Śmietanowiec

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Zrobię ale z połowy porcji bo na naszą 3-kę to stanowczo za dużo miałabym do jedzenia.
Potrzebuję przepis na mniejszy biszkopt
gruebel_2.gif
 

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
Zrobiłam dzisiaj torcik z tą masą, ale biszkopt przekroiłam na trzy, dałam dwie warstwy masy, a na wierzch i boki kremówka, no i oczywiście dekoracja, fotek jeszcze nie mam, ale jak tylko zdobędę to wkleję, aha masa jest przepyszna, miska oblizana do cna.
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
A ja pytanko mam, ile tort wytrzyma poza lodówką?
Chodzi mi o to czy podczas krótkiego transportu a potem chwili odpoczynku na łonie na tury, przed podaniem, się nie rozpłynie?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
ja ostatnio wiozlam go w sobote, w samo poludnie, ku mojemu zaskoczeniu smietanowiec calkiem dobrze zniosl 50 minutowa podroz w tym skwarze.
balam sie, ze sie rozplynie, nic z tego, zachowal swoja forme bez zadnego uszczerbku.
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
chcę zrobić koledze tort w ramach prezentu urodzinowego i ten nadawałby się idealnie. Do czwartku mogę się zastanawiać
icon_mrgreen.gif
waham się jednak, bo nie dostanę już u siebie truskawek i musiałabym użyć malin, ew poziomek i brzoskwiń w puszce.
Impreza jest w piątek wieczorem, lepiej zrobić w czwartek, żeby porządnie się schłodził, czy w piątek rano wystarczy?
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
moj smietanowiec byl z czarnymi porzeczkami
icon_smile.gif
, robilam dzien wczesniej, siedzial w lodowce, bezposrednio przed podroza zostal wyciagniety z lodowki, i od razu jechalismy z nim. W planach mialam zakup torby na na mrozonki, ale w moim sklepie bylo tyle ludzi, ze zrezygnowalismy i ryzykujac, czy dowieziemy go wcalosci, jak widac przetrwal droge, a i smakowal wysmienicie, czego dowodem byla pusta blaszka, ktora wieczorem przywiozlam spowrotem do domu
icon_smile.gif
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
O, torba na mrożonki! Dzięki za pomysł, nie wpadłabym na to
icon_lol.gif
dump.gif

Czarne porzeczki mam, czerowne i białe niestety poszły na dżem, więc zrobię taki mix owocowy, dzięki za pomoc Till
icon_smile.gif

 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
mysle, ze mix tez bedzie dobry
icon_smile.gif

moj z czanymi porzeczkami byl niesamowicie orzezwiajacy, a wiec w sam raz na te upaly
icon_smile.gif

(dalam mrozone, bo takie wlasnie mialam w zamrazlniku, i przyznam, ze poszalalam ilosciowo :D, zreszta na korzysc, dla tego ciasta :D)
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
Też bardzo lubię czarną porzeczkę, ale ma na tyle charakterystyczny smak, że nie każdemu smakuje, dlatego dam różne owoce - dla każdego coś miłego
icon_lol.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
dzisiaj ( w właściwie wczoraj, bo dzisiaj tylko dekorowałam) zrobiłam śmietanowca z jagodami

torcik__mietankowy_z_jagodami_024a.jpg

zrobiłam z połowy z połowy porcji, użyłam jagód mrożonych, śmietana dzięki temu szybko stężała.
Na wierzch dałam kremówkę 36% ubitą z cukrem waniliowym.
 

Załączniki

  • torcik__mietankowy_z_jagodami_024a.jpg
    torcik__mietankowy_z_jagodami_024a.jpg
    36.8 KB · Wyświetleń: 2

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Znowu robiłam, rewelacyjny przepis.
Myślę, że babcia będzie zadowolona
icon_smile.gif

W środku są truskawki i jagody.
Dziękuję Beatko
cvety.gif