Sernik czekoladowo-miętowy

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Krystyna9 @ 6 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=952794w Lidlu bywają też i After Eight. Ja właśnie tam kupiłam

Tortownica może być i większa, tylko wtedy sernik będzie zdecydowanie niższy
No właśnie ja nie lubię niskich serników, zawsze wydają się nieudane. A ten wygląda świetnie i chyba powinnam nabyc taka 20-tkę, chyba są w sklepie niedaleko.
 

Lemoni

Member
Paź 18, 2008
75
0
0
sernik podbił moje serce, może niebawem też podbije żołądek:). jest cudowny wizualnie o patrząc po składnikach, przepyszny!
 

abbra

Member
Mar 9, 2008
302
0
16
Krysiu, Twój sernik podoba mi się przeogromnie !
lecker.gif

Lubię połączenie mięty z czekoladą - ciekawa jestem bardzo , jak to cudo smakuje
icon_smile.gif

 

chantel

Member
Sie 24, 2007
237
0
0
h-elen @ 6 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=952692Margot, kup od razu dwie albo i trzy paczki...albo, najlepiej, przed upieczeniem sernika nie próbuj ich
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
sernik, czekolada i mięta
mniam.gif
to musi być pyszne
icon_smile.gif
muszę się zaopatrzyć w czekoladki, problem jest tylko taki, że one są cudowne w smaku, więc chyba będę musiała kogoś nająć, żeby mi dawał po łapach, kiedy będę chciała zmniejszyć ilość czekoladek które mają trafić do sernika
icon_wink.gif
hi hi
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,334
1,620
113
Krystyna9 @ 6 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=952728Nawiasem mówiąc, to karpatka w jej wykonaniu wygląda niczym dwa naleśniki z warstwą kremu pomiędzy. Gdy zobaczyła moją, taką wysokachną to zapytała, co się jej stało, że taka jest garbata
rofl.gif
i wysoka ?
I co powiedziałaś, że taka dziwna, bo się nie udała?
icon_mrgreen.gif


Nabyłam dzisiaj w Lidlu dwa opakowania "After Eight" z myślą o tym serniku. Mam nadzieję, że ich nie zażrę przed pieczeniem. Sernik zamierzam piec dopiero na święta, więc wymaga to ode mnie straszliwych pokładów silnej woli.
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Rewelacja!
mniam.gif
Robiłam próbę przed świętami i już wiem, ze na wielkanoc będzie na 100%
icon_smile.gif

Tylko piekłam normalnie, a nie w kąpieli wodnej....
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
yrsa @ 8 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=953574I co powiedziałaś, że taka dziwna, bo się nie udała?
icon_mrgreen.gif
Z wrażenia, to mnie zamurowało i nic nie odpowiedziałam

alicjanka @ 21 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=957918Rewelacja!
mniam.gif
Robiłam próbę przed świętami i już wiem, ze na wielkanoc będzie na 100%
icon_smile.gif

Tylko piekłam normalnie, a nie w kąpieli wodnej....
Cieszę się, że Ci posmakował. A nie zarumienił się zbytnio na wierzchu bez tej kąpieli ?
Ja najczęściej ustawiam na spodzie piekarnika, naczynie z wodą.
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,133
1,669
113
Krystyna9
anbetung.gif
. Wspaniały z delikatną nutą mięty (do masy dodatkowo dodałam 2 łyżeczki naszej nalewki mietowej
icon_mrgreen.gif
) i czekolady. Na wierzchu mascarpone
lecker.gif

Sernik_czekoladowo_mi_towy.jpg
 

Załączniki

  • Sernik_czekoladowo_mi_towy.jpg
    Sernik_czekoladowo_mi_towy.jpg
    482.8 KB · Wyświetleń: 1

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Zrobiłam.
Smakowało.
Będą powtórki
icon_biggrin.gif


Nie piekłam w kąpieli, tylko 10 minut w 250 stopni, później godzinę i 40 minut w 100 stopni.
Na kilgram serka z wiaderka dodałam pół kg twarogu bez mielenia
 

Załączniki

  • Zdj_cie0663.jpg
    Zdj_cie0663.jpg
    315.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
upiekłam dzisiaj, obawiam się tylko, że przedobrzyłam z czekoladkami, na ale zobaczymy jutro po rozkrojeniu, na razie pachnie miętowo
icon_biggrin.gif

Zrobiłam z 1 kg sera a ponieważ nie zmieściło się, na szczęście
icon_mrgreen.gif
, w tortownicy z reszty zrobiłam dwie babeczki w kokilkach więc zanim miętowy ostygnie i odstoi swoje w lodówce mogę już dzisiaj zaspokoić łakomstwo i delektować się mini serniczkami:

serniczek_004.jpg

serniczek_005.jpg
 

Załączniki

  • serniczek_004.jpg
    serniczek_004.jpg
    35.9 KB · Wyświetleń: 1
  • serniczek_005.jpg
    serniczek_005.jpg
    39.9 KB · Wyświetleń: 1

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
sernik jest pyszny, wyraźnie miętowy
icon_biggrin.gif
lecker.gif


użyłam pastylek miętowych firmy Wawel (prawie 3 opakowania
icon_redface.gif
) i 2 czekolady z nadzieniem miętowym ( jakieś najtańsze z Tesco)- może trochę za dużo, ale może i nie
icon_wink.gif

( na drugi raz wezmę same czekolady, bo i taniej i ładniejsze wg mnie, bo zielonę wnętrze )

serniczek_018.jpg

niestety podczas pieczenia zepsuł mi się piekarnik
icon_frown.gif
grzałka się nie wyłącza mimo ustawienia pokrętła na "0", zorientowałam się, że wciąż grzeje dopiero późno w nocy jak poszłam do kuchni sernik do lodówki wstawić
icon_frown.gif

Zastanawiam się czy uszkodzenie ( nie wiem co to, majster ma przyjść dopiero w przyszłym tygodniu) mogło powstać na skutek pary z kąpieli wodnej ?
 

Załączniki

  • serniczek_018.jpg
    serniczek_018.jpg
    26.1 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
ależ piękne zielone akcenty Ci wyszły
eek2.gif


(nie wydaje mi się aby przyczyną uszkodzenia była para wodna. To na pewno inna przyczyna, np. typu zwarcie czy zepsucie się programatora. Mój piekarnik po wymianie grzałki też szwankuje i ciągle muszę kombinować przy pieczeniu. O ile sernikom czy drożdżowym to nie bardzo przeszkadza, to przy babkach ucieranych, niestety tak. Wymienili mi dolną grzałkę, ale na taką z mniejszą mocą niż poprzednia)
 

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Zobaczyłam sernik w wykonaniu Beatki i po prostu nie mogłam sie powstrzymać- upiekłam i ja. Nie moglam dostać After Eight, więc kupiłam pastylki czekoladowo- miętowe Goplany. Sernik wyszedł smaczny, pewnie jeszcze kiedyś powtórzę. Ale dalej moj nr 1 to sernik pomaranczowy M. Roux i sernik malinowy Krystyny:)
Dziękuję za kolejny dobry przepis.
sernik_czekoladowo__mietowy.jpg
 

Załączniki

  • sernik_czekoladowo__mietowy.jpg
    sernik_czekoladowo__mietowy.jpg
    47.6 KB · Wyświetleń: 1

agastaga

Member
Paź 9, 2006
208
0
0
Wczoraj już kolejny raz piekłam ten sernik i coraz bardziej mnie zachwyca kulinarnie.
Zamiast czekoladek daję czekoladę miętową. No i ponieważ dostać u mnie digestive graniczy z cudem to robię kruchy spód z kakao i wgniatam w niego drobniutko posiekane 3-4 listki mięty. Spód podpiekam, i później resztę już robię bez zmian.