Sałatka warstwowa "Ślicznotka"

Penia

Member
Wrz 15, 2004
376
0
0
Sałatka warstwowa „Ślicznotka”
Kolorowa i smaczna.
Składniki:
1 duża (surowa) marchew starta na wiórki
3 jajak ugotowane na twardo starte na wiórki (żółtka i białka mogą być oddzielnie)
20 dag żółtego sera startego na wiórki lub pokrojonego w kostkę
1 puszka kukurydzy
Sos:
0,5 słoiczka majonezu
1 łyżeczka musztardy
0,5 kubka jogurtu naturalnego
2-4 ząbków czosnku zmiażdżonych
sól, pieprz, oregano
Składniki sosu wymieszać.
W szklanym naczyniu układać warstwy wg kolejności: jaja – sos – kukurydza – sos – marchew – sos – ser – sos. Schłodzić w lodówce, co nie jest konieczne, bo mozna jeść od razu po wykonaniu.
 

sonja1

Member
Mar 13, 2005
310
0
0
czy ktoś wie czy te wiórki marchewki mają być większe czy takie całkiem drobniutkie?na sałatkę mam ochotę ale oprócz tuńczykowej to one mnie raczej nie lubią więc proszę o radę
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
tej nie robilam, ale zawsze jak mam w warstwowych napisane ze tarta marchewka, to tre raczej na srednich lub duzych oczkach niz na drobnym - ale to dlatego ze ja nie lubie jak mi sie taka paciaja robi, wole zdecydowane ksztalty :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Penia

Member
Wrz 15, 2004
376
0
0
Trochę późno, ale odpowiadam: marchwewka na duże wiórk, białka też, bo i ser jest raczej w "większych" kawałkach - wiórki lub kostka, i kukurydza też ma swój rozmiar. Tylko zółtka raczej na drobne wiórki.
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Zrobiłam z ugotowaną marchewką zamiast surowej i wyszło bardzo dobre. O mało sama wszystkiego nie zjadłam nakładając do miski, chociaż generalnie nie lubię kukurydzy w sałatkach.