Semmelschmarrn

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
6 bulek z poprzedniego dnia
300 ml mleka
2 lyzki cukru
1 op. cukru waniliowego
3 jajka
1 szczypta soli
50 g rodzynek
cukier puder do posypania (niekoniecznie) i margaryna lub maslo do smazenia

Bulki pokroic w cienkie kromki i wrzucic do duzej miski. Mleko, cukier, jajka, cukier waniliowy i sol polaczyc w mniejszej misce i zalac ta masa bulki, dodac rodzynki i wszystko dokladnie wymieszac. Zostawic ok 30 minut do nasiakniecia od czasu do czasu przemieszac. Rozgrzac maslo i smazyc na nim mase az bedzie zloto brazowa. Mozna posypac cukrem pudrem, my jedlismy z musem jablkowym, dobre tez jest z innym owocami: jagody, truskawki ze smietana albo brzoskwinie z puszki pokrojone w plasterki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,749
3,008
113
Nigella, pamiętam, robiła coś podobnego (pudding?) i zapiekała to w piecu. Wyglądało pysznie.
icon_smile.gif

Edit. Znalazłam: http://nigella-ekspresowo.blogspot.com/200...ia-pudding.html
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja tylko dopytam, bo wielkość bułek jest bardzo różna - przy takich proporcjach jaka jest konsystencja masy bułkowo mlecznej gotowej do smażenia? Czy mleko jest widoczne czy całkowicie wchłonięte w bułki?

Nazwa napewno taka? bo chciałam zobaczyć w google jak wygląda gotowa potrawa i 0 wyników
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
wchloniete. Ja uzywam takich srednich wielkoscia bulek.
Moj maz jak zobaczyl duze bulki w Pl to
icon_eek.gif
rofl.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
ach rzeczywiscie nazwa jest zle wpisana
icon_sad.gif
ale gapa jestem. Moze ktos z moderatorow pomoze dodac literke

W smaku jest troche inny od Keiserschmarrn. I Keiserschmarrn po usmazeniu jest plackiem i dopiero trzeba go porozrywac a Semmelnschmarn od razu sypki wychodzi
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwiuńka

Member
Lut 15, 2011
23
0
0
dzięki za odpowiedz! a mam dużo bułek suchych- czy jak je użyję coś się stanie? nie wyjdzie? one jak się namoczą w mleku przerabiają się na papkę.
 

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
ja czesto robie z suchych bulek, my specjalnie zbieramy na semmelschmarn albo na knedle. Najwyzej troche dluzej beda nasiakac