Sernik z pierniczkami

Alga

Member
Paź 4, 2005
62
0
0
Znalazłam u Dorotus76, a ona podaje za Maltą.

Robiłam dokładnie jak niżej i tak jak nie lubię powtarzać serników z tych samych przepisów, to ten tu wklejam, bo mnie bardzo kusi, a może ktoś inny przy okazji spróbuje.

Składniki na spód:

* 190 g ciastek digestive w czekoladzie (powiem szczerze, że przez wczorajszą aferę pomyliłam się i dodałam bez czekolady, ale potem okazało się, że pierniczki, które kupiłam też są w lukrze, więc pasowało
icon_smile.gif

* 60 g masła

Tortownicę o średnicy 22 - 23 cm wyłożyć szczelnie folią aluminiową. Pokruszyć ciastka digestive lub zmiksować blenderem. Masło rozpuścić, wymieszać z herbatnikami. Gotową masą wyłożyć tortownicę. Włożyć do lodówki na czas przygotowania masy serowej.

Składniki na masę serową:

* 80 dag sera twarogowego
* 4 jajka
* 1 łyżka budyniu waniliowego
* 150 g cukru
* 2/3 łyżki kaszy mannej
* 75 g miękkiego masła
* 16 g cukru waniliowego
* około 200 - 250 g pierniczków (jakich lubicie: w czekoladzie, w lukrze, z nadzieniem lub bez - zupełna dowolność
icon_smile.gif

* aromat rumowy

Dodatkowo:

* kilka kostek czekolady

Białka oddzielić od żółtek. Żółtka ubić z cukrem i cukrem waniliowym do białości. Następnie partiami dodawać ser twarogowy, dalej miksując. Dodać masło, budyń w proszku, kaszę manną i aromat rumowy. Zmiksować do gładkości.

Białka ubić na sztywną pianę. Po ubiciu delikatnie wmieszać do masy serowej.

Wyjąć z lodówki tortownicę ze spodem. Na spód wyłożyć połowę masy serowej, następnie warstwę pierniczków, i resztę masy serowej.

Piec około 60 minut w temperaturze 180ºC. Można przykryć od góry folią aluminiową, wtedy sernik pozostanie biały. Studzić w wyłączonym piekarniku, by nie opadł.

Po wystudzeniu najlepiej włożyć na kilka godzin do lodówki. Przed podaniem zetrzeć na górę kilka kostek czekolady.

Smacznego
icon_smile.gif
Szukałam swoich zdjęć, ale mam tylko ten sernik na talerzu z innymi ciastami, no i po co się zresztą wyrywać ze zdjęciami po takich Dorotus ;)

Polecam, bo nie tylko bardzo smaczny, ale i wszystkich zaskakuje skład
icon_smile.gif