Sos do makaronu z fety i pomidorow (na zimno)

Lis 27, 2004
3,568
0
0
Moj hit na sos do makaronu (jaki lubisz, ale najlepiej rurki czyli penne). Robie glownie w lecie, bo to sos bez gotowania. Proporcji nie znam, bo robie zawsze na oko, na trzy/cztery osoby.

Kawalek fety, tak 10 cm x 10 cm, wysokosc ze 3 cm, taka "cegielka"
okolo 15 sztuk malych pomidorkow (ja uzywam "pomidorini di Sardegna" bo maja bardzo wyrazisty i dosc pikantny smak)
2 garsci listkow swiezej bazylii
okolo 6 lyzek oliwy
sol do smaku

Pomidorki pokroic na polowki lub cwiartki. Fete pokruszyc. Wlozyc wszystkie skladniki do blendera. Miksowac na papke. Jesli bardzo gesta dodac pod koniec miksowania jeszcze troche oliwy lub pare lyzek wody w ktorej gotuje sie w miedzyczasie makaron.

Potem wystarczy wymieszac gotowy sos z ugotowanym makaronem. Ja robie tak, ze makaron odlewam na sito, wrzucam z powrotem do gara, na to sos i mieszam. Bo choc to sos zimny, to jednak lepiej miesza sie z makaronem w cieplym garze.
 

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
No tak podawać taki przepis o tej porze roku to sadyzm w najokropniejszym wydaniu
Bahus
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
ale mi apetytu narobiłas Magdo miła

jak tu wytrzymać do lata ....?!?!?!? Sadystka :wink: :!:
A ja wcale nie będę czekać do lata. Pomidorki małe i świeżą bazylię zakupiłam w Tesco. I jutro do dzieła.
I mój Maciunio - fanatyk fety i makaronu będzie zachwycony po stokroć
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
No i zrobiłam.:lol: :lol: :lol:
I polecam Wszystkim fanom makaronów, sera feta no i nie tylko :wink:
REWELACJA!!!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
zrobiłam oszukane (same wypaczenia :oops: ) bo:

dalam pomidory z puszki takie od razu z bazylią :oops:
polską fetę mlekovity (i to light!) :oops:
i jeszcze bazylie suszoną :oops:
nadrobiłam za to oliwą spod pomidorów suszonych :mrgreen:

ale jest pyszne! super danie w 8 minut. pycha.
aż starch pomyslec, jakei jest na orginalnych produktach
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
a dzis zrobilam z polowa peczka bazylii i po prostu ten soso jest cudowny! mnaimmmm!
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Mniamć, mojemu mężowi Magdo bardzo smakował ten sosik, mnie również. Pozdrowienia dla Georga :lol: