Szarlotka z babcinego przepisu

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
u mnie to zależy jak się ukroi. Zobacz
icon_mrgreen.gif
(edit: zakręcona strasznie jestem. Dałam odpowiedź tylko zdjęcia nie pokazałam). Poprawiam się

wystrz33.JPG

edit: dodaję zdjęcie dzisiejsze (znaczy się następnego dnia)

wystrz35.JPG
 

Załączniki

  • wystrz33.JPG
    wystrz33.JPG
    96.3 KB · Wyświetleń: 14
  • wystrz35.JPG
    wystrz35.JPG
    110.5 KB · Wyświetleń: 14
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Zapomniałam dopisać, że szarlotka jest doskonała w smaku a do tego błyskawicznie się ją robi. Była 13.45 jak przeczytałam przepis i dumałam o niej, a o 15 już fotkałam upieczoną szarlotkę
icon_mrgreen.gif
. No i, jak szybko się ją robi, tak i szybko znika
icon_mrgreen.gif
 

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
No nie, miałam dzisiaj robić maminą szarlotkę a tu takie cuda babcine widzę
icon_smile.gif

Którą teraz wybrać? Tylko nie piszcie proszę "zrób obie" ;)
A połączenie śliwek i jabłek wygląda rewelacyjnie
icon_smile.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
ja bym postawiła na babciną
icon_mrgreen.gif
i to właśnie w wersji ze śliwkami. Maminą to już dobrze znasz, a tu masz coś innego. Polecam , bo jest naprawdę pyszna.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,453
3,764
113
Moim zdaniem tylko zyska!
mniam.gif


Dziewczyny, świetne zdjęcia. Język mam na klawiaturze.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
wczoraj upieklysmy, tzn. mama w polsce a ja tutaj ;)
jest przepyszna
lecker.gif

dziekuje za przepis
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,898
224
63
Wygląda bardzo fajnie. I pochwalę się, że ja często łączę jabłka ze śliwkami, bardzo dobry jest taki smak
mniam.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,453
3,764
113
Tak mi siedział w głowie widok tej szarlotki, że w końcu nie wytrzymałam i zrobiłam, chociaż mam jeszcze trochę orzechowo - dyniowego. Siedzi teraz w piekarniku.
W domu miałam ze dwie łyżki smalcu, więc dałam tylko tyle, bo nie chciało mi się w deszcz biec do sklepu.
Margarynę zastąpiłam masłem w takiej ilości, że razem wyszło mi 220 g tłuszczu. Cukru sypnęłam mniej niż pół szklanki, a proszku do pieczenia półtorej łyżeczki. Mąki musiałam dodać trochę więcej, bo było za rzadkie.
Ciasto wyszło miękkie i plastycze - nie wałkowałam go, tylko rozklepałam ręką na omączonej desce.
Bardzo podobne półkruche ciasto robiła moja mama, tylko na samych żółtkach.
Do środka dałam surowe, starte na tarce jabłka wymieszane z odrobiną przyprawy do szarlotki i garścią płatków z migdałów.

EDIT:
Po prostu pyszna.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
cieszę się, że Wam smakowało
banana.gif
, dziękuję za wypróbowanie.
anbetung.gif

Co do ciasta to ja się powstrzymałam z dodawaniem mąki chociaż mnie korciło, bo rzeczywiście ciasto lepkie było, podsypywałam tylko lekko stolnicę przed ostatecznym formowaniem w kulę i wałkowaniem.
 

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
Ja chyba mało wprawiona w wałkowaniu jestem, bo nie byłam w stanie tego ciasta rozwałkować więc rwałam kawałki, rozklepywałam w omączonych dłoniach i układałam na blaszce jeden przy drugim. Potem na to jabłka i górna część też z poukładanych kawałków ciasta jak ta Beaty mamina szarlotka. Jakby nie układać czy wałkować ciasto w smaku bardzo dobre
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
smakowicie wygląda Guciu! widzę, że ze świeżych jabłek i też z dodatkiem śliwek, czy to może coś innego, to ciemne, może winogrona?
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,134
1,680
113