Surówka z truskawek i ogórka

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
Bardzo ciekawe połączenie, mnie urzekło i jest do powtórki. Przepis powstał pod wpływem chwili, po przeczytaniu kilku przepisów w internecie i zmiksowaniu w jedną całość ;) Niestety proporcje na oko
-truskawki
-ogórek (żeby wyszło tyle samo ile truskawek)
-odrobina soli i cukru
-pieprz czarny świeżo zmielony

Truskawki i ogórka pokroić w plasterki. Posypać solą i cukrem do smaku, mają jedynie uzupełniać smak a nie go dominować. Delikatnie wymieszać, posypać dość obficie świeżo zmielonym pieprzem i znów wymieszać. Zostawić żeby smaki się nieco przegryzły.


Możnaby w sumie dodać soku z cytryny i w nim wymieszać przyprawy a potem polać, ale dla mnie kwaskowatość truskawek jest wystarczająca. Wariacja ze świeżą miętą mogłaby być równie smaczna. Fenomenalne jest połączenie czarnego pieprzu z truskawkami.
Ja podałam z kopytkami ;)
 

Załączniki

  • DSC00285.JPG
    DSC00285.JPG
    134.3 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC00283.JPG
    DSC00283.JPG
    160.6 KB · Wyświetleń: 0

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
dziś wypróbuje!
lecker.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,766
1,167
113
Wpadla mi w oko czas jakis temu, dzis zrobilam.
icon_smile.gif

Dalam sol, pieprz, cukier , sok z cytryny i zatar ( ostatnio wszedzie pakuje zatar, mieszanke sumaku, tymianku i prazonego sezamu)
Zastanawiam sie nad paroma kroplami oliwy, ale to za godzinke, jak sie przegryzie.
Smaczna jest, natomiast podbarwione na rozowo ogorki malo mnie przekonuja.
qd
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
dziś była do śniadania czyli kanapek z serem
trochę w innej formie, ogórki się tak nie barwią i generalnie wygląda ładniej niż wymieszana w misce. w zasadzie od dawna robię już ją tylko w ten sposób.
na środku truskawki w pieprzem i kremem balsamico ;)
 

Załączniki

  • Zdj_cie0077.jpg
    Zdj_cie0077.jpg
    161.1 KB · Wyświetleń: 0