Torcik serowy Czarny Las

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Joanno upiekłam wczoraj wieczorem
fiesgrins.gif
wygląda i pachnie pięknie, teraz nabiera mocy w lodówce
icon_lol.gif
jak już będę degustować, to postaram się zrobić zdjęcie, bo już mi dawno żaden sernik tak ładnie się nie udał, ani jednego pęknięcia na wierzchu, co jest moją domeną
icon_rolleyes.gif
chyba w końcu wreszcie załapałam jaką ma mieć konsystencję po upieczeniu, piekłam metodą gazetową (inaczej już nie robię) i trzymałam się ściśle czasu podanego przez Ciebie. Zrezygnowałam tylko z aromatu migdałowego, bo ogólnie za nim nie przepadam, a w serniku to już by była profanacja dla mnie. Reszta bez zmian, posypałam spód płatkami migdałowymi tak jak Ty i na to wylałam masę serową.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,438
3,751
113
Zdjęcie zrób koniecznie! Bardzo się cieszę z Twojego sukcesu.
icon_smile.gif

Ja też nie przepadam za olejkiem migdałowym. Zamiast niego daję łyżkę Amaretto. Do wiśni pasuje idealnie.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Mmmm, nic nie powiem, bo mam buzię pełną sernika
icon_lol.gif
mmmm, albo powiem, jest pyszny, totalnie, aksamitnie kremowy, już jak kroiłam, to właściwie nie czułam oporu pod nożem, co wróżyło ekstra doznania smakowe, a już w połączeniu z wiśniami, które też uwielbiam, to już po prostu bajka, wiśni dam następnym razem całą szklankę, bo było mi trochę mało, dekorację z bitej śmietany i czekolady sobie darowałam, bo to już by była rozpusta na nas dwoje. Z resztą mój antyciastowy połówek stwierdził, że: "może być" i zjadł całkiem spory kawałek, więc to już sukces, nie zastrzegł też, że już więcej jeść nie będzie, istnieje zatem szansa, że nie odłoży mi się cały ten sernik, tylko jego większa część
rofl.gif
Dziękuję Joanno za pyszny przepis
cvety.gif
A, no i obiecane zdjęcia
icon_wink.gif




 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Dziękuję, dziękuję
icon_redface.gif
chciałam tylko powiedzieć, że dziś smakuje jeszcze lepiej
fiesgrins.gif
, zamiast śniadania zjadłam sernik
icon_rolleyes.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Dzięki Margot
icon_smile.gif
no widzisz szkoda, że Ty tak daleko, zaprosiłabym Cię na kawę i ciasto, bo jeszcze sporo zostało, ja się właśnie zajadam i zapijam kawą
lecker.gif
A tak nie zostaje Ci nic innego, jak samej upiec, no chyba, że wsiądziesz w jakiś środek transportu i się pośpieszysz
icon_wink.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Margot @ 15 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=750851jakieś nowoczesne ,super szybkie miotły by sie przydały ......do szybkie przemieszczanie się ,,za ciastem".....
Margot, a uprawnienia do prowadzenia takich pojazdów miotłowych to masz?
icon_mrgreen.gif
Na czarownicę to Ty mi raczej nie wyglądasz... chociaż jak patrzę na ilości Twoich wypieków to się czasami zastanawiam czy Ty sobie czarami nie pomagasz...
icon_mrgreen.gif
icon_wink.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,683
520
113
Maraa @ 15 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=750859Margot, a uprawnienia do prowadzenia takich pojazdów miotłowych to masz?
icon_mrgreen.gif
Na czarownicę to Ty mi raczej nie wyglądasz... chociaż jak patrzę na ilości Twoich wypieków to się czasami zastanawiam czy Ty sobie czarami nie pomagasz...
icon_mrgreen.gif
icon_wink.gif
Marra
rofl.gif
rofl.gif

baa.gif
jakie czary toć to ciężka moja praca
icon_wink.gif
(lubię ten rodzaj pracy ,bardzo lubię....)
nie mam na miotły ale jakby sie kupiło toby się zrobiło
icon_mrgreen.gif

Izoldo jak znajdę to podrzucę link
rofl.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Margot @ 15 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=750861Marra
rofl.gif
rofl.gif

baa.gif
jakie czary toć to ciężka moja praca
icon_wink.gif
(lubię ten rodzaj pracy ,bardzo lubię....)
nie mam na miotły ale jakby sie kupiło toby się zrobiło
icon_mrgreen.gif

Izoldo jak znajdę to podrzucę link
rofl.gif
Margot, szukaj takich co sprzedawane są razem z przystojnym instruktorem, a jak już znajdziesz to poproszę o link do aukcji
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Maraa @ 15 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=750859chociaż jak patrzę na ilości Twoich wypieków to się czasami zastanawiam czy Ty sobie czarami nie pomagasz...
Margot @ 15 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=750861jakie czary toć to ciężka moja praca
icon_wink.gif
(lubię ten rodzaj pracy ,bardzo lubię....)
Taaaa, ciężka praca. Dwa razy machnąć różdżką.
icon_wink.gif


Też się na jakąś miotłę piszę. Będzie harmonizowała z moim charakterem
fiesgrins.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,683
520
113

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Izolda @ 14 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=750463Mmmm, nic nie powiem, bo mam buzię pełną sernika
icon_lol.gif
mmmm, albo powiem, jest pyszny, totalnie, aksamitnie kremowy, już jak kroiłam, to właściwie nie czułam oporu pod nożem, co wróżyło ekstra doznania smakowe, a już w połączeniu z wiśniami, które też uwielbiam, to już po prostu bajka, wiśni dam następnym razem całą szklankę, bo było mi trochę mało, dekorację z bitej śmietany i czekolady sobie darowałam, bo to już by była rozpusta na nas dwoje. Z resztą mój antyciastowy połówek stwierdził, że: "może być" i zjadł całkiem spory kawałek, więc to już sukces, nie zastrzegł też, że już więcej jeść nie będzie, istnieje zatem szansa, że nie odłoży mi się cały ten sernik, tylko jego większa część
rofl.gif
Dziękuję Joanno za pyszny przepis
cvety.gif
A, no i obiecane zdjęcia
icon_wink.gif