Tarte flambée

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Evalill @ 9 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1089004Ciężko dostać u mnie dobry boczek wędzony, który nie byłby gumowaty.
Swój kupiłam w Lidlu i byłam zadowolona. Dwa grube mięsne plastry o łącznej wadze 300 g.
Może ciut za słony jak na mój gust, ale panom smakował.


Perfekcję faktycznie nie tak łatwo dostać - jak trafię, biorę kilka na zapas.
Ale Lidlowa 650 -tka też ma chyba 12 g białka.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
U nas można dostać bez problemu. Ale w końcu robi się ją w Lublynie. Lubię mąki Lubelli. Dobre są.
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Czy zamiast boczku mogę dać polędwicę wędzoną? Chyba nie straci nie smaku?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Joanna @ 8 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1088559Dzięki Dziuniu za odpowiedź. Udało mi się kupić gęstą śmietanę 36%, do której dodałam kilka łyżek osiemnastki.
Tarta wyszła rewelacyjna - chrupiąca i aromatyczna.
Piekłam na rozgrzanej blasze w temp. 240 stopni (ostatnie cztery minuty w termoobiegu).
Do ciasta musiałam dodać dużo więcej wody, bo inaczej byłoby za twarde. Dałam za to mniej soli (1 łyżeczkę). Robiłam je z Perfekcji (12.4 g białka). A, i do rozczynu dołożyłam płaską łyżeczkę cukru.
Na nadzienie zużyłam jakieś 260 ml śmietany, 3 cebule i 300 g wędzonego boczku.
Pokrojoną cebulę leciutko posoliłam, by szybciej zmiękła.
Cieszę się, że smakowało
icon_smile.gif
Perfecja jest winna tej wodzie
icon_wink.gif
Jednak wyższa zawartość bialka swoje robi. A cebula mięknie o dziwo dość szybko, tylko trzeba ją pokroić bardzo cienko w piórka
icon_smile.gif


Evalill @ 9 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1089004No i zrobiłam. Udały się wyśmienicie.
lecker.gif
Kwaśna śmietana 18% nic a nic się nie zwarzyła. Uff.
icon_wink.gif

Skorzystałam z rad Joanny i dałam soli 1 łyżeczkę oraz posoliłam cebulę. wyszło w sam raz. Popełniłam jednak odstępstwo, bo użyłam boczku gotowanego. Ciężko dostać u mnie dobry boczek wędzony, który nie byłby gumowaty. Mam nadzieję, że to nie jest jakiś wielki błąd.
icon_wink.gif
No to super, że się udało z 18
icon_smile.gif
Z nimi różnie bywa, ale w sumie nawet taka lekko ścięta będzie w smaku dobra.
Co do boczku, to pewności nie mam 100% ale powinien byc raczej ten wędzony ale z gotowanym tez przeciez dobrze smakuje
icon_smile.gif
A dobry boczek dostaniesz w Biedronce, w plasterkach z serii Kresowe przysmaki czy jakoś tak, w każdym razie robi go PMB.

Moniak @ 9 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1089010I ja dzisiaj zrobiłam - mężowi bardzo smakowało. Dałam śmietanę 30% z presidenta i okazuje się,że ona dosyć gęsta jest, ale dodałam kilka łyżek kwaśnej śmietany.
Tylko nie miałam dobrej białkowej mąki, wzięłam jakąś ok. 9,2 g. i chyba dlatego ciasto było dosyć luźne. I mój piekarnik jednak nie ma takiej pary ... Ale ja bardzo lubię biały sos, więc będę tak robić
icon_smile.gif
Moniak, możesz użyć i mniej białkowej mąki, też wyjdzie i będzie smaczne
fiesgrins.gif
Użyj po prostu takiej, która ma najwięcej białka z tych, które są dostepne i będzie ok
icon_smile.gif


margarett @ 9 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1089123Czy zamiast boczku mogę dać polędwicę wędzoną? Chyba nie straci nie smaku?
Nie wiem czy nie za późno, ale myslę że możesz dac polędwicę z powodzeniem
icon_smile.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Joanno, Dziuniu - dziękuję za rady w sprawie boczku wędzonego!
anbetung.gif
Parę razy się nacięłam i od długiego czasu bałam się go kupować.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Iluana, wtedy wyjdzie coś zupełnie innego niż tarte flambee
icon_wink.gif
Ale z łososiem może być dobre, tylko wtedy dałabym kwaśną śmietanę chyba, nawet żeby się ścięła podczas pieczenia, jakoś kwaśne do łososia bardziej mi pasuje
icon_smile.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
Jeszcze mozna zrobic wersję słodką - z cieniutkimi plasterkami jabłka, cynamonem i cukrem.
icon_smile.gif


Picture_005.jpg
Zresztą, jak widać, jabłko często dodaję i do tradycyjnego flammekuechen
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • Picture_005.jpg
    Picture_005.jpg
    44.3 KB · Wyświetleń: 8
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Pyszna jest !
Zrobilam niestety z sopocka, bo boczek byl wyjatkowo tlusty, a ja ogolnie nie przepadam, wiec pewnei to nie do konca to, ale naprawde bardzo dobre. Nie wiem, czy tej smietany tez zbyt fuzo nie dalam. Ale sie nie zwazyla.

tarte%20flambee%201.jpg


tarte%20flambee%201a.jpg
 

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
To jedno z większych odkryć w naszej kuchni ostatnio: ta tarta jest boska!
Jedną zrobiłam tradycyjną jak w przepisie, drugą zamiast boczku dałam wędzonego kurczaka+pieczarki surowe i reszta tak jak w przepisie. Wersja 2 ok, jednak tradycyjna opcja z przepisu, z boczkiem po prostu przyprawia gębie niebo
icon_smile.gif
A ciasto...idealne, chrupiace i cieniutkie
icon_smile.gif

Dzięki Dziuniu
anbetung.gif


flambee.jpg
 

Załączniki

  • flambee.jpg
    flambee.jpg
    234.3 KB · Wyświetleń: 7

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
U mnie tez dzis powtorka. Byla mama, zachwycona. Bardzo dziekuje za przepis i tydzien francuski, bo bez Waszego 'francuskiego zarcio-gadania' dalej omijalabym ten dzial.
icon_mrgreen.gif
 

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Dziuniu cieszę się, że podzieliłaś się tym wspaniałym przepisem, dziękuje
anbetung.gif
Bardzo mi smakowała
mniam.gif


Tarte_flambe3.jpg
 

Załączniki

  • Tarte_flambe3.jpg
    Tarte_flambe3.jpg
    61.5 KB · Wyświetleń: 7

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Podbijam, wlasnie nastawilam ciasto
icon_smile.gif
Bedzie nieco inna wersja bo polowek jest "no onion" ;)

Szkoda ze nie mam kamienia ale mam nadzieje ze na bardzo rozgrzanej blasze tez wyjdzie, trzymajcie kciuki!
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Dziuniu!!!
bussi.gif

bardzo dziekuje za ten przepis! Wyszlo mi prawie identycznie jak tarta robiona w piecu w restauracji!!! Rewelacyjne ciasto! Mimo ze jestem kompletna noga jezeli idzie cokolwiek co zawiera drozdze (pizze robi polowek a ciast drozdzowych po prostu nie jemy) to ta tarta wyszla mi rewelacyjnie! Nigdy bym sie za nia nie wziela gdyby nie to ze 2 tyg temu bylismy w Luksemburgu i tam sprobowalam ja po raz pierwszy (pod nazwa Flammkuche), i tak mi posmakowala ze postanowilam zaryzykowac ;)

Tak jak juz mowilam polowek jest "no onion" wiec zrobilam tak jak jedlismy w restauracji

creme fraiche + plastry pomidora
sol + pieprz

wrzucic do pieca (pieklam w 275)

Po wyjeciu na wierzchu rozsypalam rukole i rozlozylam plasterki suszonej szynki

flammkuche.jpg

PYCHA!!!
 

Załączniki

  • flammkuche.jpg
    flammkuche.jpg
    163.5 KB · Wyświetleń: 7

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Oj, bardzo się cieszę, że wszyscy są zadowoleni i wszystkim smakuje niezależnie od wersji
icon_smile.gif
Muszę wypróbować i tę na słodko, tę bez cebuli no i taką z sopocką też bym dziabnęła
fiesgrins.gif
Piękne są
icon_smile.gif
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Kolezanka zrobila z tego ciasta pierozki do piekarnika
icon_smile.gif
Wyszly bardzo dobre, kto poszukuje ciasta do pieczonych pierozkow ktore nie bedzie twarde i chrupiace tylko mieciutkie i puchate, moze smialo korzystac z tego przepisu
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,423
113
Zjadłam dziś na obiad wykorzystując resztki. To moje ulubione jedzenie. Robię z przepisu z bloga AgusiH, ale to prawie takie samo ciasto jak w tym przepisie Dziuni. W moim nie ma oleju, a są plasterki pieczarek.
Dziś z ciasta wyciągniętego z zamrażarki, kilku pieczarek, boczku i cebuli. Posmarowałam resztką mascarpone wymieszanego z odrobiną jogurtu, a wierzch posypałam niewielką ilością niebieskiego sera i startym serem żółtym.

pizza_alzacka.jpg

pizza_alzacka2.jpg

pizza_alzacka3.jpg

 

Załączniki

  • pizza_alzacka.jpg
    pizza_alzacka.jpg
    80.4 KB · Wyświetleń: 7
  • pizza_alzacka2.jpg
    pizza_alzacka2.jpg
    55 KB · Wyświetleń: 7
  • pizza_alzacka3.jpg
    pizza_alzacka3.jpg
    37.6 KB · Wyświetleń: 7