Sałatka ogórkowa na zimę

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,398
853
113
Witam wszystkich,
Jestem w pilnej potrzebie. czy ktoś z Was, starych Mniamowiczów, lub nowych Cinek(ków) zna (pamięta) przepis na sałatkę z ogórków, taką na zimę. Podawała go kiedyś Bajaderka, ale na forum. Nie ma go w jej książce, a kiedy zapytałam o to na forum, nie było odzewu ...
Sałatka charakteryzowała się dużą ilością cukru (bodajże 5 szklanek) czy też octu, albo jednego i drugiego.Spośród wielu przepisów, pamiętam ten, bo mój syn niejadek sałatkowy "skarmił" cały zapas.

Kochani, jeśli znacie ten, lub podobny, z waszych doświadczeń, to dajcie cynk, bo przepis jest tego wart - a ogórki już zerwane (moczą się w misce). Całuski
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,398
853
113
Zapomniałam dodać, że chodzi o stare forum Mniammniam. Była tam nawet szersza dyskusja "w tym temacie".
dontknow.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,742
3,005
113
Z czasów starego Mniama mam zebrane przepisy na surówki i sałatki, ale tej nie znalazłam w tym zbiorze.
icon_sad.gif

Skoro czas nagli moze napiszesz do Bajaderki? Mail do niej jest w jej mniamowych autorskich przepisach.
Jak nie masz dostepu, moge Ci wysłać adres przez PW.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,398
853
113
Ula, witaj kochanie. Tak, wiem, nie ma tego przepisu w "przepisach" bo to było na forum. Hmm, w sałatce były ogórki i...ogórki, nie była mieszana z papryką itpodobnymi. Pisałam do Bajaderki w roku ubiegłym, w sezonie ogórkowym, ale nie było odpowiedzi. Dziwne, bo zawsze otrzymuję od niej życzenia świąteczne, więc pewnie by przepis też wysłała. A może coś z mailem ode mnie? Nie zaszkodzi jeśli jednak podasz mi ten adres Busiu. Pozdrawiam.
bussi.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,742
3,005
113
Janie, juz liscik poszedł.
Cieszę się, że tu czasem zaglądasz, choć mniej, niz bym chciała.
bussi.gif
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,398
853
113
Dziękuję, już napisałam. Jak Bajaderka odpisze, to za jej zgodą zamieszczę ten przepis tutaj. Bo warto.
Co do reszty? Będzie lepiej. Pa, pa