Śledzie na słodko*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ja robię właśnie z takich, ale po przeczytaniu składników ogarnęła mnie wątpliwość. Co prawda obok mojego domu innych nie ma. W smaku są dobre, więc niech tak zostanie. I tak kupię Lisnera, czyli różnica chyba żadna.
 

Kasia0407

Member
Lut 3, 2011
815
0
0
Dziękuję za odpowiedź
icon_smile.gif
jak przeczytałam solone to się zastanawiałam, czy nie powinny być kupowane luzem, jak nieraz bywały wędzone w sklepach rybnych
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja jak robiłam, kupowałam luzem, na wagę z wiadra ze słoną zalewą. Takie zazwyczaj są grubsze i bardziej mięsise niż te z tacek.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Na pewno masz rację Cinko, tyle że ja musiałabym tego niefortunnego Carefourra zamienić na lepiej zaopatrzony sklep. Ale może Kasia ma tę możliwość, czego jej serdecznie życzę. Pozdrowienia.
 

Kasia0407

Member
Lut 3, 2011
815
0
0
Właśnie nie mam
icon_sad.gif
i dlatego pytałam, czy mogą być takie gotowce, bo z dostaniem łatwo, teoretycznie jeszcze jest intermarche, ale ze świeżością polanickiego lepiej nie mówić - nawet warzyw nie kupuję, wolę przy okazji w innym mieście, a co dopiero ryby. Dawno temu był w Kłodzku sklep rybny i można byłoby pewnie tam dostać takie śledzie z beczki, ale ponad 10 lat już nie ma
icon_sad.gif

A ogólnie ryby jem od święta (mąż tylko paluszki rybne uznaje) - rybę po grecku albo śledzie, ewentualnie pieczonego łososia, więc może przed listopadowymi długimi weekendami udałoby mi się zrobić słoik proponowanych
gruebel_2.gif


A jak już marudzę - bez rodzynek (nie lubię) bardzo tracą na smaku?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Kasia0407 @ 15 Oct 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1474071A jak już marudzę - bez rodzynek (nie lubię) bardzo tracą na smaku?
Bez rodzynek to pewnie wyjdą jak te wspomniane a'la Milanówek - pewnie równie smaczne ale jednak inne
icon_wink.gif
nie wiem, nie robiłam.
gosia @ 3 Dec 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1223616znam ten przepis - są rewelacyjne nawet bez rodzynek (podobne do a'la Milanówek - dzisiaj je skończyłam)
A śledzie z wiaderka kupuję akurat w Intermache - u nas nie spotkałam się jeszcze z tym żeby cokolwiek było nieświeże, ale domyślam się że to i od ilości klientów zależy i tego jak szybko towar schodzi jak i od personelu, i tego jak są czujni w temacie świeżości towaru. Ja do swojego I-M zastrzeżeń nie mam.
Prócz śledzi w większego wiadra sprzedawanych na wagę są też takie w wiaderkach mniejszych (trzeba kupić całe wiaderko), ale tych nie kupowałam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kasia0407

Member
Lut 3, 2011
815
0
0
Cinka @ 15 Oct 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1474106A śledzie z wiaderka kupuję akurat w Intermache - u nas nie spotkałam się jeszcze z tym żeby cokolwiek było nieświeże, ale domyślam się że to i od ilości klientów zależy i tego jak szybko towar schodzi jak i od personelu, i tego jak są czujni w temacie świeżości towaru. Ja do swojego I-M zastrzeżeń nie mam.
Prócz śledzi w większego wiadra sprzedawanych na wagę są też takie w wiaderkach mniejszych (trzeba kupić całe wiaderko), ale tych nie kupowałam.
W Słupcu/Nowej Rudzie jest większe Intermarche i tam wszystko świeże, może zapytam jak będę i znajdę "właściwe" ;)
Jeżeli chodzi o świeżość, to myślę, że zależy od sklepu, od kierownictwa - bo ktoś przecież za taki stan rzeczy odpowiada. Kiedyś zepsuły się zamrażarki, a towar ciągle w nich był...
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Nie jesteś pierwsza
icon_lol.gif
, też je zrobiłam, nam i nie tylko nam b.smakują.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
No pewnie że robicie, śledzie siedzą w lodówce
icon_smile.gif

Powiedzcie czy moczycie te solone śledzie? bo ja nie pamiętam czy moczyłam czy nie
dontknow.gif
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Ja moczę zawsze bo słone u nas BE.Kupiłam w wiaderku w biedronce.Dzisiaj je przemieszam i oczywiscie spróbuję deczko
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Zakupiony 1 kg śledzi właśnie się moczy.
edit: 18.00 zapakowane w słoiki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: