Sernik przekładany

zauberi

Member
Paź 5, 2010
144
0
0
Przepis pochodzi z książki "103 ciasta siostry Anastazji" Polecam!

Biszkopt:

6 jajek,

1 szklanka mąki,

1 szklanka cukru,

1 łyżeczka proszku do pieczenia

kisiel wiśniowy (dałam żurawinowy - dlatego nie ma takiego intensywnego koloru),

2 łyżki kakao

Ser:

1 kg sera mielonego(użyłam sera zmielonego President tłustego),

250 g margaryny lub masła,

6 jajek,

1 budyń waniliowy,

1 szklanka cukru,

bakalie (dałam rodzynki i skórkę pomarańczową)

Biszkopt: białka ubić na sztywno, pod koniec ubijania dosypując powoli cukier. Dodawać po jednym żółtku, delikatnie mieszając. Dodać przesianą z proszkiem do pieczenia mąkę i delikatnie wymieszać. Ciasto podzielić na 2 części. Do jednej dodać kisiel, do drugiej kakao. Piec dwa placki (piekłam w foremkach 32x20*) w temp. 160 stopni ok. 30 minut.

Ser: masło utrzeć, dodać cukier i stopniowo dodawać po jednym żółtku. Dodać ser, budyń i bakalie. Z białek ubić pianę i dodać do masy serowej. Lekko wymieszać, podzielić na 2 części.

W biszkoptach wyciąć kółka (obwód wielkości kieliszka), przełożyć kółka różowe do brązowego placka. A brązowe do różowego placka. Na ciemne ciasto wylać pół sera i przykryć ciastem różowym. Na nie wylać resztę sera i wyrównać. Piec w temp. 180 stopni przez 40-45 minut.

*Uwaga: moja blaszka nie była za wysoka i całe ciasto by mi się w niej nie zmieściło, więc zrobiłam podwyższenie blaszki ze złożonego podwójnie papieru do pieczenia, który zszyłam zszywaczem, możecie ciasto zrobić np. w tortownicy wtedy nie powinno być problemu.
 

Załączniki

  • sernik_przekladany2.JPG
    sernik_przekladany2.JPG
    159.9 KB · Wyświetleń: 0

anni

Member
Wrz 1, 2009
284
0
0
Bardzo ładne i smaczne sernik wygląda!
mniam.gif