Sernik kokosowo ananasowy

Majana

Member
Cze 27, 2008
55
0
0
Sernik kokosowo ananasowy

z książki The 50 Best Cheesecakes in the World ,
tłumaczenie Dziuni

Składniki na formę 23-24 cm
filiżanka to ok. 236 ml

Spód:

- 1 2/3 filiż. startego kokosa
- 3 łyżki płatków migdałowych
- 6 łyżek rozpuszczonego masła
- 12 jednocalowych krążków ananasa z puszki

Nadzienie:

- 680 g serka kremowego
- 3/4 filiż. cukru
- 1/2 filiż. kwaśnej śmietany
- 5 łyżek skrobi kukurydzienej
- 3 jajka
- 1 żółtko
- 3 łyżki soku z cytryny
- 3 skrawki skórki z cytryny starkowane
- 2 łyżeczki ekstraktu waniliowego

Polewa:

- 1 filiż. śmietany do ubicia
- 1 łyżka cukru
- 1 łyżeczka startej skórki cytr.
- starty kokos
- kakao

Najpierw wymieszać składniki spodu i umieścić w formie. Na to wyłożyć krążki ananasa odsączone.
Zmiksować składniki nadzienia, wylać na spód i piec 15 minut w 175*C, obnizyć temp. do 110*C i piec 70 minut, lub az środek nie będzie wyglądał na mokry.
Wyłącz piekarnik o oddziel brzegi sernika od formy, wstaw ciasto z powrotem do piekarnika i pozostaw na 1 godzinę. Następnie schłódź i wstaw do lodówki na noc.
Ubij śmietanę z cukrem i skórką, wyłóż na sernik, posyp kokosem i oprósz kakao.


Wypróbowałam sernik kokosowo - ananasowy Dziuni.
icon_smile.gif
Znajdował sie on w przepisach "do wypróbowania", o tutaj : https://www.cincin.cc/index.php?&showto...p;p=961157&
Wspanialy sernik, bardzo wszystkim polecam.
Dziś pokazałam go na moim blogu http://majanaboxing.blox.pl/2011/05/Sernik...-ananasowy.html , a i tu wrzucę zdjecia.

Pozdrawiam i dziękuję Dziuni za przepis
icon_smile.gif


sernik_z_kokosem_i_ananasem_019a.jpg

sernik_z_kokosem_i_ananasem_028a.jpg

sernik_z_kokosem_i_ananasem_009a.jpg
 

Załączniki

  • sernik_z_kokosem_i_ananasem_019a.jpg
    sernik_z_kokosem_i_ananasem_019a.jpg
    15.3 KB · Wyświetleń: 2
  • sernik_z_kokosem_i_ananasem_028a.jpg
    sernik_z_kokosem_i_ananasem_028a.jpg
    25 KB · Wyświetleń: 2
  • sernik_z_kokosem_i_ananasem_009a.jpg
    sernik_z_kokosem_i_ananasem_009a.jpg
    15.9 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
nie ma pojęcia jak ja przegapiłam ten przepis, chyba dlatego że rzadko zaglądam do topic z niewypróbowanymi. A jak widać na załączonym w poście wyżej obrazku warto tam zaglądać, oj warto
lecker.gif


zapisałam sobie i postaram się zrobić na niedzielę
icon_smile.gif


Majana, Twój sernik wygląda obłędnie
mniam.gif
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
wygląda absolutnie bosko,na dodatek uwielbiam połączenie ananasa i orzecha kokosowego.
lecker.gif

prędzej czy później na pewno się skuszę!
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
No super wyszedł
daumen.gif
Bardzo smakowity i na pewno do zrobienia, bardzo lubię takie połączenie
icon_smile.gif

Prawdę mówiąc, to zapomniałam o tej książce, trzeba chyba odświeżyć sernikowe kilmaty
fiesgrins.gif


PS. Jeszcze dodam, że ja tylko wpisałam przepis z ksiażki, nie jest on mojego autorstwa, ja tylko przetłumaczyłam
icon_smile.gif
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
u nas otwierają w niedzielę Empik i ta książka będzie moim pierwszym zamówieniem u nich. Z tych przepisów co Dziuniu wpisałaś wnioskuję, że warto mieć tę książkę
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Inula, książka jest bardzo fajna ale malutka i z miękką okładką, tak piszę żebys się trochę nie rozczarowała jak ja
icon_wink.gif
Ale grunt, że wnętrze jest dobre i przepisów naprawdę dużo
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,745
113
A ja się cieszę, że go wykopałaś, bo to na moją prośbę Dziunia go tłumaczyła, a ja całkiem o nim zapomniałam....
icon_redface.gif
Teraz mi już z oka nie umknie.
icon_wink.gif
Niech no tylko zjemy ten truskawkowy, który dziś powędrował do lodówki....
 

Majana

Member
Cze 27, 2008
55
0
0

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Czy tego kokosa można zastąpić wiórkami czy też jedno do drugiego nijak się ma i nie warto zastępować? Jakoś nie wiem gdzie zakupić prawdziwego kokosa i jak się do niego "dobrać" aby zetrzeć.
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
u mnie kokosa można kupić w kauflandzie i w intermarche. Ja osobiście czekam aż dorwę kokosa, świeży kokos jest IMO o niebo lepszy od wiórek z torebki. A jak się dobrać do niego? Zrobić 3 dziury (ja tam robię 2), wylać płyn, potem walić młotkiem dookoła aż pęknie na pół
icon_smile.gif
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Dziękuję za informację, tak czułam że bez młotka (młota pneumatycznego ?) się nie obejdzie.
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
No i powiem Wam, że jestem w trakcie robienia sernika. Na spód dałam wiórki a na wierzch czeka starty kokos (który mąż otwierał za pomocą imadła, młotka i Bóg wie czego jeszcze .... nie znam szczegółów).
Problem polega tylko na tym, że ten starty kokos (tzn. w takiej surowej postaci) w ogóle mi nie smakuje. Że nie przypomina wiórków to fakt, ale nie jest nawet dobry, taki jakiś śmiredzący i bez smaku. Nie wiem czy ryzykować posypanie nim wierzchu czy nie. A może nabierze jakiegoś smaku w połączeniu ze smietaną (jakoś wątpię...). A jakie Wy macie odczucia względem surowego kokosa ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
może z kokosem było coś nie tak ????? Jak rozłupałam jeden to miał jakby pleść i poszedł do śmieci, ale rozłupywałam go z ciekawości bo nie miał wody więc od razu wiedziałam, że będzie kicha. Następne dwa były super, w smaku rewelacyjne, po zmiksowaniu blenderem i odciśnięciu śmietanki rozsypałam wiórki na blasze i podżerałam całe popołudnie. Ale jednak najlepszy dla mnie jest taki jedzony w kawałkach
lecker.gif


A jak ten Twój kokos śmierdzi to ja bym go po prostu wyrzuciła, szkoda sernika.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
inula @ 31 May 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1134941może z kokosem było coś nie tak ????? Jak rozłupałam jeden to miał jakby pleść i poszedł do śmieci, ale rozłupywałam go z ciekawości bo nie miał wody więc od razu wiedziałam, że będzie kicha. Następne dwa były super, w smaku rewelacyjne, po zmiksowaniu blenderem i odciśnięciu śmietanki rozsypałam wiórki na blasze i podżerałam całe popołudnie. Ale jednak najlepszy dla mnie jest taki jedzony w kawałkach
lecker.gif


A jak ten Twój kokos śmierdzi to ja bym go po prostu wyrzuciła, szkoda sernika.
No właśnie, on po wyjęciu z łupinki nie był cały biały tylko miał mnóstwo takich ciemnych plam i miejsc "obślizgłych" a wody w nim zupełnie nie było, no może z łyżka. I smak to ma taki zjełczały. Czyli zepsuty jest tak ? Ciekawe jak poznać w sklepie który jest dobry.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
ja biorę kokosa do ręki i nim wstrząsam, jeśli w środku wyraźnie chlupie i jest ciężki (czyli nie ma w nim 1 łyżki wody a raczej jest jej sporo) to powinien być ok. Te co nie chlupią są stare i już wysuszone, za długą leżą i nadają się jedynie na ozdobę.
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0

Silka34

Member
Kwi 7, 2011
10
0
0
Witam:)
Czy mogę wiedzieć jaki rodzaj sera kryje się pod nazwą serek kremowy? Dotychczas wszystkie serniki robiłam na twarogu śmietankowym i nie za bardzo wiem jakiej konsystencji szukać
icon_sad.gif