Ślimaczki orzechowe

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
foczka @ 30 Nov 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1055327Też mam chrapkę na te ciasteczka tylko ja bym orzechów włoskich dała bo mam ich dużo w domu, ciekawe czy też dobre będą.
Tatter prawdę pisze
icon_smile.gif
, aromat będzie trochę inny, ale z orzechami włoskimi też na pewno będą smaczne
icon_smile.gif
.
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
podciągam , bo są zbyt pyszne żeby się zagubić wśród pierniczków.
przedwczoraj piekłam na wczorajszą szkolną wigilię za karę muszę rozdawać przepis ,bo mi nikt nie wierzy że takie pyszne mogą być tak proste.
 

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Kochana Izoldo! Dzięki za przepis, ale co się narobiłam to moje. Z połowy porcji, wykrawałam foremkami w kształcie aniołków, ale robota piekielna: do wałka się kleiło, wałeczki nieosiągalne, za to smak nieziemsko rozpływający się w ustach...
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Jolan @ 19 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1063780Kochana Izoldo! Dzięki za przepis, ale co się narobiłam to moje. Z połowy porcji, wykrawałam foremkami w kształcie aniołków, ale robota piekielna: do wałka się kleiło, wałeczki nieosiągalne, za to smak nieziemsko rozpływający się w ustach...
Cieszę się, że mimo niewdzięcznej pracy z efektu jesteś zadowolona
icon_smile.gif
.
 

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Izoldo pyszne ciasteczka, dziękuje za przepis
anbetung.gif
No troszkę grube mi wyszły, bo mi sie za duzo maki sypnęło, uparłam się na ślimaczki
icon_mrgreen.gif


Orzechowe__limaczki.jpg
 

Załączniki

  • Orzechowe__limaczki.jpg
    Orzechowe__limaczki.jpg
    71.5 KB · Wyświetleń: 1

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Jak to nikt?
icon_wink.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Pieką się właśnie
zahnlos.gif
, miałam robić dopiero na święta, ale chłop dziś w sklepie zaczął się odgrażać, że kupi sobie "coś słodkiego", a mnie dwa razy prosić nie trzeba
icon_wink.gif
, tylko na skróty dziś poszłam, nie chciało mi się ani wycinać foremkami, ani toczyć wałeczków, więc utoczyłam dwa większe walce i pokroiłam schłodzone w plasterki, tak też się da, idę wyciągać pierwszą partię.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,397
3,690
113
Izolda @ 21 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1554365tylko na skróty dziś poszłam, nie chciało mi się ani wycinać foremkami, ani toczyć wałeczków, więc utoczyłam dwa większe walce i pokroiłam schłodzone w plasterki, tak też się da, idę wyciągać pierwszą partię.
Nieopatrznie to przeczytałam o pierwszej w nocy i co zrobiłam? Ano to samo... Tylko walce obtoczyłam jeszcze w mielonych orzechach, pokroiłam bez chłodzenia na centymetrowe talarki i mam w puszce 60 ciasteczek. Tak jak tatter zmniejszyłam ilość cukru i mąki (dałam 400g pełnoziarnistej orkiszowej). Zamiast cukru waniliowego dałam ziarenka wyskrobane z połowy laski wanilii.
Mam nadzieję, że moim gościom zasmakują.

EDIT:
Wyszły pyszne!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Też teraz zmniejszam ilość cukru i mąki, ale nikt by mnie nie zagonił do pieczenia o pierwszej w nocy
icon_wink.gif
, podziwiam i również mam nadzieję, że goście je docenią
icon_smile.gif
.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Po raz pierwszy je piekłam... Na co ja czekałam przez tyle lat????
dump.gif

Pyszne!
Dopisuję je do listy wypieków obowiązkowych
icon_smile.gif