Sernik z brzoskwiniami

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
Margot @ 23 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=679350ale tą gazetą sie owija blaszkę ,tortownicę z zewnątrz
a ja myslałam że w środku
icon_eek.gif
icon_mrgreen.gif
teraz juz rozumiem , sernik do środka , gazeta z zewnatrz
icon_mrgreen.gif
i sernik palce lizać
lecker.gif
mam jeszcze jedno pytanie piec w termoobiegu
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
JA ostatnio dostałam pouczenie od Joanny (forumowej królowej serników ) , że serników nigdy na termoobiegu nie pieczemy !
A jeśli przeszkadza Ci gazeta to owiń formę mokrymi ręcznikami papierowymi
icon_wink.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
olcieek @ 23 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=679369JA ostatnio dostałam pouczenie od Joanny (forumowej królowej serników ) , że serników nigdy na termoobiegu nie pieczemy !
A jeśli przeszkadza Ci gazeta to owiń formę mokrymi ręcznikami papierowymi
icon_wink.gif
dziekuję . teraz mam juz odpowiednia wiedze ! jutro pieke sernik bez termoobiegu
lecker.gif
. napiszę czy smakował mojemu mężowi ponieważ jest najbardziej wymagającą sobą w oceniajaca ciast
mniam.gif
icon_mrgreen.gif

ps . podstawowym moim błedem było pieczenie serników przy włączonym
icon_mrgreen.gif
anbetung.gif
termoobieg - serniki były twarde , teraz juz tak nie będzie .
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
ewelinko-jestem ci winna jaśniejszy opis drugiego sposobu na pieczenie tzw.metodą gazetową.

1 etap tak jak wcześniej pisałam:

foremkę z sernikiem owijamy mokrymi paskami z gazet i wkładamy do nagrzanego piekarnika do 250C,

2 etap:

po 10 minutach pieczenia- foremkę z sernikiem wyjmujemy na zewnątrz piekarnika,a temperaturę obniżamy do 160C,

opaski gazetowe ponownie maczamy w zimnej wodzie i jeszcze raz owijamy nimi zewnętrzne boki tortownicy,
daumen.gif

kiedy mamy już temperaturę 160C- wkładamy sernik drugi raz do piekarnika i pieczemy jeszcze 1 godzinę
daumen.gif
(ja robiłam pierwszym sposobem, bo dla mnie było prościej i szybciej)
lecker.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
mariaanna @ 25 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=679742ewelinko-jestem ci winna jaśniejszy opis drugiego sposobu na pieczenie tzw.metodą gazetową.

1 etap tak jak wcześniej pisałam:

foremkę z sernikiem owijamy mokrymi paskami z gazet i wkładamy do nagrzanego piekarnika do 250C,

2 etap:

po 10 minutach pieczenia- foremkę z sernikiem wyjmujemy na zewnątrz piekarnika,a temperaturę obniżamy do 160C,

opaski gazetowe ponownie maczamy w zimnej wodzie i jeszcze raz owijamy nimi zewnętrzne boki tortownicy,
daumen.gif

kiedy mamy już temperaturę 160C- wkładamy sernik drugi raz do piekarnika i pieczemy jeszcze 1 godzinę
daumen.gif
(ja robiłam pierwszym sposobem, bo dla mnie było prościej i szybciej)
lecker.gif
mariaanno bardzo dziekuje za tak wyczerpujący i zrozumiały opisy pieczenia ciasta !
icon_mrgreen.gif
dziś lub jutro upiekę 1 sposobem , wypróbowanym przez ciebie
lecker.gif
mniam.gif
( mam nadzieję że moja córeczka poczuje sie lepiej i spadek temperatury pozwoli mi na mały relaks w kuchni
gruebel_2.gif
napisze jak udał sie udał . bardzo dziekuję i zyczę miłego dnia
bussi.gif
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
W tej sytuacji ewelinko -to ja trzymam kciuki przede-wszystkim za twoją córcię,a sernik poczeka.Życzę dużo zdrowia.
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
mariaanna @ 25 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=679997W tej sytuacji ewelinko -to ja trzymam kciuki przede-wszystkim za twoją córcię,a sernik poczeka.Życzę dużo zdrowia.
daumen.gif
nasze życzenia czasem ie spełniaja
icon_mrgreen.gif
małej spadła temperatura więc żeby odreagować zabieram się do pieczenia sernika
mniam.gif
mariaanno bardzo dziękuje za słowa otuchy i zyczenia zdrowia . ja również życzę wszystkiego dobrego i zdrówka
icon_mrgreen.gif
.serdecznie pozdrawiam
bussi.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
dziekuję gosiuM
za wysmienity przepis na sernik - mam kilka przepisów na sernik ale ten bedzie jedynym który zawsze bedzie gościł na moim stole
anbetung.gif
cook.gif
icon_mrgreen.gif
.
serdecznie pozdrawiam
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
mariaanna @ 25 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=679997W tej sytuacji ewelinko -to ja trzymam kciuki przede-wszystkim za twoją córcię,a sernik poczeka.Życzę dużo zdrowia.
daumen.gif
mariaanno upiekłam -
icon_mrgreen.gif
sernik jedyny i niepowtarzalny w swoim smaku
lecker.gif
.dzieki dokładnemu opisowi nie miałam problemu z "pieczeniem gazetowym" bardzo dziękuję
anbetung.gif
bussi.gif
.
serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia .
( mam nadzieję że spotkamu się na forum
daumen.gif
)
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
ewelinko-bardzo się cieszę,że mogłam odrobinę być przydatną, że odkryłaś nowe smaki,
a najbardziej z tego ,że dzieciątko zdrowieje.
banana.gif
banana.gif
banana.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
mariaanna @ 26 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=680365ewelinko-bardzo się cieszę,że mogłam odrobinę być przydatną, że odkryłaś nowe smaki,
a najbardziej z tego ,że dzieciątko zdrowieje.
banana.gif
banana.gif
banana.gif
mariaanno wiesz jak bywa z maluchami wczoraj było lepiej w nocy gorzej a w ciągu dnia , niestety musiałam iśc znów na wizytę bo gorączka wzrosła do39.5 - wirus ! ( objawia sie wysoką temp . kaszlem i katarem
icon_neutral.gif
, żadnego antybiotyku ! serce boli jak patrzę na moje maleństwo ( w czerwcu bedzie miała 4 latka < ) jestem bezradna !
icon_neutral.gif

serdecznie pozdrawiam .
 

marmak

Member
Sty 17, 2007
38
0
0
ewelinka111 @ 23 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=679353a ja myslałam że w środku
icon_eek.gif
icon_mrgreen.gif
teraz juz rozumiem , sernik do środka , gazeta z zewnatrz
icon_mrgreen.gif
i sernik palce lizać
lecker.gif
mam jeszcze jedno pytanie piec w termoobiegu
Serników nie piecze się z termoobiegiem (tak podają mistrzynie sernikowe). Poczytaj sobie &quot;Sernikowe ABC&quot; Jest na forum. Pozdrawiam i polecam metodę gazetową Joanny, podaną w przepisie na &quot;Torcik serowy&quot;. Bardzo dobrze się sprawdza.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Olcieek już to Ewelince wyjaśniła.....
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

meliana13

Member
Lis 16, 2007
2
0
0
Już kilka razy robiłam ten sernik i chyba dzisiaj upiekę go jeszcze raz, bo moja rodzina go uwielbia! Ja zresztą też ;)
Najlepszy jest chyba na spodzie z kruchego ciasta
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Gosiu M - sernik Twój robiłam już wielokrotnie i jest po prostu wspaniały. Dzięki za przepis. Trochę go zmieniłam i w moim wykonaniu wygląda następująco:
Tortownicę (dużą) owijam z zewnątrz folią alu. W środku wykładam papierem do pieczenia.Układam ściśle biszkopty ( Tago były w Realu), na to wysypuję odsączone i pokrojone w kostkę brzoskwinie)

Wrzucam do malaksera kolejno - dokładnie nie żałując czasu mieszam:
4 żółtka i 1 całe jajko miksuję z 1 1/2 szklanki cukru pudru
1 szklankę mleka
3 czubate łyżki śmietany 18% Maćkowy (kwaśnej)
1 szklanka zwykłego oleju
2 budynie na sucho oczywiście śmietankowe
1 kg twarogu mielonego ( miałam wiaderko Pątnicy)powoli po łyżce
Wlewam tę jedwabistą gładką masę do dużej miski i powoli mieszam łyżką z ubitymi z 6 łyżkami cukru białkami.
Wylewam to coś pysznego do tortownicy.

Tortownice wkładam do większej balchy, którą wypełniam do połowy wodą i wstawiam to do uprzednio nagrzanego do 180 st. piekarnika (góra- dół) nie żaden termoobieg. No i piekę około godziny. Musi się na górze zarumienić, bo mój był dzisiaj trochę w środku surowy. Trzeba go dobrze upiec, ale nie &quot;przepiec&quot; i to jest ten caly myk!
Potem rozpływa się w ustach, tych co będą nas za to dzieło wielbić....
 

Noemi

Member
Lut 6, 2007
139
0
0
A oto mój serniczek:

SDC11542_640x427.JPG


SDC11544_640x427.JPG
 

Załączniki

  • SDC11542_640x427.JPG
    SDC11542_640x427.JPG
    85.8 KB · Wyświetleń: 0
  • SDC11544_640x427.JPG
    SDC11544_640x427.JPG
    107 KB · Wyświetleń: 0

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Zainspirował mnie ten sernik i jest to pierwszy od dwóch lat upieczony przeze mnie sernik, który nie jest nowojorskim :D. Z małymi modyfikacjami - zamiast herbatników kruchy spód, trochę więcej białek ( chyba 6 czy 7) i brak brzoskwiń. Piekłam w blasze prosotkątnej, polałam polewą czekoladową i bardzo chętnie bym już sprobowała, ale poczekam do jutra
icon_smile.gif
.