Tarta Rabarbarowa Trzykolorowa

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
Ciasto jasne:
200 g mąki tortowej
130 g masła
50 g białego cukru
2 łyżki kremówki

Ciasto ciemne:
150 g mąki tortowej
100 g masła
30 g białego cukru
30 g brązowego cukru
1 żółtko
2 łyżki kremówki
3 łyżki ciemnego niesłodzonego kakao
1 łyżeczka cynamonu
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Dodatkowo:
10 łodyg rabarbaru
1/4 szkl. brązowgo cukru
3 łyżki białego cukru
3 białka jaj
3/4 szkl. cukru pudru


Wykonanie:

Rozgrzej piekarnik do 190oC.

Przygotuj oba rodzaje ciasta osobno. Zmiel cukier (oba rodzaje - biały i brązowy) na puder. Przesiej wraz z mąką do dużej miski. Dodaj resztę sypkich składników. Dodaj masło pokrojone w kawałki. Posiekaj nożem lub ucieraj palcami aż wszystko razem zacznie przypominać nieduże okruszki. Dodaj żółtko i/lub śmietanę i szybko zagnieć ciasto. Nie przejmuj się, jeśli ciasto się kruszy, wystarczy, że będzie dość zwięzłe aby wyłożyć nim formę. Zawiń w kawałek folii spożywczej i odstaw do lodówki.

Skrój rabarbar w ok. 2 centymetrowe kawałki, zasyp cukrem i podgrzewaj przez kilka minut, aż zacznie się rozpadać. Odstaw.

Wyłóż spód oraz boki formy do tarty jasnym ciastem. Następnie wyłóż ciemne ciasto na spód i rozprowadź równo. Nakłuj cały spód gęsto widelcem i wsadź do piekarnika. Podpiekaj przez 15 - 20 minut aż boki tarty się zezłocą, a środek będzie niemal upieczony, choć wciąż miękki.

Wyjmij podpieczony spód z piekarnika i przestudź lekko.

Ubij białka do momentu, aż zaczną formować się miękkie górki. Stopniowo zacznij dodawać cukier puder, wciąż ubijając, do momentu aż beza będzie biała, połyskliwa i sztywna.

Na spodzie rozsmaruj masę rabarbarową, wyłóż na wierzch bezę, rozprowadź i uformuj fale jeśli chcesz.

Skręć temperaturę w piekarniku do 170oC i piecz kolejne 30 - 40 minut.

Ostudź przed podaniem.

Smacznego
icon_smile.gif



http://poserbaby.com/pl/przepisy/193/tarta...black-red-white
 

Załączniki

  • black_red_white_rhubarb_tart.jpg
    black_red_white_rhubarb_tart.jpg
    144.2 KB · Wyświetleń: 0
  • black_red_white_rhubarb_tart_1.jpg
    black_red_white_rhubarb_tart_1.jpg
    129.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,448
3,759
113
Tarta grzechu warta.
icon_wink.gif



Ponieważ dziecko mi się o rabarbarową tartę dopomina, zrobię mu taką z następnej porcji działkowego rabarbaru.
Tylko obawiam się, czy uda mi się uczynić taką piękną bezę, bo to niełatwe zadanie na mokrym podłożu.
 

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
Jejku, dziękuję
icon_redface.gif


Agatko, myślałam o tym kiedyś dawno temu, ale chyba Dziadu się nie chciało tego robić, czy coś
gruebel_2.gif
Muszę odświeżyć temat, dzięki za sugestię
icon_smile.gif


Joanno, no to smacznego życzę
icon_biggrin.gif
Beza to się taka sama zrobiła, ja nie miałam z tym nic do czynienia, naprawdę - generalnie to ja jestem bezowe beztalencie, zawsze mi wychodzi nie taka beza, jakiej bym sobie życzyła
zahnlos.gif
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Nie wiem, czy tarta piękniejsza, czy ten talerzyk. Chyba jednak tarta
icon_smile.gif
.
Jestem bezożerca, a Twoja beza wygląda idealnie, chrup, chrup
lecker.gif
.