Sałatka Kolorowy Jarmark

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Kolorowo wygląda, bo dodatkowo po wierzchu sypnęłam papryką i pietruszką, bez posypki taka nie jest, majonez bardzo przytłumił kolory i musiałam ją sobie ożywić
icon_wink.gif

No i już mogę śmiało powiedzieć, że smakuje mi
icon_smile.gif
tylko ta moja cebula straszny zajzajer
icon_eek.gif
i myślę, że jutro ją trochę przerobię, dodam więcej ogórka i jabłko ( o tym jabłku myślałam już wcześniej, ale na razie nie chciałam niczego modyfikować)
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
No taka specyfika sałatek z majonezem, że kolor zabija. Ale jeśli Ci smakuje, to to liczy się najbardziej
icon_smile.gif
 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
Salatka super! Zastapilam pietruszke kolendra, bo tej pierwszej nie lubie. Taka prosta i bardzo smaczna. Dzieki za przepis
icon_smile.gif
 

sliwonsylwia

Member
Sty 15, 2009
10
0
0
Super przepis - troszke go zmodyfikowałam bo nie lubię kaszy gryczanej (dodałam pęczak) a zamiast cebulki dodałam szczypiorek
icon_smile.gif
smakuje rewelacyjnie. Dzięki za szybki i prosty przepis
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • 25042012510.jpg
    25042012510.jpg
    531.9 KB · Wyświetleń: 0

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Ja ją znam z jabłkiem i sosem vinaigrette - bardzo sycąca. Mąż mi ją kupił.
Aaa co najważniejsze pycha - muszę ją zrobić.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
zrobiłam inspirując się tą sałatką zamieniając paprykę na pomidora, dodając fasolkę z puszki (bo miałam otwartą), a cebulę zastąpiłam szczypiorkiem. no i nie dodawałam sera.
pyszna ;) nigdy nie robiłam sałatek z kaszą gryczaną, którą lubię. wiem teraz że to był błąd ;)
jest bardzo lekka i wiosenna, akurat na dziś ;)
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Idę robić jakąś wariację tej sałatki bo mi kaszy ugotowanej zostało.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
No i zrobiłam. Tylko zamiast czerwonej cebuli - biała, bez sera, bez natki, za to puszka czerwonej fasoli i sałata lodowa, niewiele. To jest bardzo sycąca sałatka, niewielka miseczka z powodzeniem stanowi wystarczająca kolację:
sa_atka_Kolorowy_Jarmark_paint.JPG
 

Załączniki

  • sa_atka_Kolorowy_Jarmark_paint.JPG
    sa_atka_Kolorowy_Jarmark_paint.JPG
    122.9 KB · Wyświetleń: 8

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
To musi byc wirus jakis! Tak mi sie chcialo wczoraj kaszy gryczanej do jajek sadzonych, ale niestety nie mialam w domu.

Pytanie techniczne: co zamiast sera zoltego?
Moge bez efektow ubocznych uzyc owczej fety, ale tez pomyslalam o kukurydzy, jesli mialoby byc zolto
icon_wink.gif


Czy od razu zalozyc, ze chlopcy nie beda zainteresowani i robic tylko dla nas z zoltym?

Ha, widze, ze Samanta zrezygnowala z sera. I jak? Bo ja strasznie serowa, ale nie moge wszystkim serwowac
icon_sad.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
icon_mrgreen.gif
tez dobrze

Ale ser daje duzo smaku: slony i tlusciutki. Dlatego pytam o fete, bo sie boje ze straci.
gruebel_2.gif
Moge zawsze postawic na oddzielnej, malej miseczce. Lubia sobie sami sypac
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
niedziela%2016%20czerwca%202013%20003.jpg


Wewnątrz jest sałatka, słowo honoru
icon_mrgreen.gif
Zamiast majonezu dałam łyżkę czeskiej łagodnej musztardy i łyżkę jogurtu, bowiem sałatka miała być dietetyczna.

 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Zrobiłam, ale bez majonezu i sera, za to z oliwą, jabłkiem, łyżeczką musztardy (udało mi się kupić taką bez cukru), koperkiem i pietruszką. Bardzo smaczna!
icon_smile.gif
Mąż spróbował, ale powiedział, że ta kasza go drażni.
icon_lol.gif
Nie narzekałam - więcej było dla mnie.
icon_wink.gif