile to będzie suchych;( Po prostu ja wszystko robię na świeżych. Ale może na opakowaniu będziesz miała ile użyć na pół kilo mąki? Mam nadzieję, ze Ci wyjdą piękne i smaczne rogale:)
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
dzieki
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No niestety nie wyszły
icon_rolleyes.gif
ciasto ładnie się wałkowało, podzieliłam na tyle ile podane, pokroiłam na 8 i...
icon_eek.gif
rogaliki wyszły dosłownie na dwa gryzy
cry_1.gif
nie ma mowy żeby zmieściła się śliwka
icon_sad.gif
robiłam z nutellą część, a część z konfiturą i nie wyszło
icon_rolleyes.gif
wszystko powypływało, rogaliki popękały. W piekarniku urosły minimalnie, zrobiły się na 3 gryzy
icon_wink.gif
 

Juta24

Member
Wrz 27, 2006
105
0
0
ewalukas nie musiałaś kroić na 8 ja niekiedy kroję na 4 ale to już wychodzą mi mega duże jak na 8 to wychodzą takie w sam raz.Czemu Ci nie wyszły
gruebel_2.gif
przepis jest jak dla mnie rewelacyjny.Ja już robiłam chyba z 3 razy i było ok i zawsze zamrażałąm sobie kiedy tylko przyszła ochota to były.Mam jeszcze drożdże z tej wczorajszej pizzy chyba jutro znowu zrobię
mniam.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Spodziewałam się, że one podrosną w piekarniku dużo więcej
dump.gif
No nie wiem... Jak patrzę na foto tych wyrośniętych drożdży to zastanawiam się, bo moje tak nie wyrosły
icon_rolleyes.gif
Podwoiły objętość i tyle...
 

Juta24

Member
Wrz 27, 2006
105
0
0
Ewalukas szczerze to moje drożdże też tak mocno nie wyrosły.
Dziś znowu zrobiłam mmmmmmmniam pychotka chrupkie i pyszniutkie.



przepisik w dziesiątkę brawa dla autorki
anbetung.gif


a tu obtoczone w cukrze waniliowym

 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No to mój jeden to 1/2 albo nawet 1/3 Twojego
icon_eek.gif
Robione wszystko jak w przepisie
gruebel_2.gif
 

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Ewalukas, przykro mi, że Ci nie wyszły, pewnie już się zraziłaś do tego przepisu
icon_sad.gif
Mi wychodzą różnej wielkości, bo ja już lecę na oko, jedne są większe inne mniejsze, ale te drugie właśnie cieszą się największym powodzeniem.
gruebel_2.gif
Jeśli chcesz mieć większe i bardziej puszyste to podziel ciasto na 4-5 kulek i nie rozwalkowuj za cienko. Jeśli chodzi o nadzienie, to mi czasami też wypływaja powidła, ale to nie pogarsza smaku rogalikow. Trzeba nadzienia dawac naprawde niewielka ilosc i dobrze zlepic ciasto wokół żeby nic nie wypłynęło. Drożdże nie muszą wyrastać tak mocno jak moje, to nie ma aż takiego znaczenia, ale ważne żeby choć podwoiły objętość. Staram się moich nie rumienić za mocno, wtedy nie są chrupkie, ale bardziej drożdżowe. Mam nadzieję, ze jeszcze kiedyś zajrzysz do tego przepisu, pozdrawiam serdecznie /kasia

Juta, cieszę się, że korzystasz z przepisu, pysznościowe rogaliki!!!
mniam.gif


Agusia Sz, powodzenia, trzymam kcuki, teraz to az się stresuję, chciałabym aby wszystkim wychodziły
wink.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Nie zraziłam się
icon_lol.gif
Zpróbuję je znów zrobić, może jednak ze świeżymi drożdżami
gruebel_2.gif
Nadzienia kładłam meleńko, na takie małe rogaliki to nawet nie pół łyżeczki
icon_rolleyes.gif

Nie powiedziałam, że one mi nie smakowały, bo te z nutellą były pycha
mniam.gif