Sernik marmurkowy bez pieczenia

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
wydaje mi się, że haczyk tkwi również w spodzie, a w zasadzie jego obecności.
ewentualna masa ciasteczkowa/biszkoptowa wchłania nadmierną wilgoć i przez to ciasto unika rozciapciania.
tak mi się wydaje...
gruebel_2.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
wcale nie chcę zrobić tego sernika,
baa.gif
wcale a wcale nie chcę zrobić tego sernika, wcale nie chcę, nie chcę....
cry_1.gif
ham.gif
ugly_08.gif

Im bardziej stronię od słodyczy, tym bardziej mam na nie ochotę a ten sernik.... ojej, kusi.
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Nie chcesz, nie chcesz, po co Ci pyszny sernik ?
icon_mrgreen.gif

Taki waniliowo-czekoladowy, jak ptasie mleczko, z chrupiącymi ciastkami na spodzie, rozpływający się w ustach, budzący zachwyt i zazdrość gości
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,388
3,674
113
.agatka. @ 3 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1070226Właśnie, dlaczego rozpuszczać tę żelatynę w wodzie? Ja zawsze do serników na zimno rozpuszczam w mleku.
Bo wodę zawsze mam, a mleko występuje w mojej kuchni sporadycznie.
icon_smile.gif


Dziś wymodziłam marmurka bez ciasteczkowegp spodu, z tego, co znalazłam w lodówce (Delfiko, serek homogenizowany, śmietana), dodając dla smaku sok i skórkę otartą z jednej pomarańczy, oraz ozdabiając go na wierzchu galaretką ze świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego. Przepyszny wyszedł.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aga.s

Member
Maj 11, 2010
206
0
0
Robiłam dzisiaj ale mi nie wyszedł....
cry_1.gif

Czy ktoś wie dlaczego, pomimo, ze robiłam wszystko wg przepisu, żelatyna się zważyła w masie sernikowej. ???
Zauwazyłam to dopiero jak wywaliłam wszystko na spód ciasteczkowy .., no i się nie zestaliło..

W sumie to i tak wyżaliśmy z dziećmi juz troche tego serniczka w płynie
icon_biggrin.gif
bo w smaku dobry.
Ale czy można było to uratowac, tzn., jak się żelatyna zetnie??
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,388
3,674
113
Myślę, że wszelkie niepowodzenia z żelatyną są związane ze zbyt gwałtownym połączeniem ciepłej jeszcze żelatyny ze zbyt zimną masą serową. Trzeba zgodnie z przepisem przestudzić żelatynę i zahartować ją, dodając kilka razy po łyżce masy, by gwałtownie nie tężała, a dopiero później wymieszać z resztą masy.
Nieudaną masę można lekko ogrzać w mikrofalówce - grudki żelatyny powinny się rozpuścić.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aga.s

Member
Maj 11, 2010
206
0
0
Własnie że żelatyna była na pewno zimna i zahartowałam ją jak było w przepisie..
Dlatego jestem zdziwona tym niepowodzeniem.
Ale na pezyszłośc będę już wiedzieć jak to uratować
icon_biggrin.gif

Dziękuję za radę Joanno
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Sernik wyglada świtnie , aż ślinka cieknie . Już go wpisałam do zaszytu co by nie zapomnieć o nim .
Z własnego doświadczenia wiem , że łącząc zimną żelatyne z inną masą zrobią się krupy z żelatyny ( musi być ciepława " zahartowanna " tak jak pisze Joanna - przynajmniej ja tak robie i wychodzi )
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
1 opakowanie jogurtu bałkańskiego lub greckiego (340 g)

A coz to za cudo?

Czy mozna zastapic go normalnym, naturalnym jogurtem? czy jest on moze jakis super gesty lub smakowy?

Nie znam takiego jogurtu
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Grecki jest gęsty i kremowy.
Nie wiem jak wpłynie to na smak, ale jeśli zastąpisz zwykłym jogurtem naturalnym, to konsystencja pozostanie ta sama (żelatyna sobie poradzi bez względu na konsystencję płynu).
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,388
3,674
113
Jak najbardziej, tylko moim zdaniem trzeba wtedy dać nieco mniej żelatyny, by masa była bardziej puszysta.
 

iwciala

Member
Maj 3, 2010
11
0
0
o matko!!
Jak mi się chce tego sernika!!
icon_mrgreen.gif


Czy on wychodzi bardzo słodki? Bo jakoś tak mam skojarzenia z białą czekoladą, a nie przepadam za bardzo słodkimi ciastami
gruebel_2.gif
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Bardzo żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia. Sernik jak zwykle wyszedł przepyszny.
daumen.gif

Dostałam na niego zamówienie, więc zrobię znowu w niedzielę lub poniedziałek.
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Ukręciłam wczoraj. Zajęło mi to 30 minut
icon_smile.gif


Najlepiej smakuje nam bez żadnego spodu, sama masa sernikowa i tak też zrobiłam tym razem. Sernik jest przepyszny, idealny, ulubiony mojego męża. No i robię go latem dość często, co widać
rofl.gif
Oczywiście nie jestem tak uzdolniona w robieniu marmurka, jak Joanna
icon_mrgreen.gif
, ale nikt się nie obraża, jak wzorek wyjdzie jakibądź ;)

Postaram się dodać fotkę, jak się nada
icon_wink.gif
a Cinkom polecam ten przepis, bo warto!

Edit: dodanie zdjęcia jedynego kawałka, który można było uwiecznić:) resztę pochłaniali goście w błyskawicznym tempie
rofl.gif


2013_06_07_17.42.58.jpg
 

Załączniki

  • 2013_06_07_17.42.58.jpg
    2013_06_07_17.42.58.jpg
    97.4 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,388
3,674
113
Dowiedziałam się niedawno, że jutro będę mieć gości, więc na prędce ukręciłam ten sernik, modyfikując przepis w ten sposób, że do stopionych na parze białej i ciemniej czekolady dodałam sok z pomarańczy - dzięki temu szybciej się schłodziły i nabrały aromatu. Nie miałam też czasu na pieczenie i studzenie spodu, więc masę wyłożyłam na solidnie skropione sokiem z drugiej pomarańczy biszkopty savoyardi. Zapowiada się obiecująco.

EDIT:
Ponoć był pyszny.

sernik_na_zimno1.jpg
 

Załączniki

  • sernik_na_zimno1.jpg
    sernik_na_zimno1.jpg
    83.7 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator: