ROSÓŁ Z "RAFFAELLO"

aniado

Member
Paź 31, 2009
28
0
0
ROSÓŁ Z RYŻOWYM "RAFFAELLO"

PROSTOTA I ELEGANCJA tak można w dwóch słowach ująć to danie. Niby nic nadzwyczajnego, mięso i ryż, a dzięki takiej formie podania zwykłe pulpeciki mięsne awansują do rangi „dania ekskluzywnego”.
lecker.gif

Przepis wypatrzyłam na blogu Spoonfull i od razu wypróbowałam. Trudno było mi uwierzyć, że takie cudeńka robi się w tak prosty sposób… Sprawdziłam i potwierdzam, że to jednak prawda!
Musimy się tylko zaopatrzyć w parowar lub inne naczynie do gotowania na parze.

DSC_2188.JPG DSC_2208.JPG

Składniki: (na 40-50 sztuk pulpecików)
½ kg mielonego mięsa z indyka
1 roztrzepane jajko
1 cebula dymka – drobno posiekana
1 łyżka tartego parmezanu
Sól i pieprz do smaku
1 szklanka ryżu długoziarnistego
Wykonanie:
Ryż moczyć w wodzie przez około 2 godziny. Po tym czasie dokładnie odcedzić i wysypać na duży płaski talerz.
Mięso wymieszać z posiekaną dymką, utartym parmezanem oraz roztrzepanym jajkiem. Doprawić do smaku solą oraz pieprzem.
Mokrymi dłońmi formować z masy mięsnej kulki wielkości orzecha włoskiego. Każdą kulkę obtaczać dokładnie w ryżu i układać w naczyniu do gotowania na parze (wyłożonym uprzednio gazą!).
Gotować na parze przez 20-25 minut. W tym czasie ryż napęcznieje i nasze mięsne kulki będą wyglądały jak czekoladki Raffaello lub małe, białe jeżyki.
Tak przygotowane pulpeciki smakują wspaniale zarówno z rosołem jak i z zupą pomidorową.

Smacznego!
Ros___z_Raffaello.jpg
 

Załączniki

  • Ros___z_Raffaello.jpg
    Ros___z_Raffaello.jpg
    1.2 MB · Wyświetleń: 3
  • DSC_2188.JPG
    DSC_2188.JPG
    533.1 KB · Wyświetleń: 3
  • DSC_2208.JPG
    DSC_2208.JPG
    542.1 KB · Wyświetleń: 3

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
no otóz to! i będzie wilk syty(czyli wielbiciele rosołu) i owca cała czyli ja co nei cierpie rosołu na imprezach wszelkich!
 

aniado

Member
Paź 31, 2009
28
0
0
Martyna, "Raffaelllo" robi się naprawdę szybko! Masa mięsna - max 10 minut (w tym krojenie cebulki i doprawianie); lepienie kulek - jedna osoba 50 szt w 10 min; obtaczanie w ryżu - 5 minut; reszta, tj. gotowanie to już robi się samo! Ponadto "Raffaello" można ugotować nawet poprzedniego dnia, a przed podaniem podgrzać jedynie w kuchence mikrofalowej:)
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Aniu, te drugie pulpeciki to sa z amarantusem czy quinoa?
I jak nie dam parmezanu to nic sie nie stanie? Nie rozpadna sie? Czy powinnam moze dac wiecej jajka?

Wprawdzie nie mam parowara, ale mam jedna wkladke w garnku do ryzu. Moglabym ugotowac na raty, a przed podaniem odgrzac.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aniado

Member
Paź 31, 2009
28
0
0
Kermidt,
Powiem szczerze, że nie wiem jak się "zachowają" bez dodania parmezanu... Robiłam je tylko w wersji "z parmezanem".
Te jaśniejsze, z większymi ziarenkami są z quinoa, a z mniejszymi i ciemniejszymi to te z amarantusem. Smak obu była bardzo podobny
lecker.gif
Po dokładniejsze zdjęcia odeślę Cię do przepisu na blogu - link podałam wcześniej:)
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
zrobiłam - wyszły śliczne i smaczne, tzn smak jak smak, indyk z ryżem ;) ale wyglad Genialne!!!
Kermidt, miom zdaniem brak parmezanu nie wpłynie na nic
icon_smile.gif
jego jest tak mało na tę ilosć miesa, ze nawet smaku nie czuć ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
a i moze komuś sie to przyda- odgrzewane też sa ok, dla mnei to wazne, bo zrobie w sobote na niedzielna komunię
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
Czy ktos moze wie czy mozna je zrobic i zamrozic.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
Zrobilam dzis na probe, sprobowalismy i nam smakowaly, teraz wyladowaly w zamrazarce i jutro sprawdze jak sobie poradzily ;)
niestety moje nie sa takie biale jak na Waszych zdjeciach, moze ryz musze zmienic
gruebel_2.gif

Nie bardzo mi sie podobalo sciete bialko wyplywajace z klopsow, mozna tego jakos unikac?
P6090513.jpg
P6090514.jpg
 

Załączniki

  • P6090513.jpg
    P6090513.jpg
    249.8 KB · Wyświetleń: 0
  • P6090514.jpg
    P6090514.jpg
    190.8 KB · Wyświetleń: 0

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Absoluty mus do wykonania

Rosol_z_rafaello.JPG
 

Załączniki

  • Rosol_z_rafaello.JPG
    Rosol_z_rafaello.JPG
    195.2 KB · Wyświetleń: 0

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
To ja dodam, ze mozna mrozic
daumen.gif
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
zapomniałam się dopisać,po przemyśleniach- smak jest skromniejszy niz wygląd, moim zdaniem jest to trochę za suche, bo indyk suchy, ale mozę to wina tego,ze robiłam z piersi indyczej? moze lepiej zrobić z udźca? jak myślicie??