Sałatka z ananasem,serem......

annia28

Member
Lip 11, 2005
308
0
0
dostałam przepis na tą sałatkę od koleżanki i bardzo mi posmakowała - mężulkowi też !!!


pół pora - pokroić w talarki (sparzyć wrzątkiem)
seler w słoiku - odsączyć
3-4 jajka - zetrzeć na tarełku na grubych oczkach
kukurydza z puszki
ananas z puszki - pokroic w kostkę
szynka (25 - 30 dkg)- pokroić w kostkę
ser żółty (25 dkg) - zetrzeć na tarełku na grubych oczkach

W misce układamy partiami, pierwsza to: por (część zostawiamy na wierzch) - smarujemy majonezem (winiary), następnie na to seler, znowu mayo, jajka - mayo, kukurydza - mayo, ananas - mayo, szynka - mayo, ser żółty - mayo, kukurydza - mayo, i resztkę pora, posmarować majonezem - można posypać szczypiorkiem.
Ja nie dodawalam ani soli ani pieprzu - w przepisie też nie było - nie ma takiej potrzeby! Sałatka musi posiedzieć w lodówce całą noc!!!! :lol:

smacznego :cheers:
pozdro Ania
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
znam tą sałatkę w identycznej wersji- ale czy kolejność taka sama to głowy nie dam :lol: ;) kolezanka na impreze zrobiła 8)

fakt faktem że jest bardzo smaczna, dość słodkawa ale nie mdła. I bardzo dekoracyjnie sie przedstawia
icon_smile.gif
 

Palita

Member
Maj 31, 2005
550
0
0
Aniu kochana :herz: ty masz juz 100.Gratulejszyn Sałatke przepisałam i napewno zrobie.Napisze czy dobra haha.To pod sałaatke i za 100 :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

pozdrowionka Monia
 

annia28

Member
Lip 11, 2005
308
0
0
dziękuję Ci bardzo Moniczko, ale może kiedyś wreszcie razem się napijemy - real!!! :cheers: :cheers: :cheers:
pozdrowionka i całuski dla Palitki :bussi:
Annia :lol:
 

irmina

Member
Paź 18, 2005
2
0
0
Ja dopiszę ,ze znam tą sałatkę, obowiązkowo jest na każdej mojej imprezie

Dodaję jeszcze pokrojone jabłko, sałatka wychodzi wtedy mniej zbita, bardziej luźna.

Nie układam tego warstwmi (choć na pewno wygląda to efektownie w przezroczystej misce), tylko po prostu mieszam wszystko razem i nie dodaję dużo majonezu- jedynie dwie łyżki kieleckiego ..

Jest pyszna
 

DagMa

Member
Lis 23, 2005
32
0
0
Ja też znam tą sałatke ale nie układam jej warstwami wręcz przeciwnie mieszam i wtedy wsztstkie smaki przechodzą sobą nawzajem
icon_smile.gif
Przepis doastałam od koleżanki z pracy a sałatkę po raz pierwszy zrobiłam na rodzinną impreze i na stałe zagosciła w naszym menu
icon_smile.gif
 

Lirene

Member
Paź 20, 2005
263
0
0
A Ja znam podobną sałatkę tylko zamiast sera i szynki jest ogórek konserwowy i jabłko, pyszności! Dziś miałam na kolację
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
i po doczytaniu do konca to jest dopiero dylemat, ktora wersje zrobic :lol: :lol: :lol:
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
ja ją znam jako sałatkę warstwową i jest bardzo popularna w mojej rodzinie, a dziś wyprubuję ją nie układaną warstwami ale mieszaną ;) ciekawe czy rodzinka stwierdzi, że to to samo :lol: