Szarlotka z mojego domu, jaką mama robi

mariola196412

Member
Wrz 1, 2010
95
0
0
mniam, mniam
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
nie moge przestac sobie dokladac
icon_redface.gif


006.JPG007.JPG
 

Załączniki

  • 006.JPG
    006.JPG
    92.3 KB · Wyświetleń: 3
  • 007.JPG
    007.JPG
    100.4 KB · Wyświetleń: 3

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
35,002
1,580
113
Krystyna9 @ 14 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=822958Przy tortownicy 25 cm średnica, to było: 2 szklanki mąki, 2 żółtka i 1 całe jajo, ok. 1/2 kostki margaryny (125g) , ok. 2 łyżek smalcu (ale taki coby nie miał jakiegoś zapachu), 1 łyżeczkę proszku do pieczenia i cukier puder (tego nie wiem ile sypałam, ale coś będzie ok. 5 łyżek). Wyrobił za mnie malakser, tak że łapkami tylko zebrałam całość. Ciasta nawet nie schładzałam w lodówce, tylko od razu wałkowałam (to była najgorsza czynność do wykonania, bo ciasto jest niesamowicie kruche i rozwałkować to i całkiem nieźle się dało, ale gorzej było z przenoszeniem do foremki.). Wierzch ciasta , w kilku miejscach nakłułam widelczykiem (podpatrzyłam u mojej mamy).
Mam nadzieję, że Beata nie będzie mi miała tego wpisu za złe.
icon_redface.gif
Popełniłam dzisiaj z podwójnej porcji (co se będę żałować), zastosowałam zmianę - mąka wrocławska pól na pól z krupczatką oraz dałam 2 łyżki śmietany a białka ubiłam i tą pianę wyłożyłam na jabłka. Piekłam w prostokątnej blaszce
Jeszcze ciepłe jedliśmy - pyyycha.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aga.s

Member
Maj 11, 2010
206
0
0
Przymierzam się do tej szarlotki, tylko nie wyczytałam jak długo powinna siedzieć w piekarniki??
Podpowie ktoś?
icon_biggrin.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
nie wyczytałaś, bo nie napisałm
icon_wink.gif
na ogół wszystko robie na wyczucie i nigdy nie potrafie okreslic czasu jak długo cos pieklam czy gotowalam...bardzo duzo zalezy od piekarnika, juz nie raz podany przeze mnie czas i temp., u kogos innego sie nie sprawdzily
icon_confused.gif
to tak na usprawiedliwienie.
Ale sugerowalabym temp.ok 180 st., czas ok 40-50 minut ( ale kontroluj ciasto w trakcie pieczenia, np.jesli sie za szybko rumieni, to zmniejsz temp.)

Moze, ktoras z Kolezanek, ktore zwracaja uwage na takie wazne sprawy jak temp i czas dopisalyby swoje uwagi na ten temat? Prosze...
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

izydorka

Member
Gru 9, 2008
1,319
0
0
U mnie to było 180 st.,czas pieczenia 50 minut,bez termoobiegu.
Beatko korzystając ze sposobności,że właśnie zajrzałaś
icon_lol.gif
-chciałam powiedzieć,że to naprawdę suuper przepis.Najlepsze szarlotki jakie spreparowałam oparłam właśnie na tym przepisie.Smakowały dosłownie wszystkim.
Wielkie dzięki dla Ciebie i Twojej Mamy.Jednak stare przepisy mają coś w sobie
lecker.gif
.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
dzięuję Ci bardzo za dopisanie temperatury i czasu
anbetung.gif
jednak dobrze sama trafiłam
icon_mrgreen.gif


Dziękuję też za komentarz dotyczący samej szarlotki, cieszę się, że ciasto przypadło Ci do gustu
icon_smile.gif
 

aga.s

Member
Maj 11, 2010
206
0
0
Dziękuję bardzo za cenne wskazówki, do których się dostosowałam, i dzięki temu właśnie kończymy pałaszować pyszna szarlotkę
icon_biggrin.gif


Piekłam około godziny w temp. 180 st C, bo po 50 minutach jakis taki bledziutki mi się wydawał.

Ciasto wykonałam z dodatkiem jabłek ze słoika domowej roboty z dodatkiem brzoskwini, pyszne.
Mam jeszcze kilka takich słoików, więc na pewno powtórzę to ciasto.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: