Scones Bartineta

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
na zyczenie Margot..

150g solonego masla
600g maki zwyklej
150g mialkiego cukru
40g proszku do pieczenia
280g sultanek
190g kremowej smietanki
190g mleka
2 jajka, roztrzepane ze szczypta soli (do smarowania scones)

Rozgrzac piec do 220C

Kawaleczki masla polaczylam rekoma, dodalam cukier i proszek do pieczenia. Wymieszalam dokladnie.
Nastepnie dodalam smietanke i mleko. I znow wyieszalam. Wylozylam ciasto na lekko omaczona powierzchnie. Dociskalam ciasto reka i skladalam na po, za kazdym razem obracajac o 90stopni, kilka razy, az utworzyl sie prostokat. Posypalam go z kazdej strony maka, przykrylam sciereczka i zostawilam na 15 min.
Rozwalaowalam casto na grubosc 3cm na omaczonej powierzchni. Ostrym nozem (foremkami do wycinania), wykrawalam prostokaty i ukladalam je na blasze do pieczenia (niezbyt blisko siebie). Posmarowalm scone roztrzepanym jajem. Odczekalam 2 minuty i znow posmarowalam.
Zmniejszylam temp do 200C i pieklam scones okolo 20-25 min, az ladnie wyrosly, a wierzchy i boki byly delkatnie brazowe.
 

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
i mnie się ten przepis bardzo podoba
mniam.gif
uwielbiam scones
icon_mrgreen.gif
anbetung.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Margot...ciesze sie bardzo...dolaczasz jednym slowem do klubu wielbicieli scones..sa w nim juz moje dzieciaki!
icon_wink.gif
Mnie tam nie ma!

Akulko...uzyj smietanki o jak najwiekszej zawartosci tluszczu...moja kremowka to "double cream" i ma ponad 40%....