Tarta z mascarpone i jeżynami

Pysia

Member
Sie 11, 2005
962
0
0
Popełniłam
icon_mrgreen.gif
Z malinami
lecker.gif
 

Załączniki

  • tarta.JPG
    tarta.JPG
    97.1 KB · Wyświetleń: 0

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Bardzo ładne Wasze tarty są
icon_smile.gif

Co do cukru to teraz zaczęłam się zastanawiać czy jednak nie miało być 2 łyżki i chyba zmienię na łyżki, bo 2 płaskie łyżeczki to faktycznie za mało może być.
 

lesia1

Member
Maj 25, 2007
20
0
0
IMG_5741.JPG
IMG_5742.JPG
To moja pierwsza w zyciu tarta.
Pyszna. I niestety jest juz wspomnieniem.
Ale przepis do wielokrotnego powtorzenia.
 

Załączniki

  • IMG_5741.JPG
    IMG_5741.JPG
    81.6 KB · Wyświetleń: 1
  • IMG_5742.JPG
    IMG_5742.JPG
    49.5 KB · Wyświetleń: 1

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Jeśli tylko za mało cukru, to nastepnym razem dasz wiecej wg własnego gustu;-) Jeżyny są kwaśnawe z natury. No chyba, że smak ci nie odpowiada.

Żeby nie było OT, to spytam: Dziuniu, a ricotta się nada zamiennie?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
pszczolka @ 25 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=547319zrobiłam i nie jestem zachwycona. jak dla mnie krem za mało słodki mimo iż dałam więcej cukru niż w przepisie.
Zawsze można się w takiej sytuacji 'poratować' posypując ciasto cukrem pudrem z wierzchu
icon_smile.gif



Akulka @ 25 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=547325Żeby nie było OT, to spytam: Dziuniu, a ricotta się nada zamiennie?
Akulko, nie robiłam z ricottą ale myślę, że nada się idealnie. Smak będzie bardziej sernikowy wtedy po prostu
icon_smile.gif
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Też zrobiłam te tartę (ostatnio trzy zrobiłam). Bardzo dobre nadzienie, ale nikt mi nie wmówi, że po 30 min. zapiekania będzie dobra. Pomomo skorupki na wierzchu pod spodem "pływała" i musiałam po ostudzeniu jeszcze dopiekać tak z 15 min.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Alice, myślę że wszystko zależy od formy i wysokości nadzienia. U mnie sie naprawdę zapieka w takim czasie jak podałam wyżej, ale też forma jest duża - 27cm i nadzienia nie jest wtedy grubo, więc 30 minut spokojnie wystarczy. Poza tym piekarniki też rózne są. Trzeba po prostu sprawdzić po 30 minutach czy nóż włożony w nadzienie jest czysty- to znak że już wystarczy, jak nie to trzeba dopiekać dalej.
 

Tina1

Member
Paź 27, 2007
3
0
0
Wlasnie ciasto jest w piekarniku pachnie super . Ja dalam maliny z nalewki
lecker.gif
bo wlasnie przelewalam do butelek , szkoda mi bylo ich tak sie pozbyc , wiec upieklam to ciach . Degustacja nastapi po ostudzeniu
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Wyciagam....

Zrobilam z malinami, ciasto kruche dalam nieslodkie (bo zapomnialam o cukrze jak je robilam
icon_redface.gif
), dalam troche wiecej cukru do mascarpone.


Powiem tyla: nie zrobie jej wiecej, bo pozarlam ilosci nieprzyzwoite, i nawet teraz lypam tesknym wzrokiem ta ostatni kawalek....
fiesgrins.gif





 

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
Mogą być mrożone i ja bym sypnęłą bez rozmrażania. Upiekłam tą masę, jest zwarta i właśnie się chłodzi. Ciekawe czy mi posmakuje.

Wyszła mi jajecznica na słodko, dodatkowo skarmelizowany cukier na wierzchu, za słodko.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Owoce jak najbardziej mogą być mrożone, a masa jest kremowa, nie sernikowa - nie ma tam nic mlecznego zakwaszonego, więc sernikowa nie będzie. No i na pewno nie jest jajecznicą na słodko, a cukru skarmelizowanego na wierzchu nie kojarzę kompletnie.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
A nie nie, to nie tak, tu masz całe jajka, creme brulee trzeba robić albo wg przepisu na creme brulee (czyli na samych żółtkach), albo wcale
icon_wink.gif
W Biedrze przecenili ten francuski swoją drogą, w sumie warto kupić bo pyszny i od razu można jeść
icon_wink.gif