Super pianka

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Ten przepis to zlepek różnych przepisów można zmieniać kolory galaretek i upiec biszkopt jasny lub ciemny i za każdym razem uzyskamy pyszne ciastko!
Blaszka 40/25 mierzona górą. Szklanka 250ml.

Pieczemy biszkopt z 4 jaj czekoladowy lub jasny.

Reszta składników to; słoik dżemu wiśniowego
paczka biszkoptów okrągłych
żelatyna
2 galaretki wiśniowe
3 galaretki agrestowe
2 śmietany w proszku Śnieżki
mleko.
Mus - 2 galaretki wiśniowe rozpuszczamy w 3 szklankach gorącej wody i chłodzimy,gdy zacznie gęstnieć dodajemy dżem i mieszamy i wylewamy na upieczony
biszkopt wsadzony do blaszki wyłożonej folią aluminiową.
Na mus układamy biszkopty i do lodówki.

Pianka
1 galaretkę agrestową plus dwie łyżeczki żelatyny rozpuszczamy w 1 szklance gorącej wody i chłodzimy.
2 śnieżki ubijamy z mlekiem zgodnie z przepisem na opakowaniu potem wlewamy zimną,ale nie ściętą galaretkę z żelatyną i miksujemy.
Wylewamy na biszkopty wyrównujemy i robimy wzorki widelcem i do lodówki.

Na piankę wylewamy tężejące dwie galaretki agrestowe, ja daję wody mniej zamiast 2 szkl. 1 całą,a druga 3/4 szkl. Schładzamy, a z blaszki za pomocą folii
wyjmujemy po minimum pięciu godzinach. Ciasto najlepiej smakuje na drugi dzień jak biszkopt i biszkopciki odmokną. Smacznego!

Zdjęcie komórkowe bo aparat zepsuty,ale coś tam widać.



 

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
BArdzo lubimy ciasta z musem owocowym i smietana ale nigdy nie wpadlam aby mus zrobic z dzemu i galaretki tylko zawsze owoce miksowalam, a swoich dzemow mam duzo narobionych, wiec dzieki za pomysl
icon_smile.gif
!
 

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Pomysł na mus nie mój przywędrował do mnie z innym przepisem od sąsiadki, a skąd ona go miała tego nie wiem.
Robiłam już z dżemem brzoskwiniowym , truskawkowym i owoców leśnych z odpowiednimi galaretkami. Niby to samo,ale za każdym razem trochę inne ciasto
wink.gif